Na zdjęciu widać dziewczynkę w szaro-niebieskim stroju, która stoi obok tablicy, na której wiszą informacje o wodzie oraz wielkie, niebieskie krople.Temat wody w ostatnich latach stał się dla nas ludzi na świecie tematem bardzo istotnym. Wody coraz bardziej nam brakuje. Musimy wszyscy zdać sobie z tego sprawę i zacząć ją szanować. Stąd dzieci w świetlicy wykonały z dostępnej makulatury dekoracje, które wykorzystaliśmy do wykonania gazetki na hol szkoły oraz dekoracji na okna. Chcieliśmy zwrócić uwagę nas wszystkich na ten istotny temat.

Mam nadzieję, że powyższe działania oraz przekaz płynący z obejrzanych przez dzieci filmów dotyczących problemu wody pomogą zarówno dzieciom jak i dorosłym właściwie nią gospodarować.

Maria Bestry, Anna Księżopolska (więcej…)

Gazetka przedstawiająca różne znane koty Jak to w świetlicy, staramy się celebrować każdy dzień inaczej.

W ostatnim czasie mieliśmy DZIEŃ PIEGÓW, KOTA I WIELORYBA. Nasze kreatywne dzieci robiły różne prace plastyczne, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Nie obyło się też bez malowania twarzy i  edukacyjnych pogadanek. Obchodzenie tego typu dni pozwala im poznać różne zwyczaje, rozwijać się pod kątem emocjonalnym, edukacyjnym, a przy okazji sprawia wiele radości.

Anna Księżopolska (więcej…)

Uczniowie przebywający w świetlicy ponownie wybrali się na podbój kina. Tym razem jednak pierwszy raz swoich sił spróbowali m.in. pierwszoklasiści. Skoro pierwsze koty za płoty, to wybraliśmy kocią bajkę pt. NADZWYCZAJNY KOT MAURYCY. Wypad nam się udał. Cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły gotowi na nowe przygody.

Anna Księżopolska

(więcej…)

grupa dzieci w drodze do kina na seans filmowyPo różnych przeciwnościach losu, udało się nam wreszcie dotrzeć na seans filmowy pt. WIELKI ZIELONY KROKODYL DOMOWY. Film okazał się bardzo fajny i wywołał uśmiech na wszystkich uczestnikach wycieczki. Muszę pochwalić dzieci, bo  bardzo ładnie poruszały się w grupie. Znakomicie również poradziły sobie podczas kupowania zestawów z jedzeniem i piciem. Ponadto samodzielnie potrafiły przeliczyć pieniądze i w kulturalny sposób powiedzieć, co chcą zamówić. Brawo!

Czekamy na kolejne wspólne wycieczki. Bądźcie gotowi!

Anna Księżopolska

W poniedziałek 14 lutego, obchodziliśmy w szkole Walentynki, czyli święto zakochanych.

Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest ich patronem.

Według jednej z legend stało się tak, ponieważ za życia święty złamał wprowadzony przez cesarza zakaz zawierania związków małżeńskich przez młodych mężczyzn. Władca miał myśleć, że dzięki temu młodzieńcy będą chętniej wstępować do armii. Walenty jednak postanowił udzielić ślubu kilku legionistom. Wtrącony za to do więzienia Walenty miał poznać niewidomą córkę strażnika, która pod wpływem tej znajomości odzyskała wzrok.

Nam w szkole dzień upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. Z tej okazji w holu powstała walentynkowa ramka, dzieci miały namalowane serduszka na twarzy, a w czasie zajęć uczyli się robić serca z origami.

Anna Księżopolska (więcej…)

na zdjęciu widać dzieci, które siedzą przy stoliku i malują białą farbą tekturowe serduszka.W okresie przedświątecznym dzieci wykonywały ozdoby na choinkę w postaci czapeczek wełnianych i pierników. Wycinały śnieżynki z papieru. Wykonywały projekty wnętrz domów. Malowały zimowe krajobrazy na tekturze. Pomagały w tworzeniu kalendarza adwentowego. Kończyły ręczne szycie poduszek i torebek. Ważnym elementem naszych działań była ekologia: wykorzystywanie niepotrzebnych: pudełek, kartonów, zadrukowanych kartek i innych.

Miło jest robić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić.

Maria Bestry (więcej…)

Kalkografia to niezwykła i dająca ciekawe możliwości technika graficzna. Polega na odbijaniu przygotowanych kompozycji z wykorzystaniem kalki maszynowej i ołówkowej. Tego typu twórczość plastyczna sprzyja rozwojowi indywidualnych form wypowiedzi i swobodnemu eksperymentowaniu w zakresie różnych technik przenosząc swoje wyobrażenia na język obrazu. Celem jest poznanie sposobów tworzenia prac graficznych, rozwijanie procesów poznawczych, wspieranie umiejętności manualnych oraz kształcenie świadomości plastycznej i myślenia wyobrażeniowego.

