Dnia 24 maja odbyły się językowe warsztaty kulinarne. Uczniowi klasy II G uczestniczyli w zajęciach podczas których przygotowywali swoje ulubione potrawy, kręcili filmiki w języku angielskim oraz niemieckim, następnie prezentowali je na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie doskonali zarówno zdolności kulinarne jak i językowe.

Zajęcia okazały się wspaniałą zabawą dla uczniów klasy II G, poprzez którą mieli okazję wykazać się kulinarnie i językowo.

 

Oto efekty naszej pracy:

https://www.youtube.com/watch?v=obBxyAK9elM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=MGomQIZF2-o&feature=youtu.beb

Joanna Wawrowska

Mateusz Radomski

Dnia 10 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu odbył się XVI Gminny Konkurs Przyrodniczy. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „W świecie owadów” , a tematem przewodnim były pszczoły, ich ciekawe zwyczaje społeczne, produkty przez nie produkowane oraz znaczenie pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Tomasz Jarząbek, Bartosz Jóźwiak oraz Michał, którzy zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                             Maria Kocięcka

 

Miło jest nam poinformować, iż nasz uczeń Tomasz Jarząbek z kl. VI, zajął pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Moje sportowe Ja”.  Organizatorem konkursu, przeprowadzonym w ramach kampanii „Tydzień Profilaktyki”, był Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu.  Tegorocznemu Tygodniowi przyświecało hasło „Na sportowo znaczy zdrowo”.

Mamy nadzieję, że tegoroczne hasło oraz przepiękne fotografie Tomka zachęcą Was drodzy uczniowie do większej aktywności sportowej podczas wypoczynku letniego….. z daleka od komputera oraz telefonów komórkowych.

 

Agnieszka Łuszczek

 

Włączając  się w realizację projektu „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966”, organizowanego przez Bramę Poznania oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, uczniowie Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Paczkowie, realizowali temat „W grodzie Mieszka I”. Projekt realizowany w naszej szkole miał na celu wpisanie się w obchody Jubileuszu 1050- lecia Chrztu Polski poprzez popularyzację wiedzy o początkach państwa polskiego, a także ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej. Uczestnikami projektu byli uczniowie z klasy I i II gimnazjum. Działania realizowane były w korelacji przedmiotowej religii i historii.

Historia naszego kraju rozpoczyna się w zamierzchłych czasach wczesnego średniowiecza. W czasach gdy, nieprzebyte bory, puszcze i bagna odgradzały słowiańskie plemiona od zewnętrznego świata… Był X wiek. Plemię Polan, dotąd żyjące za nieprzebraną barierą lasów, postanowiło, wobec groźby zapanowania nad nimi obcych plemion, otworzyć się na świat i przyjąć zasady, które im podyktuje. Przywódca Polan, Mieszko I,  zdawał sobie sprawę, że jako pogański władca nie może obronić swego ludu przed zakusami sąsiadów. Wiedział, że tylko ziemie zjednoczone wspólnym władcą i wspólną religią mogą odeprzeć nieprzyjaciela. Chcąc upamiętnić te doniosłe wydarzenia z dziejów naszego kraju, gimnazjaliści przygotowali dla całej społeczności szkolnej przedstawienie pod hasłem: MY JESTEŚMY STĄD, SKĄD ZACZĘŁA SIĘ POLSKA! Uczniowie wcielili się w role m.in. Mieszka I, Dobrawy i jej ojca oraz biskupa Jordana, przygotowali stroje, rekwizyty. Zadbali również o oprawę muzyczną oraz odpowiednią atmosferę uroczystości. Głównym zadaniem uczestników projektu było jednak przygotowanie makiety grodu Mieszka I. Po zapoznaniu się z wyglądem i funkcją średniowiecznych grodów oraz budowli, jakie się tam znajdowały, stworzyli  makietę. Wykonali ją z różnorodnych  materiałów m.in., styropianu, pudełek,  patyków, słomy. Przy wykonaniu palatium wzorowali się na siedzibie samego księcia Mieszka, natomiast katedra odzwierciedla najstarszy styl architektoniczny na ziemiach polskich – romański. Realizując projekt gimnazjaliści wykazali się kreatywnością oraz umiejętnością pracy zespołowej. Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski uczciliśmy 15 kwietnia prezentując makietę grodu oraz przedstawienie „My jesteśmy stąd, skąd zaczęła się Polska”.

