29 maja 2015r. w Zespole Szkół w Paczkowie odbył się VI Miejsko – Gminny Konkurs Teatralny dla Szkół Podstawowych „Bądźmy twórczy”. W tym roku tematyka spektakli nawiązywała do lektur szkolnych.

Ten dzień to święto teatru w naszej szkole. Uczniowie w ramach zajęć uczestniczyli w warsztatach aktorskich poprowadzonych przez zacnych gości pana Pawła Binkowskiego aktora Teatru Nowego w Poznaniu oraz panią Joannę Skorupską – Górską, psychologa i prezesa Lions Club w Poznaniu. Następnie obejrzeli trzy spektakle konkursowe i wysłuchali solowego występu ucznia Jakuba Słońskiego, który zagrał na gitarze elektrycznej. Uczestnicy konkursu oraz uczniowie klas od trzeciej do szóstej doskonalili techniki oddechowe, wykonywali ćwiczenia artykulacyjne i metodą Denisona, a wszyscy razem doskonale się bawili.

Zaproszenie na konkurs przyjęła SP 1 w Swarzędzu, która pod kierunkiem pań Katarzyny Nadulicz i Renaty Grabowskiej przygotowała spektakl „Duch starej kamienicy” i SP w Kobylnicy, która uraczyła nas przedstawieniem „Przygody Tomka Sawyera” przygotowanym przy pomocy pani Magdaleny Książkiewicz. Natomiast gospodarze zaprezentowali „Małego Księcia”.

Jurorami konkursu byli pan Paweł Binkowski, pani Joanna Skorupska – Górska oraz pani Małgorzata Mielcarek, polonistka II LO w Swarzędzu. Gdy szanowne jury ogłosiło werdykt, nikt nie miał już żadnych wątpliwości, że wszyscy zostali docenieni, bo choć to konkurs i przyznano miejsce I dla SP w Paczkowie i Kobylnicy oraz II dla SP1 w Swarzędzu, to atmosfera, jaka się wytworzyła dzięki wspaniałym występom, wyjątkowym gościom oraz doskonałym umiejętnościom aktorskim pana Pawła Binkowskiego, wpłynęła na świetne nastroje dzieci i dorosłych. Najlepszymi aktorami okazali się Weronika Sobaszkiewicz z SP 1 w Swarzędzu, Adrian Nobik z Kobylnicy i zespół aktorów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie.

Serdecznie dziękujemy przemiłym jurorom. Wdzięczni jesteśmy panom Michałowi Klimaszewskiemu z Ośrodka Kultury w Swarzędzu za doskonałe nagłośnienie, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Paczkowie za pomoc finansową oraz Piekarni-Cukierni „Zagrodnicza” Pyskło, dzięki której zjedliśmy pyszne ciasto.

Magdalena Lewandowska

Czy można zobaczyć dźwięk?

Czy można dźwięk poczuć?

Czy można potrzymać ogień w dłoni?

Czy bańki mydlane mogą wybuchać?

Okazuję się, że TAK !

Przekonali się o tym niektórzy z naszych uczniów podczas warsztatów realizowanych przez pana Jacka Bruździńskiego z Fundacji Einsteina w ramach realizacji w naszej szkole  projektu grantowego „Jestem EKO”.  A to dopiero początek niezwykłych doświadczeń i eksperymentów z użyciem m.in. materiałów recyklingowych. Uczniowie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego będą uczestniczyć w kolejnych ciekawych i zaskakujących warsztatach.

 

                                                            Agnieszka Łuszczek

Uczniowie z Zespołu Szkół w Paczkowie zwyciężyli w zbiórce elektro – śmieci !!!  Organizatorem konkursu była firma Ekomyst, zajmująca się recyklingiem sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: najlepsza szkoła, najlepsza klasa oraz najlepszy uczeń. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie, zbierając  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przez cały rok szkolny. W zeszłym roku zajęliśmy miejsce II- nasi uczniowie zebrali ponad 6 ton zużytych sprzętów. W tym roku zebraliśmy ponad 23 tony elektro – śmieci, zajmując tym samym miejsce I na okręg terenu miasta Poznań i powiatu poznańskiego, Gniezna oraz Środy Wielkopolskiej. W nagrodę szkoła otrzymała voucher o wartości 1500 zł do zrealizowania w sieci sklepów Komputronik. Za otrzymaną kwotę zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt elektroniczny do szkoły. To nie koniec sukcesów. Miejsce I w konkursie indywidualnym zajął również nasz uczeń Maciej Kamiński z klasy VI.  W nagrodę otrzymał tablet. Dzięki jego zaangażowaniu oraz kolegów i koleżanek z klasy, również wszyscy uczniowie z klasy VI otrzymali w prezencie pakiet upominków. Nagrodzona została również uczennica Aleksandra Poźlewicz z klasy Ia, która zajęła miejsce V. Każdy uczeń  w naszej szkole, uczestniczący w konkursie otrzymał drobny upominek oraz dyplom od firmy Ekomyst.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy !!!