Anna Księżopolska (więcej…)

Obrazek przedstawia prace plastyczną z wykorzystaniem liści, które są pomalowane farbami.W naszej szkole na dobre zagościła już jesień. Uczniowie w świetlicy wykonali przepiękne i niesamowicie kreatywne prace plastyczne, które oddają barwy i kolory tej pięknej pory roku. Wykorzystali to, co oferuje im sama natura. W tym przypadku mowa tu o liściach.

Wszyscy doskonale dobrali kolorystykę oraz wykazali się pomysłowością podczas ich tworzenia. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania, a my sami byliśmy pod ogromnym wrażeniem wykonania tego zadania.

Anna Księżopolska (więcej…)

Czterech chłopców zbudowało z klocków zamek. Jeden w nim siedzi i się uśmiecha.Jednym z zadań w świetlicy szkolnej jest tworzenie miejsca środowiska sprzyjającego rozwojowi twórczej aktywności dziecka, która ujawnia się w spontanicznej lub inspirowanej zabawie. W sali posiadamy wiele różnych klocków, a ich zastosowanie ma na celu pobudzenie wyobraźni i uczenie planowania. Naszym uczniom zdecydowanie nie brakuje pomysłów, jak je wykorzystać i potrafią z nich stworzyć niepowtarzalne budowle, które dzisiaj prezentujemy na zdjęciach. Kto wie, może wśród nich jest jakiś przyszły inżynier budownictwa.

Anna Księżopolska (więcej…)

Aby rozładować niewiarygodne pokłady energii naszych uczniów, wybraliśmy się do centrum rozrywki  MAXI FUN w Swarzędzu. To wielopoziomowy plac zabaw dla dzieci.  Do dyspozycji mieliśmy kilka sal z wieloma atrakcjami. Każdy znalazł coś dla siebie. Były trampoliny, tory przeszkód, zjeżdżalnie, labirynty,  armatki z piłkami, gry zręcznościowe i wiele innych godnych uwagi rzeczy. To zdecydowanie dobrze spożytkowany czas,  podczas którego udało nam się połączyć  świetną zabawę i zintegrować dzieci.

Anna Księżopolska (więcej…)

 Dwie dziewczynki uśmiechnięte stoją koło drzewaPomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r. i przypada ono zawsze na dzień 10 października.

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, czy też  dostarczają cennego surowca.

Ciekawostką jest, że każdego roku jedno drzewo produkuje tlen wystarczający 10 osobom. (więcej…)

Zbiorowe zdjęcie wszystkich uczestników rajdu.Ahoj przygodo! Jak co roku wychowawcy świetlicy zorganizowali rajd, podczas którego wraz z dziećmi wyruszyli do Sokolnik. Celem była  popularyzacja turystyki pieszej, promowanie aktywności  fizycznej połączonej ze zdrowym i  aktywnym wypoczynkiem, a także ogólna integracja grupy. Uczniowie dzielnie pokonali trasę, wdychając przy tym świeże powietrze, obserwując otaczającą ich naturę i słuchając śpiewu ptaków. Nie wiadomo kiedy, dotarliśmy do celu. Aby odzyskać utracone siły, wszyscy ze smakiem zjedliśmy pyszną pizzę. Później przyszedł czas na zabawę i miłe spędzenie czasu, podczas którego dzieciaki grały w piłkę nożną, koszykówkę i korzystały z tutejszego placu zabaw.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni!  

Anna Księżopolska (więcej…)

gazetka przedstawiające zdjęcia zwierząt przyniesione przez dzieciObchodzimy go 4 października. To święto wszystkich zwierząt –małych i dużych, ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb a nawet bezkręgowców. Jest to szczególny czas, w którym szerzy się idee troski o wszystkie zwierzęta – szczególnie dotyczy to tych, które są zagrożone wyginięciem lub narażone na niesprawiedliwie i okrutne traktowanie.

Chcąc podkreślić wagę tego dnia, dzieci przyniosły zdjęcia swoich kochanych milusińskich, co pozwoliło nam stworzyć piękną gazetkę. Podczas zajęć świetlicowych z kolei wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką zwierzęcą.

Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że zwierzęta mają dobroczynny wpływ na ludzkie samopoczucie. Sprawiają, że jesteśmy bardziej aktywni, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości, pomagają nam radzić sobie ze stresem i samotnością, obniżają ciśnienie krwi oraz wspierają rozwój poznawczy i poczucie własnej wartości u dzieci. Doceniajmy zatem te cudowne istoty. Celebrujmy ten dzień, ale jednocześnie pamiętajmy, że o zwierzęta trzeba dbać zawsze.

