W dniu 11 czerwca 2024 roku uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz klasa 8a wzięli udział w wycieczce do Gdyni. Była to wyjątkowa nagroda za ich aktywne działanie oraz pracę na rzecz naszej szkoły. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale także poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe doświadczenia.

 

 

7 czerwca w naszej szkole wybrzmiały dźwięki znane dzieciom i dorosłym z Akademii Pana Kleksa. A to wszystko dzięki utalentowanemu Zespołowi Instrumentalnemu Ogniska Artystycznego działającego przy Goślińskim Towarzystwie Muzycznym oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie pod batutą Pani Alicji Duszczyk. Uczniowie podczas koncertu mogli zobaczyć i usłyszeć instrumenty strunowe z podziałem na smyczkowe i szarpane.

Tak wspaniała lekcja muzyki nie zdarza się często, ale to właśnie w taki sposób najchętniej pozwalamy dzieciom odkrywać nowe pasje.

Dziękujemy za przepiękny koncert!

Koncert

W dniach 6-10 czerwca 2024 roku w malowniczym miasteczku Duszniki-Zdrój odbyły się warsztaty Euroweek, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Było to pięć dni pełnych zabawy, nauki i integracji, w których uczestniczyły dzieci z różnych regionów Polski. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności językowych, społecznych oraz wzajemnej współpracy w grupie.

 

Uczniowie kl. IVb wykazali się zarówno wiedzą i umiejętnościami z ratownictwa medycznego, a także świetnie poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez Ochotniczą Straż Pożarną w Swarzędzu. Wszystko to za sprawą gry miejskiej zorganizowanej przez OPS w Swarzędzu w ramach Tygodnia Profilaktyki. 
Po otrzymaniu mapy miasta musieliśmy przemierzyć ulice Swarzędza na czas, by w określonych punktach wykonać zadania, np. udzielić pierwszej pomocy osobie z epilepsją, wykonać sztuczne oddychanie na fantomie czy też zadzwonić na 112 i opisać wypadek. Poradziliśmy sobie rewelacyjnie. 

Monika Czechowska 
Izabela Poźlewicz

W ramach Tygodnia Profilaktyki organizowanego przez OPS w Swarzędzu uczniowie kl. 5b i 2b mieli okazję uczestniczyć w TALENTIADZIE.

Było mnóstwo atrakcji przygotowanych przez każdą szkołę z gminy Swarzędz, a dodatkową atrakcją były występy. Naszą szkołę reprezentował Tymek dając kolejny świetny koncert na perkusji, a Antosia i Natasza zaśpiewały „Piękną i Bestię” przy akompaniamencie fletu poprzecznego w wykonaniu Natalii.

Monika Czechowska

Agnieszka Łuszczek

Katarzyna Markiewicz

W dniach 27-28.05.2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Dzieci z okazji przystąpienia do grona czytelników otrzymały na pamiątkę spotkania Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. 

W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi książka „ Wnuczka antykwariusza”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe  ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.
                                                                                                                                  Jarosław Batkowski

Na rozegranym 28 maja 2024 roku finale rejonu Poznań wschód w trójboju lekkoatletycznym nasi młodzi zawodnicy odnieśli ogromny sukces zajmując 3 miejsce. Zawody odbyły się w Jarocinie na Stadionie Miejskim i należą do programu XXV Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Konkurencje wchodzące w skład trójboju lekkoatletycznego to: bieg na 60m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

W dniach 25-27 maja 2024r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach odbyły się Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Ziemnym Młodzików U14. Jest nam miło poinformować, iż Stasiu Piechota został ich podwójnym złotym medalistą w grze pojedynczej i podwójnej. 

Gratulujemy!

 

W dniu 24 maja 2024 roku, nasza szkoła miała zaszczyt gościć wiceprezes fundacji „Zdrowi My – we give a hand”, która wspiera sierociniec w Ugandzie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zainspirowało zarówno uczniów, jak i nauczycieli do dalszego działania na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Fundacja „Zdrowi My – we give a hand” prowadzi działalność charytatywną na rzecz dzieci z sierocińca w Ugandzie, zapewniając im wsparcie w postaci niezbędnych środków do życia, edukacji oraz opieki medycznej. Nasz szkolny Motyli Wolontariat już trzykrotnie zorganizował zbiórki darów dla tych dzieci, przekazując m.in. ubrania, artykuły szkolne oraz zabawki, witaminy i leki przeciwbólowe. Ostatnie zebrane dary zostaną przetransportowane do Ugandy już w czerwcu.
Podczas spotkania, pani Krystyna Gaca opowiedziała o codziennym życiu dzieci w sierocińcu, ich potrzebach oraz marzeniach. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się, w jaki sposób ich pomoc wpływa na poprawę jakości życia ich rówieśników w Afryce. Wszyscy byli poruszeni historiami i zdjęciami, które ukazywały radość dzieci otrzymujących wsparcie z Polski. (więcej…)

Uczniowie leżą na boisku i malują Tym razem odwiedziła nas mama Mikołaja B. z bajką pt. „Admiralskie saboty”. Dowiedzieliśmy się, że nasza wyobraźnia powoduje, że niemożliwe staje się możliwym  Po wysłuchaniu bajki udaliśmy się na boisko, by cieszyć się plastyką w terenie i stworzyć wspólnie nasze „nadmorskie opowieści”.