31 maja 2016 roku, podczas uroczystej  uroczystej  gali w Bramie Poznania, podsumowującej ogólnopolskie działania projektowe, otrzymaliśmy okolicznościową statuetkę,  dyplom oraz nagrody książkowe.

W projekcie uczestniczyło 58 szkół z całej Polski, dlatego docenienie naszej pracy tym bardziej cieszy!

Ze wszystkimi projektami edukacyjnymi można zapoznać się na portalu edukacyjnym: www.portal.bramapoznania.pl

Iwona Kubiak

 
 

8 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV: Antonina Zamiara i Paweł Jarząbek. Antosia i Paweł zajęli III miejsce, wykazując  się dużą wiedzą na temat naszego Patrona.

Gratulujemy!!!

Iwona Kubiak

 

W minioną niedzielę, 12 czerwca, grupa 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej  

i Gimnazjum reprezentowała naszą Szkołę podczas Festynu, organizowanym przez parafię św. Marcina Biskupa w Swarzędzu.

Nasz występ poświęciliśmy Człowiekowi, który przemienił oblicze naszej ziemi, który przemienił oblicza naszych serc – św. Janowi Pawłowi II.

Poznając  krainę poezji Karola Wojtyły,  krainę Jego myśli, słów wypowiedzianych

i wyśpiewanych,  mogliśmy pochylić się nad wielkością tego Człowieka.

            Wspólny śpiew znanych i lubianych pieśni sprawił, że atmosfera tego spotkania była bardzo wzruszająca.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza pani Magdalenie Halczyńskiej, która ubogaciła nasz występ grą na flecie.

Dziękujemy także rodzicom za poświęcony niedzielny czas.

Iwona Kubiak

 
   
 

Kiermasz używanych podręczników w bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna organizuje w dniach 22-23 czerwca br. kiermasz używanych podręczników (klasa VI SP oraz III Gim).
Szczegółowe informacje i regulamin kiermaszu znajdują się w zakładce  Biblioteka. 

3 czerwca 2016 roku podsumowano majową edycję konkursu czytelniczego„ Książkowy szperacz”. Spośród wszystkich złożonych prawidłowych odpowiedzi został wylosowany jeden zwycięzca, którym została  Aleksandra Hetmańczyk z klasy IIIa.

Gratulujemy  !!!

Jarosław Batkowski

 

2 czerwca 2016 r. o godzinie 6.00 rano wyruszyliśmy autokarem do Torunia.

Po około trzech godzinach spokojnej podróży wjechaliśmy na most na Wiśle. I z ust wielu z nas wyrwały się okrzyki podziwu, bo zobaczyliśmy  rzekę i piękne miasto, o których często były rozmowy podczas zajęć w szkole.

Toruń powitał nas słońcem, więc ochoczo ruszyliśmy „ w miasto”. Maszerując urokliwymi ulicami ulegliśmy całkowicie czarowi gotyckiej jego części.

Na początku pokazała nam się Krzywa Wieża. Potem wstąpiliśmy do Piekarni Mistrza Bogumiła, gdzie zgodnie z dawną recepturą, korzystając z pięknych, (wykonanych przez snycerzy) foremek upiekliśmy pierniki. Następnie było Planetarium i Orbitarium, a w nich interesujący film o dzieciństwie Mikołaja Kopernika oraz poznawanie Wszechświata poprzez różne doświadczenia i  zabawy.

Wreszcie pamiątki i pierniki – kupowane przy ratuszu. Dalej spacer po Starówce i słuchanie niezwykle ciekawych opowieści przewodnika o mieście i jego zabytkach. Odwiedziliśmy też ratusz, Dwór Artusa i dom M. Kopernika.  Bardzo głodni udaliśmy się do baru „Małgośka”. Tam zjedliśmy pyszny obiad, a potem poszliśmy na lody. I tak pokrzepieni ruszyliśmy w kierunku ruin zamku krzyżackiego. Zwiedzaliśmy je oprowadzani przez Krzyżaka, który ciekawie i dowcipnie opowiadał o życiu w średniowiecznym zamku.

Na koniec pan Krzyżak odprowadził nas nad Wisłę, gdzie wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Paczkowa. W autokarze był jeszcze konkurs wiedzy o Toruniu. Wycieczka była bardzo udana.

Polecamy Toruń jako cel wakacyjnych wojaży.

