Poznańskie Targi Książki

Dnia 8 marca 2024r. uczniowie klas IIIa i IIIb, w doskonałych nastrojach, wyruszyli na Poznańskie Targi Książki.
Targi Książki to największe w kraju wydarzenie poświęcone promocji książek dla najmłodszych i dorastających czytelników. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją czytelnictwa kształtującego dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość.
Celem Poznańskich Spotkań Targowych jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, jak obecność dobrych i mądrych lektur jest ważna w życiu. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież. Targi te są również ważnym miejscem spotkań dla pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych.
Targi Książki w Poznaniu odwiedzają największe sławy polskiej literatury dziecięcej, wybitni ilustratorzy oraz znani przyjaciele dzieci. Miłośnicy czytelnictwa mogą spotkać się z ulubionymi pisarzami i ilustratorami.
Ilustracje w książkach dla dzieci mają wyjątkowe znaczenie. To one pobudzają  wyobraźnię małego odbiorcy. Podczas poznańskich targów tradycyjnie organizowane są wystawy „Mistrz Ilustracji”  oraz Salon Ilustratorów, na którym pokazywane są prace młodych artystów plastyków.
Poznańskie Targi Książki dowodzą, że Polacy jednak czytają i wspierają kulturę. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta – zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy.
Na targach mieliśmy okazję zapoznać się z aktualną ofertą i nowościami wydawniczymi oraz dokonaliśmy samodzielnych zakupów.


Jarosław Batkowski