 

                                                                                                              Pedagog Agnieszka Łuszczek

To już tradycja w OSW dla Dzieci Niesłyszących, że w czerwcu zaprasza się przyjaciół  na  przygotowany  dla nich koncert. Uczniowie klasy II b wraz z opiekunami wybrali się 19 czerwca na taki właśnie koncert. Na scenie  w sali gimnastycznej ośrodka był taniec, piosenka, pantomima i prawdziwy teatr. Ciekawe i wzruszające przeżycie dla nas , gdy patrzymy na to jakie fantastyczne rzeczy tworzą nasi niepełnosprawni koledzy. Chylimy czoła i przekazujemy wyrazy wiekiego uznania dla dzieci i ich nauczycieli. Po przedstawieniu był pyszny poczęstunek i wspólna zabawa na ośrodkowym placu zabaw. Z żalem opuszczaliśmy gościnne progi ośrodka. Zawsze bardzo dobrze się tam czujemy.

Do zobaczenia po wakacjach.

                                                             Klasa II b z wychowawcą

19 czerwca klasa VI zorganizowała imprezę na zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla klas IV-VI. Zabawa przebiegała w bardzo licznym gronie przy muzyce i śpiewie. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami oraz pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców i uczniów klasy VI.

Po zakończeniu zabawy klasa VI pożegnała swoich kolegów z młodszych klas i spotkała się wraz
 z wychowawcą na wieczorku klasowym. Wspólnie oglądaliśmy kabarety, opowiadaliśmy kawały, zorganizowaliśmy karaoke i  zamówiliśmy pizze. Ponadto, przewodniczący klasy Filip Zarębczan przygotował zabawy z chustą Klanzy, co okazało się najlepszą atrakcją całego wieczoru.

                                                              Ewelina Staszak   

Uczniowie klasy II b poznawali na zajęciach tajniki fotografii i wykonywali zdjęcia. Zrobić „ dobre“  zdjęcie to nielada sztuka. Każdy starał się ująć w obiektywie coś interesującego. Nasze artystyczne dzieła można zobaczyć w zakładce Album fotograficzny.

Zapraszamy !

Dnia 17 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej. W naszej szkole wydarzenie to  na stałe wpisało się do kalendarza imprez. Uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. W bieżącym roku szkolnym pasowanie odbyło się na podsumowanie projektu „ Książka” w ramach realizowanego przez klasy pierwsze projektu „ Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy”. Spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana .

Dzieci z okazji przystąpienia do grona czytelników otrzymały na pamiątkę spotkania – książkę, prośbę książki do dzieci o ważnych zasadach, których należy przestrzegać  oraz zakładki do książek. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę czytelnika.

Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.

 

                                                               Jarosław  Batkowski

8 czerwca 2015r. w Zespole Szkół w Paczkowie gościliśmy przedstawicieli Planetarium Nieba Północnego. W ramach zajęć z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, uczniowie z klas 0-III wzięli udział w prelekcjach dydaktycznych popularyzujących wiedzę o Wszechświecie. Pokazy odbywały się w nadmuchiwanej,  półsferycznej kopule, wiernie naśladującej rzeczywisty nieboskłon i zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Dzięki systemowi projektorów i rzutników, dzieci miały możliwość zapoznania się z budową Układu Słonecznego i prawami rządzącymi w kosmosie.

W przystępny i atrakcyjny sposób zademonstrowano ruch wirowy i obiegowy Ziemi oraz jego następstwa. Odbyliśmy również niezwykłą podróż na Księżyc.

Pod „niebem” mobilnego planetarium Wszechświat stał się dla dzieci  bardziej przyjazny i dostępny. Można pokusić  się o stwierdzenie, że choć przez chwilę byliśmy bliżej gwiazd.