Anna Księżopolska

Dnia 29 września obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA. Jego celem jest uświadomienie, że morza są  naszym wspólnym dobrem, a ich ochrona powinna być priorytetowa.

Dzień obchodów jest datą podpisania Konwencji w 1948 roku, na mocy której powołano Międzynarodową Organizację Morską (IMO). Należy do niej obecnie 170 państw. W ramach ochrony środowiska morskiego organizacja reguluje zasady użytkowania transportu morskiego, a wszystko po to, aby przeciwdziałać generowanym przez niego zanieczyszczeniom. Zajmuje się również bezpieczeństwem na morzu oraz problemami ludzi zamieszkujących w jego bezpośrednim sąsiedztwie. (więcej…)

Konkursowe prace uczniówDnia 27 maja 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs z okazji DNIA KOSMOSU. Ten szczególny dzień ma na celu zachęcanie dzieci do zainteresowania się astronomią.

Tematem było wykonanie przestrzennego modelu wybranej planety.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i starannością wykonania. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Po burzliwych naradach wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Michalina Stasiak kl. 3a

II miejsce – Nina Jucka kl.2a

III miejsce – Maja Korejwo kl.1b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników!

Anna Księżopolska (więcej…)

W świetlicy szkolnej robimy nie tylko prace plastyczne, ale także tworzymy np. piękne bransoletki. Wystarczyło raptem parę elementów, by stworzyć małe arcydzieło. Dzięki kreatywności naszych zdolnych dzieci  powstały piękne upominki  z okazji DNIA MAMY. W końcu to, co zrobione przez dziecko samodzielnie, najbardziej rozczula matczyne serce.

Anna Księżopolska

 

Kierując się ideą SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE dnia 17 maja, zorganizowaliśmy dla naszych uczniów rajd pieszy do Sokolnik. Dumnie krocząc pokonaliśmy wyznaczoną trasę i dotarliśmy do miejsca, w którym wspólnie spędziliśmy miło czas. Po drodze podziwialiśmy uroki natury, poznając warstwy lasu i nazwy leśnych roślin. Chcąc naładować baterie na drogę powrotną, wszyscy zjedliśmy pyszną pizzę. Rajd zakończył się ogromną radością dzieci, a więc cel został osiągnięty. Zachęcam wszystkich do obejrzenie krótkiego filmu z tego wspaniałego dnia.
 
Anna Księżopolska

(więcej…)

Na zdjęcie są dwie dziewczynki jadące w autokarze, które machają rękami w rytm muzyki.Dnia 18 lutego (w piątek) dzieci ze szkoły udały się na wycieczkę do kina na seans „Wiki i jej sekret” zorganizowaną przez świetlicę szkolną. Film przedstawia historię niezwykłej przyjaźni pomiędzy 8 letnią dziewczynką, a małym wilczkiem. To pełna czułości opowieść dla całej rodziny pokazująca wiele różnych emocji, ucząca wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Tego dnia dzieci doskonaliły również umiejętność samodzielnego zakupu zestawów w postaci popcornu oraz nachos. Był to przede wszystkim świetnie spędzony czas, który pozwolił uczniom na wspólną integrację.

Anna Księżopolska

(więcej…)

W naszej szkole stawiamy na rozwijanie talentów i zainteresowań naszych uczniów. Tym razem postanowiliśmy zorganizować konkurs, podczas którego dzieci wykazały się fenomenalnymi umiejętnościami kucharskimi. Poziom ich wiedzy oraz zaangażowania zachwycił każdego członka jury. Potrawy były dopracowane w każdym szczególe, a sposób podania godny gwiazdek Michelin. Dzieci włożyły w wykonywane zadanie nie tylko dużo pracy, ale i mnóstwo serca. Będąc pod ogromnym wrażeniem, postanowiliśmy wszystkim przyznać jednakowo pierwsze miejsce. Brawo dzieciaki!

Anna Księżopolska

Małgorzata Parysek

Monika Czechowska

 

W dniu 3 listopada wraz z uczniami wybraliśmy się do kina na seans filmowy pt. „LASSIE WRÓĆ”. To ponadczasowy film, przedstawiający historię przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta. Zarówno film, jak i książka podbiła serca ludzi na całym świecie. Dzieci wspaniale spędziły czas w kinie i już nie mogą się doczekać na kolejne wspólne wyjście.

                                                                                              Anna Księżopolska

Małgorzata Parysek

Następna strona »