 

 

Uczniowie prezentują rysunki z pszczołamiZ okazji Międzynarodowego Dnia Pszczół, przypadającego na 20 maja,  klasa 2b wzięła udział w szeregu interesujących aktywności. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat roli pszczół w przyrodzie, co pozwoliło im lepiej zrozumieć znaczenie tych owadów dla ekosystemu. Następnie uczniowie zaprezentowali przyniesione przez siebie atrybuty związane z pszczelarstwem, co wzbogaciło ich wiedzę praktyczną na ten temat. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały piękne prace przedstawiające pszczoły. Klasa 2b dokonywała również obserwacji pracy pszczół na szkolnej łące, co było cennym doświadczeniem w nauce poprzez obserwację. Na zakończenie dnia uczniowie wymienili wodę w poidełkach dla pszczół w przyszkolnych hotelach dla owadów, dbając o dobrostan tych pożytecznych stworzeń. 

Szanowni Państwo,
 
zachęcamy do głosowania na projekt nr 16 (Budżet Obywatelski)- „Edukacyjny Plac Zabaw dla Młodych Odkrywców przy Szkole Podstawowej w Paczkowie”.
W ramach projektu pojawią się na terenie obecnego placu zabaw oraz terenów zielonych wokół Szkoły następujące urządzenia/pomoce dydaktyczne: ksylofon, dzwony rurowe, kompas, zegar słoneczny, Eko-kuchnia, Eko-memory, Smog-memory.
Głosujemy od 23.05. do 06.07.br.
Prawo do udziału w głosowaniu przysługuje wszystkim mieszkańcom Gminy Swarzędz. Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania po jednym głosie na: jedną propozycję projektu głównego, jedną propozycję projektu lokalnego i jedną propozycję projektu dodatkowego. Głosowanie przeprowadza się w formie elektronicznej https://swarzedz.budzet-obywatelski.org
Każdy mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.
Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenie.
 
Dziękujemy za Państwa zaangażowanie.
 
 
 
 

Klasy 5b i 6a uczestniczyły w XXVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym i Uniwersytecie Ekonomicznym. Podczas różnych zajęć praktyczno- teoretycznych uczniowie zdobywali nowe wiadomości. Największym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący PIENIĄDZA PRZYSZŁOŚCI, a także degustacja i proces przygotowawczy śniadaniowych lodów z buraka. Poza tymi tematami można było się dowiedzieć  dlaczego samoloty pasażerskie unoszą się w powietrzu, jak są zbudowane, dlaczego są takie drogie? Jaka jest przyszłość lotnictwa? A także sprawdzić, metodą drzewa decyzyjnego, czy  kolor oczu ma np. wpływ na to, że lubisz chipsy? Między wykładami była możliwość eksperymentować z ciekłym azotem, dowiedzieć się jak komunikować się z roślinami za pomocą nowoczesnych technologii, a także zgłębić wiedzę w temacie sokolnictwa, czy  chiropterologii.

Zafascynowani akademicką wiedzą, niektórzy przygotowali już swoje prezentacje i wygłosili wykład dla rówieśników.

Uczniwoei w kuchni rozmawiają ze sobąWydaje się niektórym, że  matematyka to tylko sala lekcyjna i niekończąca się ilość teoretycznych zadań do rozwiązania. I choć wielu chciałoby uciec od niej jak najdalej…. jest to zupełnie niemożliwe…matematyka jest wszędzie. Jest muzyką, poezją, podróżą…a także słodkim ciastkiem. Uczniowie podczas licznych zajęć kulinarnych tworzą prawdziwe smaczne i zdrowe dzieła sztuki, korzystając z wiedzy matematycznej. Ważą, mierzą i rachują, ile mąki potrzebują… 

W ramach innowacji pedagogicznej, matematyka przechodzi przez żołądek do głowy… i to jest celem naszego działania, bo matematyka wszechstronnie rozwija umysł, ucząc logicznego i abstrakcyjnego myślenia ułatwia po prostu nam życie!