 

Urszula Maćkowiak

W tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka został połączony z Dniem Sportu. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor i przewodniczącego Rady Rodziców pana Tomasza Wolskiego, o godzinie 9 rozpoczęły się wspólne zabawy. Na boisku piłkarskim „Orlik” rozgrywane były bardzo zacięte mecze poszczególnych klas, a na bieżni lekkoatletycznej trwała rywalizacja w biegach na 60 metrów. Równolegle na scenie prezentowała swój program artystyczny grupa taneczna „Hajdasz”. Do swojego występu przygotowywali się także karatecy, trenujący w klubie „Kuzi”. Kolejną atrakcją dnia był występ grupy tanecznej pani Eweliny Staszak. W tym czasie na boisku trwał zacięty mecz piłki koszykowej pomiędzy dziewczętami ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dla pokrzepienia ciała każda klasa otrzymała słodką niespodziankę w postaci smacznych pączków, była także wata cukrowa, po którą ustawiła się długa kolejka dzieci uwielbiających słodkości. Na najmłodszych uczniów czekał zamek dmuchany, można było także zmienić kolor swojej twarzy, pograć w gry planszowe oraz poskakać na jednej z dwóch trampolin. W międzyczasie przyjechała do nas straż pożarna, wokół której zebrali się wszyscy spragnieni wodnego schłodzenia. Całą uroczystość zakończyliśmy wręczeniem dyplomów dla najszybszych zawodników w biegach na 60 metrów, w poszczególnych grupach wiekowych. Dzień Dziecka upłynął we wspaniałej atmosferze wspólnej zabawy, dopisała również zamówiona specjalnie na ten dzień pogoda.

 

 

                                                                                                    Marek Kierzek

Dnia 29 maja 2015 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.  Odwiedzili Jeziory i Puszczykowo.  W Muzeum Przyrodniczym w Jeziorach zapoznali się z instalacjami : las i jezioro. Poznali życie  w tych ekosystemach i sprawdzili zapamiętane wiadomości wykonując karty pracy. Spacerowali nad Jeziorem Góreckim i obserwowali życie nad wodą i w wodzie.  Potem gościli u znanego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Spotkali się  z jego potomkami , słuchali ich opowieści o podróżniku, oglądali ekspozycję pamiątek  z  podróży, „ łapali „ dobrą energię w piramidzie i bawili się w podróżników na replice statku Krzysztofa Kolumba.

Dopisała pogoda i dobre humory. Dzieci starały się dowiedzieć jak najwięcej. Bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

Lekcja w terenie pozwoliła im zapamiętać przekazywane wiadomości lepiej niż ta prowadzona w szkolnych murach.

 

Maria Bestry, Małgorzata Felińska

25 maja w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny „ Jeżyk”. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich – przedstawiciele szkół Miasta i Gminy Swarzędz. Naszą szkołę reprezentowała Alicja Kurach z klasy II i Ania Jankiewicz z klasy III. Miło nam poinformować, że Ania Jankiewicz została laureatką tegorocznego konkursu i zajęła zaszczytne I miejsce ! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                 Krystyna Bednarczyk

Dnia 28 maja br. po raz kolejny gośćmi naszej szkoły byli aktorzy z Międzynarodowego Teatru Wędrownego The Bear Educational Theatre. Uczniowie  klas  I – III  Szkoły  Podstawowej  mieli  możliwość  uczestniczenia  w  spektaklu pt. „Jackie and the Giant”, a klasy starsze w inscenizacji pt. “Aliens and the Grammar Show”. Aktorzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem włączając widzów do udziału w przedstawieniu. Nasi „wędrowni goście” odgrywając swoje role, przypominali w umiejętny sposób zasady gramatycznej poprawności  języka angielskiego. Dzięki tej wizycie spotkanie z teatrem dostarczyło uczniom pozytywnych wrażeń związanych z nauką języka angielskiego. Kontakt z „native speakers” wzbogacił również uczniów o kolejne doświadczenie, uczniowie mogli bowiem „zasmakować” realnego języka. Spotkanie z aktorami dało też uczniom wiele radości, bowiem elementy humorystyczne pobudziły widzów do śmiechu i zachęciły do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak 

   
 

