Podczas tej szczególnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020 każdy uczeń otrzymał świadectwo i złoty medal. Uczniowie wykazali się niezwykłą samodzielnością i motywacją wewnętrzną. 

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała  tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które przygotowują uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. Wyróżnienie to zostało potwierdzone certyfikatem i tabliczką.  (więcej…)

Pierwszacy z naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w roli artystów  malarzy.    Swoje obrazy przedstawili na różnych, czasami zaskakujących  powierzchniach.  Efekty Ich starań można podziwiać  w naszej galerii, do której serdecznie zapraszam.

Małgorzata Felińska

20 maja 2020 roku stał się dla nas Polaków a także  na całym świecie niezwykłym dniem.  Przeżywając  100 rocznicę papieskich urodzin  wspominaliśmy postać Wielkiego Polaka – Naszego Patrona – którego życie i nauczanie nadal inspirują  nie tylko ludzi wierzących. Czas w którym żyjemy nie pozwalał nam na świętowanie w szkole tak jak wcześniej planowaliśmy.             

Do tego wielkiego wydarzenia przygotowywaliśmy się już podczas zdalnych  lekcji religii realizując projekty na poszczególnych etapach edukacji. (więcej…)

Trwa pandemia koronawirusa.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i pracownicy służby zdrowia trwają w tej nierównej walce na pierwszej linii frontu.

Aby dodać Im otuchy, podziękować za dotychczasowy trud i wyrazić wdzięczność za Ich wysiłek –

 Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły  przygotowali specjalne kartki z pozdrowieniami.

Kartki dotarły do Szpitala Miejskiego  im. Józefa Strusia w Poznaniu przy ulicy Szwajcarskiej

Dziękujemy Personelowi tego szpitala za miłe słowa kierowane w odpowiedzi  do naszych dzieci.

 

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Felińska i Maria Bestry

Okres pandemii zamknął nas w domach. Kiedy ludzie „zniknęli” z ulic miast, parków, terenów podmiejskich, pojawiły się tam dzikie zwierzęta. Możemy obrazy takich wizyt zwierząt oglądać w telewizji lub w Internecie. Nas, w Paczkowie i okolicy, też odwiedzają tacy niecodzienni goście. Zapraszamy do galerii zdjęć. Zamieszczamy tam fotoreportaż z wizyty jeża w wiejskim ogrodzie.

Zrelaksowanie i uśmiech na twarzy gwarantowany.

Koło Przyrodnicze „Przyjaciele przyrody”

18 maja 2020 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin Naszego Patrona św. Jana Pawła II. Czas, w którym żyjemy nie pozwala nam na świętowanie tego wydarzenia w szkole, dlatego zapraszam Was do wzięcia udziału w akcji „Udekoruj swoje okno!”.  Jej uczestnikiem może stać się każdy, kto samodzielnie udekoruje w maju (a szczególnie w dniu urodzin Karola Wojtyły – 18 maja) swoje okno w ozdoby nawiązujące do postaci świętego Papieża. Własnoręcznie wykonane dekoracje będą swego rodzaju wyjątkowym podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II.

 

(więcej…)

Koło przyrodnicze, działające w klasie Ia, zachęca do włączenia  się w nietypowe działanie. Zaobserwujcie czy w okolicy Waszego domu jest jakieś nowo  posadzone, młode drzewko, np. przy drodze, na ulicy – nie na Waszej działce. Podczas trwającej obecnie w Polsce suszy ono,  by przetrwać, potrzebuje pomocy, czyli podlewania. Jeśli to
możliwe otoczcie je opieką, podlewajcie. Możecie zawiesić na  sznurku tabliczkę informującą o tym, że to Wy się nim  opiekujecie.
Możecie też wykonać zdjęcie swojego drzewka i przesłać mailem na adres: mbestry@szkolapaczkowo.pl Zamieścimy je na stronie internetowej szkoły.
Przyrodnicy na start!

Maria Bestry
Opiekun koła

Ogólnopolska Akcja „Kartka dla Medyka”, jest  formą podziękowania dla personalu medycznego za walkę z koronawirusem. Motyli Wolontariat podjął wyzwanie i jedna z naszych wolontariuszek Wiktoria z kl VI b wykonała kartki, które „zawisły” na padlecie organizatorów specjalni.pl

Bardzo dziękuję Wiktorii, że w czasie zdalnej nauki znalazła chwilę na przyłączenie się do Akcji.

 

 

    (więcej…)

W piątkowy wieczór, 6 marca 2020 roku w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyła się Swarzędzka Gala Sportu. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla zwycięzców V edycji plebiscytu na „Najpopularniejszego sportowca Miasta i Gminy Swarzędz”.

Podczas gali poznaliśmy zwycięzców w następujących kategoriach: sportowiec roku 2019 do lat 18, sportowiec roku 2019 powyżej lat 18, najpopularniejsza drużyna, trener roku, działacz roku oraz wydarzenie sportowe roku.

