Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

Dnia 29 maja 2015 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.  Odwiedzili Jeziory i Puszczykowo.  W Muzeum Przyrodniczym w Jeziorach zapoznali się z instalacjami : las i jezioro. Poznali życie  w tych ekosystemach i sprawdzili zapamiętane wiadomości wykonując karty pracy. Spacerowali nad Jeziorem Góreckim i obserwowali życie nad wodą i w wodzie.  Potem gościli u znanego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Spotkali się  z jego potomkami , słuchali ich opowieści o podróżniku, oglądali ekspozycję pamiątek  z  podróży, „ łapali „ dobrą energię w piramidzie i bawili się w podróżników na replice statku Krzysztofa Kolumba.

Dopisała pogoda i dobre humory. Dzieci starały się dowiedzieć jak najwięcej. Bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

Lekcja w terenie pozwoliła im zapamiętać przekazywane wiadomości lepiej niż ta prowadzona w szkolnych murach.

 

Maria Bestry, Małgorzata Felińska