Szkoła Podstawowa w Paczkowie zakończyła właśnie realizację ogólnopolskiego projektu „Klasa w Terenie”, który trwał od października do maja. Projekt ten miał na celu rozwijanie różnorodnych umiejętności i wiedzy uczniów poprzez bezpośredni kontakt z otaczającym ich światem. Główne cele innowacji obejmowały poszerzenie wiedzy o środowisku, rozbudzenie zainteresowań historią regionu, kształtowanie postawy szacunku wobec innych, rozwijanie umiejętności poszukiwania i wykorzystania informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania. Dodatkowo, projekt miał na celu integrację zespołu klasowego i rozwijanie umiejętności pracy w grupie, a także naukę przez zabawę.

W ramach projektu zrealizowano szereg ciekawych i edukacyjnych zadań. Uczniowie, głównie z klasy 2b, ale także z innych klas, aktywnie uczestniczyli w:

  1. Obserwacji przyrody – Dzieci uczyły się rozpoznawać różne gatunki roślin i zwierząt, obserwując je w naturalnym środowisku.
  2. Wyjściach w ciekawe miejsca – Wizyty w różnych miejscach regionu pomogły uczniom lepiej zrozumieć dziedzictwo kulturowe i naturalne ich okolicy, a także poznać specyfikę zawodów.
  3. Tworzeniu katalogu roślin – mini zielnika – Uczniowie zbierali i katalogowali różne gatunki roślin, tworząc własne zielniki, co rozwijało ich zdolności badawcze i przyrodnicze.
  4. Tworzeniu ptasich stołówek i dokarmianiu ptaków – Praktyczne działania na rzecz ochrony przyrody uczyły dzieci odpowiedzialności i troski o zwierzęta.
  5. Zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu – Aktywność fizyczna na łonie natury sprzyjała zdrowemu trybowi życia i integrowała grupę.

(więcej…)

Uczniowie pracują w grupach8 maja odbył się w szkole maraton matematyczny dla klas ósmych. Był on doskonałą okazją do powtórzenia  i utrwalenia wiedzy przed egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie mieli możliwość pracy z różnorodnymi zadaniami – mogli w ten sposób sprawdzić swoje umiejętności. Atmosfera maratonu sprzyjała skupieniu i wspólnej nauce.

 

 

Uczennica prezentuje rysunek kredowy na boisku szkolnymW ramach projektu „Wiedza i umiejętności matematyczne w praktyce”, uczniowie klasy V a tworzyli na boisku szkolnym własne ogrody. Wykorzystując sznurek i miarkę, skonstruowali estetyczne kwietniki o geometrycznych kształtach. Do zarysowania idealnych kół, zamiast tradycyjnego cyrkla, posłużyli się techniką precyzyjnego rozkładania ramion. Ta praktyczna lekcja matematyki nie tylko uatrakcyjniła szkolne boisko, ale również pozwoliła uczniom na zastosowanie teorii geometrycznej w rzeczywistych warunkach.

Bibliotekarz otoczony uczniami w biblioteceZ okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzimy 8 maja w naszej bibliotece została zorganizowana loteria „Czytam – Wygrywam”. Każdy, kto w dniu loterii wypożyczył książkę, miał możliwość wylosowania nagrody rzeczowej: przyboru szkolnego, książki, zakładki do książki, cukierka lub kamerki internetowej.
Miłą niespodziankę zrobili uczniowie klasy IIb odwiedzając bibliotekę z życzeniami i słodkimi prezentami.

Jarosław Batkowski

Drużyna dziewczyn pozuje do zdjęciaW rozegranych w Puszczykowie Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Lekkiej Atletyce nasze dziewczęta z klas siódmych i ósmych godnie reprezentowały naszą szkołę oraz gminę i wywalczyły 3 złote medale i jeden brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Maja Janowicz w biegu na 100 metrów, Kaja Biedermann w biegu na 300 metrów oraz sztafeta sprinterek, którą uzupełniły Maja Antkowiak i Laura Kurach.

Brązowy medal w biegu na 300 metrów zdobyła Oliwia Roszak.

Brawo dziewczyny!

Uczeń karmi zwierzę6 maja  klasa 1a oraz zerówka miała niezwykłą przyjemność odwiedzić Gościniec Marzymięta w miejscowości Kórnik- Czmoniec, gdzie królowały alpaki. Obserwowanie tych uroczych zwierząt i ich delikatnych reakcji na naszą obecność było niezwykle ujmujące. Dodatkowo, skorzystaliśmy z atrakcji w parku linowym, gdzie różne stopnie trudności dawały dużą motywację i wiele radości.  

To był dzień pełen uroku i odkryć!

Następna strona »