XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana  również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką.Tyle tytułem  przypomnienia:)

            Kultywując piękna polską tradycją jaką jest  kolędowanie już od 12 lat uczniowie naszej szkoły, jak również szkół z Siekierek, Kleszczewa i Wierzonki, mają przyjemność brać udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurs ma formułę corocznego spotkania w innej szkole, tym razem my gościliśmy laureatów szkolnych eliminacji. Uczestnicy Konkursu zaprezentowali wysoki warsztat muzyczny. Interpretacje kolęd, wrażliwość wykonania tudzież pięknie brzmiące głosy przyczyniły się  iż z ogromną przyjemnością wsłuchiwaliśmy się w każdy prezentowany utwór. Poziom artystów był bardzo wyrównany, dlatego obrady jury nie były łatwe… Uczniowie zaprezentowali się w 3 kategoriach wiekowych:0 – III, IV – VI, VII – VIII.

            W kategorii klas 0 – III 1 miejsce zajęła uczennica z Siekierek, 2 miejsce uczennica z Wierzonki a 3 miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły Lena Szymczak oraz Kaja Biedermann.

            W kategorii klas IV – VI 1 miejsce zajęła uczennica z Siekierek, 2 miejsce Zofia Halczyńska, 3 miejsca uczennica z Siekierek i Aleksandra Poźlewicz z naszej szkoły

            W kategorii klas VII – VIII, 1 miejsce zajęła nasza uczennica Zofia Krupecka, 2 miejsce zajęła uczennica z Kleszczewa a 3 miejsce uczennica z Siekierek.

Wszystkim nagrodzonym  GRATULUJEMY!!!!!!

Ogromnie dziękujemy nauczycielom obecnym podczas Konkursu, przygotowującym uczniów w szkołach jak również wszystkim uczestnikom! Za rok spotykamy się w Kleszczewie:):):)

Iwona Kubiak

Bartosz Piłat