                                            Uczniowie klas: IIIa i IIIb wraz z opiekunami

 
   
 

W dniu 01. 06. 2016 roku cała społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Szomek oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Wolski wygłosili przemówienie, życząc wszystkich dzieciom, tym młodszym i tym starszym, wspaniałej zabawy oraz uśmiechu na twarzy. Następnie na placu szkolnym rozpoczął się długo wyczekiwany przez nas wszystkich „Talent show”, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty taneczne oraz wokalne. Gdy muzyczne gwiazdy naszej szkoły zeszły ze sceny, swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy zaprezentowali uczniowie z klasy 2 gimnazjum. „Ratownicy” pokazali dzieciom w jaki sposób udzielać podstawową pierwszą pomoc.

W międzyczasie na boiskach sportowych „Orlik” odbywały się mecze piłki nożnej, ręcznej oraz unihokeja, pokaz karate, a w sali gimnastycznej rozstawiono trampoliny oraz dmuchany zamek, gdzie wszystkie dzieci spożytkowały nadmiar swojej energii.

Pojawił się także wóz strażacki, a strażacy zaprezentowali sprzęt ratunkowy, udzielali przydatnych wskazówek najmłodszym w jaki sposób postępować w sytuacjach pożaru. Oczywiście dla dzieci nie mogło zabraknąć drobnych słodkości. I tak uczniowie zajadali się watą cukrowa oraz pączkami. Powodzeniem cieszył się także punkt malowania twarzy, gdzie uczennice na życzenie dzieci wyczarowywano najbardziej bajeczne makijaże.

Pomimo zmiennej pogody, na twarzach dzieci malował się uśmiech a Dzień Dziecka i Sportu w murach naszej szkoły niewątpliwie jeszcze bardziej zintegrował całą społeczność szkolną. Sponsorom oraz współorganizatorom serdecznie dziękujemy za okazane serce oraz poświęcony czas.

Organizatorzy: Joanna Wawrowska, Mateusz Radomski, Marek Kierzek, Robert Dopta

 
 

10 maja 2016 r. uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział w wycieczce autokarowej do Zamku i Arboretum w Kórniku. Pani przewodnik poprosiła nas o założenie filcowych kapci i oprowadziła po zamkowych komnatach. Oglądaliśmy przepiękne posadzki i zabytkowe meble oraz portrety rodzinne Działyńskich i Zamoyskich. Najwięcej emocji wzbudził jednak portret Białej Damy, przy którym dzieci wysłuchały legendy i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dodatkową atrakcją wycieczki był spacer z panią dendrolog po Kórnickim Arboretum. Zobaczyliśmy gatunki rodzimych drzew, takich jak: brzozy, lipy, buki i dęby oraz egzotyczne, rosnące w Ameryce Północnej i Azji. Każde drzewo lub krzew posiadało tabliczkę z informacjami botanicznymi. Mieliśmy okazję podziwiać kwitnące jeszcze magnolie. Wysłuchaliśmy ciekawostki o grujeczniku japońskim, którego żółknące liście, podobno wydzielają „ słodkawy” zapach, dlatego nazywa się go „ciasteczkowym drzewem”. Podziwialiśmy również cisy, platany i okazałe bukszpany. Najbardziej zaskakujące okazały się jednak pneumatofory, czyli nadziemne korzenie oddechowe cypryśnika błotnego.

Wycieczka do Arboretum Kórnickiego odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Drzewa”. Uczniowie z klas Ia i Ib mieli okazję poznać różnorodność drzew pod względem ich pokroju koron, budowy liści i wyglądu kory.

 

U. Maćkowiak

 

Wiosna to tradycyjnie okres, w którym odbywają się zawody lekkoatletyczne. W rozegranych 19 kwietnia 2016 r. Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz dobrze zaprezentowali się nasi gimnazjaliści. Mistrzem Gminy w biegu na 100 metrów został Kacper Prządak, a w biegu na 1000 metrów srebrny medal zdobył Patryk Fornalkiewicz. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Paulina Błaszkowiak, reprezentująca szkołę w biegu na 600 metrów. Wyżej wymienieni uczniowie znaleźli się w reprezentacji Swarzędza w zawodach powiatowych rozgrywanych w Puszczykowie.

