Uczniowie klasy IIIb w oryginalny sposób postanowili uczcić Jubileusz naszej szkoły, uczestnicząc w projekcie czytelniczym. Każde  dziecko, uczęszczające do klasy zobowiązało się, że w ciągu 20 dni, przez 12,5 minuty, w wyznaczonym okresie, będzie głośno czytało dowolną książkę, co po przemnożeniu ilości dzieci w klasie i  czasu poświęconego przez nas na czytanie, miało dać łączny wynik, 100 czytelniczych godzin!!!

Dzieci sumiennie czytały, a następnie każdorazowo kolorowały  cegiełkę  brązowym kolorem. Cegiełki  posłużyły później do zbudowania wizerunku naszej szkoły.  Ilustrację tę, wykonał klasowy plastyk Filip Broński, a efekty  wspólnego dzieła można podziwiać w części edukacji wczesnoszkolnej budynku.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak niezwykłym, historycznym wydarzeniu i bardzo  szczęśliwi, że  właśnie podczas naszej  edukacji, miała miejsce  ta doniosła chwila, a łącząc przyjemne z pożytecznym, dołożyliśmy cegiełkę, by świętować ten Wielki Jubileusz, wpisując się przy tym na kolejnych kartach historii Naszej  Szkoły.

                                                                                      W imieniu klasy IIIb Emilia Łaszkiewicz (więcej…)

Dnia 3 czerwca 2023 r. uroczyście obchodziliśmy stulecie istnienia polskiej szkoły w Paczkowie.

Przez cały, kończący się, rok szkolny trwały przygotowania do obchodów tego jubileuszu. Poprzez podjęte działania nasi uczniowie poznawali i wzbogacali swą wiedzę o historii swej szkoły.

Sama uroczystość to spotkanie pokoleń. Przybyło na nią wielu znamienitych gości: przedstawiciele władz gminnych, kuratorium, sołectwa, byli dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci.

Było mnóstwo wspomnień, łzy wzruszenia, radość ze spotkań po latach, duma z naszych absolwentów, zadowolenie z takiego rozkwitu szkoły w Paczkowie. Spotkania odbywały się przy słodkim poczęstunku.

Przy okazji tego jubileuszu nie zapomnieliśmy o zmarłych nauczycielach pracujących w minionych latach w tej szkole. Na ich grobach zapalono symboliczne znicze.

To ważne wydarzenie upamiętniono też poprzez ustawienie przy wejściu do budynku szkoły okolicznościowej tablicy.

Ta piękna uroczystość mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób: pani dyrektor Doroty Jagielskiej – Ryszczyńskiej, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Dziękujemy również sponsorom.

 

Szkoło w Paczkowie, życzymy następnych pięknych jubileuszy.

W imieniu społeczności szkolnej.

Maria Bestry

Klasa stojąca przed szkoła, dzieci trzymają napis "100-lecie"18 maja uczniowie klas 1-8 wzięli udział w grze terenowej „Czy znasz swoją szkołę?”. Celem gry było podsumowanie działań podjętych z okazji 100-lecia placówki. Uczniowie kierując się zagadkowymi wskazówkami odwiedzili wszystkie budynki, w których mieściła się nasza szkoła. Przy każdym budynku czekało na nich wyzwanie. Musieli się wykazać znajomością historii szkoły oraz działań podejmowanych przez cały rok.  W osiągnięciu sukcesu liczyła się również spostrzegawczość i umiejętność pracy w grupie. Wszyscy uczniowie fantastycznie poradzili sobie z zadaniami, a przy okazji również dobrze się bawili.

Joanna Szulc

(więcej…)

Zdjęcie wykonane z góry w holu szkoły. Dzieci siedzą na podłodze w kręgach i wystawiają kolorowe, różne skarpetki „nie do pary”.21-go marca, oprócz powitania wyczekiwanej Wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

     Akcja „Dzień Kolorowej Skarpetki” zorganizowana w naszej szkole miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. W holu szkoły powstała gazetka, dzięki której można było wzbogacić wiedzę na ten temat.

     Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. (więcej…)

Dnia 14.03.2023 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem „MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE W 100-LECIU ISTNIENIA”. Nie było to jednak zwykłe rozdanie dyplomów, ponieważ w murach naszej szkoły zaszczycił nas swoją obecnością gość specjalny, a dokładnie mistrz fotografii oraz twórca lokalnego projektu Szwendacz Swarzędzki pan Remigiusz Błachnio.

W holu naszej szkoły można było podziwiać pięknie wyeksponowane prace konkursowe naszych młodych utalentowanych fotografów. A akcesoria fotograficzne, albumy, koszulki przywiezione przez naszego gościa dopełniły magię i atmosferę wydarzenia.

Spotkanie z panem Remikiem Błachnio było niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Szwendacz Swarzędzki opowiadał o swoim ciekawym projekcie, niezwykłych pasjach, oczarował nas również fotografią i zaraził niejednego młodego pasjonata miłością do obiektywu. (więcej…)

W ramach obchodów SETNEJ rocznicy powstania naszej szkoły zorganizowany został karnawałowy Bal Stulecia. Wśród tańców i zabaw odbyła się także aukcja, na której licytowano różne prace, produkty i przedmioty. Wszystkim ofiarodawcom oraz uczestnikom biorącym udział serdecznie dziękujemy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na organizację głównej uroczystości na 100-lecie, która odbędzie się 3 czerwca. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy i jeszcze raz dziękujemy.

Z karnawałowym pozdrowieniem Rada Rodziców

Dnia 20.12.2022 r. podsumowano wyniki konkursu plastycznego z okazji obchodów Jubileuszu 100 – lecia Szkoły pod hasłem: „ Zakładka na 100 – lecie”.
Przyznano następujące miejsca:
I miejsce Gabriela Pawlak klasa VIIb
II miejsce Zofia Snela klasa „0”
III miejsce Piotr Snela klasa Va
wyróżnienie:
Lena Pawłowska klasa IIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
    Jarosław Batkowski