Dnia 13 maja 2015 roku odbył się w Zespole Szkół w Paczkowie II Gminny Językowy Przegląd Teatralny. Uczniowie rywalizowali w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematyką przeważającą w prezentacjach okazały się bajki. Uczniowie przedstawiali je w sposób humorystyczny. Młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali legendę o smoku wawelskim pt. The Cracow Dragon w języku angielskim, natomiast uczniowie Gimnazjum bajkę pt. Sleeping Beauty (Śpiąca Królewna), w której „aktorzy” używali zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego. II Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbył się pod patronatem wydawnictwa MacMillan, Pearson oraz Hello English Culture Centre, które były fundatorami nagród dla wszystkich uczestników Przeglądu. Reprezentantka Hello English Culture Centre – pani Zofia Charłampowicz– Jabłońska oraz nauczyciel z Gimnazjum w Zalasewie – pani Justyna Nowicka, jako członkowie jury miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami i bardzo pomysłowo potrafili zagrać swoje role. W tym roku Przegląd ukierunkowany był na wyłonienie uczniów najciekawiej prezentujących się aktorsko pod względem pomysłowości przedstawienia granej postaci. Pierwsze, drugie i trzecie miejsce wśród szkół podstawowych przypadło uczniom: Bartoszowi Słońskiemu i Tomaszowi Jarząbkowi ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie oraz Maji Milkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych uzyskała uczennica z Gimnazjum w Paczkowie: Natalia Kościelniak, a drugie i trzecie miejsce uczniowie  z  Gimnazjum w Zalasewie: Bartosz Niemier i Marcin Hoffmann oraz egzekwo trzecie miejsce uczeń Gimnazjum w Paczkowie: Jakub Grzesiak, który również w ubiegłym roku został wyróżniony w konkursie. Szkolny zespół taneczny Feeling the beat umilił czas oczekiwania na werdykt jury. Uwieńczeniem spotkania z okazji Językowego Przeglądu Teatralnego były pyszne wyroby cukiernicze ufundowane przez  Radę Rodziców. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców,  pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla uczestników, okazją do zwiedzenia naszej szkoły oraz kontaktu z uczniami innych szkół.

Organizatorzy: Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak

Pragniemy się podzielić z Państwem miłą informacją. Nasza szkoła uzyskała dotacje ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 46,178 zł. Szkoła wystartowała w konkursie z projektem o dotacje z zakresu działań na rzecz ekologii. Wniosek został wysoko oceniony, w związku z czym uzyskał całkowitą dotacje na zaplanowane we wniosku działania. Nauczyciele w projekcie grantowym pt. „Jestem EKO”  –  zaplanowali liczne  konkursy, szkolenia dla nauczycieli oraz atrakcyjne zajęcia dla uczniów. Celem wymienionych działań będzie edukacja z zakresu segregacji śmieci, recyklingu oraz uświadomienia wszystkim uczniom wpływu naszych działań na środowisko na terenie naszej gminy, regionu i w skali globalnej na losy naszej Ziemi. Uczniowie dowiedzą się jak można twórczo i praktycznie wykorzystać  odpady wtórne oraz wezmą udział w licznych eksperymentach i warsztatach artystycznych z użyciem surowców wtórnych. Finałem naszych działań będzie festyn rodzinny w przyszłym roku szkolnym, na którym zaprezentujemy efekty naszej pracy.

 

Agnieszka Łuszczek

   
 

Z radością informujemy, że zakończyliśmy Akcję Pieluszka dla Maluszka.

Dzięki zaangażowaniu przedszkola „Pod Kasztanami” ze Swarzędza, udało nam się wspólnie zebrać 16 opakowań pieluch i kilkadziesiąt luzem co dało sumę 833sztuk!!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a w szczególności rodzicom i pracownikom przedszkola „Pod Kasztanami”. Ufamy, że nawiązana współpraca zaowocuje jeszcze niejednym wspólnym działaniem.

Iwona Kubiak

Dnia 15 maja 2015 roku gościliśmy w Zespole Szkół w Paczkowie  autorkę książek i wierszy dla dzieci – Agatę Widzowską – Pasiak . Pisarka o godz. 9.10 spotkała się z naszymi uczniami z klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Było okazją do porozmawiania z pisarką oraz do zdobycia autografu. Pani Agata jest osobą niezwykle otwartą, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Podczas spotkania były rozmowy o omyłkowych wierszykach i szeleszczących rymowankach. Wśród radosnych, pełnych humoru opowieści dzieci wysłuchały historyjek     o myszce Precelce i piesku Guciu. Dowiedziały się również czym jest hipoterapia i dlaczego jest ważna. Pisarka nawiązała znakomity kontakt  z publicznością przybyłą na spotkanie i z uśmiechem odpowiadała na pytania. Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało imienną dedykację od przybyłego gościa.

Agata Widzowska-Pasiak pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, teksty reklamowe, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci, jest autorką książek dla dzieci. Ukończyła wydział teatralny w Studium Kultury i Oświaty w Warszawie, a pracuje w bibliotece swarzędzkiej. Zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny” oraz III nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za książkę „Dreptak  i pępek świata”. Została również laureatką konkursu Gazety Wyborczej na tekst piosenki z okazji Dnia Mamy, wydaną na płycie Arki Noego oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na „trzeszczące wierszyki” ogłoszonym przez wydawnictwo Nowy Świat. Współpracuje  z Wydawnictwem Wilga. W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Razem z Agnieszką Frączek i Urszulą Kozłowską napisała książkę pt.: „Pokłóciły się poetki  o pietruszkę i skarpetki”. Jest również autorką serii przygód Myszki Precelki. 