Nasz uczeń Kacper Wożniak w kategorii do lat 18. zajął trzecie miejsce. Z rąk burmistrza Mariana Szkudlarka odebrał nagrodę. (więcej…)

Piękne wydarzenie, w którym mieliśmy okazję wziąć udział 29 lutego 2020 roku na zawsze zostanie w naszej pamięci dzięki wspaniałym ludziom i ku potrzebie innym.
Pomaganie jest piękne, a widok dziesiątek osób, które potrafią spędzić masę czasu bezinteresownie poświęcając siebie na organizację tego typu imprez jest po prostu bezcenne. Mecze piłkarskie, ogromne serce z ludzi, spektakl gimnastyczno-taneczny, licytacje – to wszystko pokazało, jak wielką moc mają ludzie w każdym wieku. Dla uczniów była to z pewnością prawdziwa lekcja empatii. Dawno nie widzieliśmy tyle pozytywnej energii w jednym miejscu- Hala Sportowa w Swarzędzu pękała w szwach!
Misja Pomagamy i Wspieramy/Aktywni dla Joasi – pełen sukces!!! Zebraliśmy 28010,20 zł!!!

” Miarą Twojego człowieczeństwa
jest wielkość Twojej troski
o drugiego człowieka”
Wierzymy, że wszelkie czynione dobro zatacza koło i wraca. (więcej…)

W czwartek, 20 lutego, uczniowie klas pierwszych bawili się na balu karnawałowym. Dzieci przyszły pięknie przebrane. Mogły uczestniczyć w wielu zabawach takich jak: gorące krzesła, taniec z balonami, zabawa z chochlą, przechodzenie pod poprzeczką, itp. W przerwie między tańcami i zabawami był słodki poczęstunek- oczywiście pączek.
Dzieci bawiły się doskonale i było widać, jak obie klasy się zintegrowały.

Hanna Downar
Maria Bestry
Małgorzata Felińska

To dopiero była zabawa! 21 lutego w naszej sali pojawili się kolorowi przebierańcy;-) Nie dość, że świetnie wyglądali, to jeszcze pięknie śpiewali, tańczyli i wygrywali karnawałowe konkursy…
Serdecznie dziękujemy Mamie Bartka za przygotowanie ozdobnych balonów !

Maja Malinowska

 

 

 

Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana  również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką.Tyle tytułem  przypomnienia:)

            Kultywując piękna polską tradycją jaką jest  kolędowanie już od 12 lat uczniowie naszej szkoły, jak również szkół z Siekierek, Kleszczewa i Wierzonki, mają przyjemność brać udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek. (więcej…)

Każdego roku 11 lutego obchodzimy, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, Światowy Dzień Chorego.Celem tego Dnia jest uwrażliwienie na potrzeby chorych i cierpiących oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak wolontariusze), towarzyszą i wspierają chorych. Z tej okazji wolontariusze naszej szkoły przygotowali kartki dla pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu, które były wyrazem naszej troski i serdecznej pamięci.

Iwona Kubiak

opiekun SKW

Walentynki w Polsce zdobyły popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu, chrześcijańskiego biskupa i męczennika. Najbardziej znanym miejscem kultu św. Walentego jest Bazylika w Terni, gdzie znajduje się relikwiarz z jego szczątkami oraz inskrypcją „Święty Walenty patron miłości”. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie miłosnych wierszy.
Z inicjatywy reprezentantów Samorządu Uczniowskiego w piątek, 14 lutego 2020 roku, zorganizowana została szkolna „poczta walentynkowa”. Podczas przerw między lekcjami w holu szkoły uczniowi mogli przekazać życzenia swoim sympatiom, zapisując je na ręcznie przygotowanych serduszkach. Karteczki następnie zostały wręczone adresatom. Obdarowywani życzeniami uczniowie nie kryli swojej radości – należy przyznać, że miło jest otrzymać serdeczne życzenia od tajemniczego wielbiciela.

Samorząd Uczniowski (więcej…)

Ktoś kiedyś powiedział, że doskonała miłość może nas w życiu nigdy nie spotkać do czasu… kiedy urodzi się pierwszy wnuk. Wszystkie Babcie i Dziadkowie o tym wiedzą i za tę doskonałą miłość trzeba im podziękować.

W czwartek 23 stycznia w naszej szkole odbyła się miła uroczystość. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły Babcie i Dziadków aby wspólnie uczcić ich święto. Pani Dyrektor Małgorzata Szomek powitała gości, a wnuki przygotowały dla nich mnóstwo niespodzianek.  Chyba największą była historia pięknej Śnieżki i siedmiu Krasnoludków, którą opowiedziały wcielając się fantastycznie w bajkowe postaci.  „Hej ho! Hej ho! Do pracy by się szło”… W holu szkoły rozbrzmiewała wesoła piosenka Krasnoludków, a Ninka Jucka z takim wdziękiem odegrała rolę Śnieżki, że można byłoby pomylić ją z prawdziwą Śnieżką, gdyby taka istniała. (więcej…)

Tuż przed samymi feriami, a dokładnie 24 stycznia w murach naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: Rodzinne Kolędowanie.

Ponownie w przedstawieniu „Jeden zero dla nieba” wystąpili młodzi aktorzy z kółka teatralnego, potwierdzając tym samym fakt, że sztuka aktorska jest ich pasją!
W drugiej części wieczoru zaśpiewały uzdolnione uczennice:  Zofia Krupecka wykonała kolędę „Mizerna cicha”, dzięki której wygrała Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Aleksandra Poźlewicz wzruszyła gości fenomenalnym zaśpiewaniem pastorałki „Pasterze mili”.
Wszyscy zebrani zaśpiewali kolędę „Lulajże Jezuniu” z Zosią Parysek, a potem w skupieniu słuchali występu kolejnej Zosi- tym razem Zosi Halczyńskiej, śpiewającej utwór „Magia świąt”. (więcej…)

Następna strona »