Walentynki w świetlicy

W poniedziałek 14 lutego, obchodziliśmy w szkole Walentynki, czyli święto zakochanych.

Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest ich patronem.

Według jednej z legend stało się tak, ponieważ za życia święty złamał wprowadzony przez cesarza zakaz zawierania związków małżeńskich przez młodych mężczyzn. Władca miał myśleć, że dzięki temu młodzieńcy będą chętniej wstępować do armii. Walenty jednak postanowił udzielić ślubu kilku legionistom. Wtrącony za to do więzienia Walenty miał poznać niewidomą córkę strażnika, która pod wpływem tej znajomości odzyskała wzrok.

Nam w szkole dzień upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. Z tej okazji w holu powstała walentynkowa ramka, dzieci miały namalowane serduszka na twarzy, a w czasie zajęć uczyli się robić serca z origami.

Anna Księżopolska