                                                                                  Jarosław Batkowski

Dnia 12 maja 2015 r. odwiedzili nas uczniowie OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu wraz z opiekunami. Wybierając się do nas chcieli zobaczyć wieś: złote i pachnące rzepakiem pola, kwitnące sady i zwierzęta w prawdziwym  gospodarstwie.  I udało się ! Pola i sady zobaczyli jadąc do Paczkowa, a do gospodarstwa zaprosili ich dziadkowie naszej uczennicy Julki, państwo Kocierz. Po wizycie w gospodarstwie czekaliśmy na naszych gości ze słodkim poczęstunkiem. Potem było spotkanie z panią Katarzyną Jasiak, wolontariuszką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Swarzędzu i towarzyszącymi jej morskimi świnkami.  Pani opowiedziała o tym jak należy postępować, gdy przyjmuje się zwierzę pod swój dach, jak zapobiegać bezdomności zwierząt oraz pokazała dzieciom pouczający film o tym, jakie niebezpieczeństwa stwarza  cywilizacja dla zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich. Po prelekcji była wspólna, radosna  zabawa na boisku szkolnym, podczas której uczniowie obu szkół jeszcze bardziej się zintegrowali. Ten majowy dzień dostarczył dużo wiadomości, dużo wrażeń i miłych chwil. Trzeba było pożegnać gości. Jeszcze tylko przekazaliśmy  pani wolontariuszce karmę dla skrzywdzonych zwierząt i nasze zajęcia dobiegły końca. Cieszymy się, że w zbieranie karmy i udział w prelekcji włączyła się klasa II a z wychowawczynią.

Dziękujemy wszystkim dorosłym, którzy pomogli przeżyć nam  inny, ciekawy, szkolny dzień.

                                        Uczniowie  klasy IIb  z wychowawczynią

23.04.2015r. odbył się finał konkursu gminnego pt. „Bezpieczny w szkole i na drodze”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Maciej Kamiński, Filip Zarębczan, Bartek Halczyński, Oskar Cabaj, Agata Kornowicz. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce, a indywidualnie I miejsce zajął Maciej Kamiński z klasy VI-tej. Maciej otrzymał atrakcyjną nagrodę – aparat fotograficzny. Gratulujemy!

   
 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Marta Woźniak, uczennica klasy III gimnazjum, uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych przysługują uprawnienia. Nasza finalistka została  zwolniona z części trzeciej egzaminu gimazjalnego z języka angielskigo, uzyskując tym samym najwyższy wynik.  Uczennica ma prawo ubiegania się o przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.
 

Serdecznie gratulujemy!

 

W dniach 13-15 kwietnia nasza klasa – IV, razem z klasą VI i trojgiem  uczniów z klasy V, pojechała na wycieczkę do Srebrnej Góry, pod opieką  Pań: Katarzyny Wątor, Iwony Kubiak, Eweliny Staszak oraz  Agnieszki Łuszczek. Wycieczka była pełna atrakcji i ciekawych wydarzeń. Pierwszego dnia po długiej podróży i zakwaterowaniu się w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej, poszliśmy strzelać z łuków i wspinać się na ściance wspinaczkowej. Po ciepły posiłku, zmęczeni  pełnym wrażeń dniem, poszliśmy spać. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu czekały na nas kolejne atrakcje: zjeżdżaliśmy na linach z trzydziestometrowego, nieczynnego wiaduktu kolejowego, jeździliśmy konno w Ośrodku  Jeździeckim „Gawra”. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie sztolni dawnej kopalni srebra, gdzie wysłuchaliśmy legendy o Królu Gór i Gwarku. Przez cały czas towarzyszyła nam para bardzo miłych przewodników. Dzień zakończył się ogniskiem z kiełbaskami. Ostatniego dnia wycieczki po śniadaniu poszliśmy zwiedzać  razem z przewodnikiem Fort  Donjon. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie wzięliśmy udział w grze miejskiej, która była bardzo ciekawa. Po zjedzeniu obiadu na wrocławskim rynku udaliśmy się w drogę powrotną do Paczkowa.

            Wycieczka była bardzo ciekawa i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Hania Kobylińska, Magda Michałek

Następna strona »