Kilka dni później w Poznaniu nad jeziorem maltańskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. W tych zawodach uczestniczyli również uczniowie szkół podstawowych. Biegi były rozgrywane w kategoriach wiekowych na dystansach od 1000 do 2000 metrów, a w każdym starcie brało udział około 200 zawodników. Nasi uczniowie przybiegali w czołowych grupach, przezwyciężając własne słabości i godnie reprezentując szkołę w tych trudnych zawodach.
Marek Kierzek

   
 

Popołudniową porą 20 maja w holu naszej szkoły zrobiło się gwarnie i kolorowo. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych, zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Mamy i Taty. Przedstawienie pt. „Calineczka” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena było zwieńczeniem projektu „Teatr”, nad którym pracowaliśmy od kilku tygodni. Wszystko zaczęło się od wizyty w Teatrze Animacji w Poznaniu. Tam właśnie po raz pierwszy spotkaliśmy się z „Calineczką”. Dzieci miały okazję porozmawiać z aktorami, obejrzeć prawdziwe deski sceniczne. Zauważyły też kasy biletowe i pracowników ochrony czuwających nad porządkiem. Po powrocie wszyscy zabrali się do pracy. Trzeba było wybrać role, nauczyć się tekstów, wykonać afisze, zapraszające rodziców na spektakl, popracować nad biletami i scenografią. A potem już tylko próby, próby, próby….. jak w prawdziwym teatrze. W majowe popołudnie w progu szkoły szanownych gości witały piękne wróżki. Nad bezpieczeństwem czuwała ochrona a nasi mili goście w kasie mogli zakupić własnoręcznie wykonane przez dzieci bilety na przedstawienie.

Obsada była imponująca. W rolę Calineczki wcieliła się Marysia Dogońska z oddziału 0a, zaś wdowę marzącą o córeczce zagrała Maja Przymus z oddziału 0b. Małgosia Kasprzak jako wróżka nie tylko zaczarowała ziarnko, z którego wyrósł piękny kwiat z Calineczką w środku, ale równie skutecznie oczarowała publiczność. Na naszej liście aktorów znalazła się  także Hania Krowicka jako żaba, która porwała piękne dzieciątko, rój chrabąszczy (Michał Grabowski, Emilka Przybylak, Maciej Kapciak, Kamil Miński z  0b)  z Adasiem Kruszyną na czele, Majka Sobczyk wraz z Amelką Ryll jako rybki a także Majka Woźniak i Helenka Stasiak w roli motylków, które pomogły Calineczce w potrzebie. Gościnną Myszkę zagrała Gabrysia Pawlicka, zaś Kreta – króla podziemnych korytarzy Alan Czarnecki. Na scenie pojawiła się także Marysia Płocinik z oddziału 0a jako jaskółeczka, a jej kolega – Franek Zamiara zagrał króla kwiatowych duszków, który zakochał się i poślubił śliczną Calineczkę.

Nie obyło się bez życzeń i prezentów dla Mamy oraz Taty. Uściskom nie było końca, a niejednemu z naszych gości zakręciła się łezka wzruszenia w oku….  Był też zatańczony przez dzieci walczyk dla Mamy i Taty, tango z rodzicem, zabawy z barwną chustą oraz mnóstwo radości.

I my też tam byłyśmy, soczek i kawkę piłyśmy, pyszne ciasto jadłyśmy, a co widziałyśmy, Wam opowiedziałyśmy.

Krystyna Bednarczyk i Małgorzata Parysek

 
   
 

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej kampanii „Uzależnia mnie tylko sport – wiosna 2016” – mogą zgłosić się do sekretariatu po komplet dokumentów.

Dnia 13 maja 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej. W naszej szkole wydarzenie to  na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Uroczystość ta odbywa się w II półroczu, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. Spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana .

Dzieci z okazji przystąpienia do grona czytelników otrzymały na pamiątkę spotkania – książkę, prośbę książki do dzieci o ważnych zasadach, których należy przestrzegać  oraz zakładki do książek. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę czytelnika.

Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.

 Jarosław  Batkowski

 
   
 

Dzień 16 maja 2016 r. był zimny, smutny i ponury. Byliśmy w kiepskich humorach. Kiedy jechaliśmy do Skałowa zaczął padać deszcz. Jednak, gdy przekroczyliśmy próg schroniska, poczuliśmy, że jest w nim przyjaźnie i ciepło.

Powitał nas pan dyrektor Paweł Kubiak i zaprosił do sali prelekcyjnej. Posiłkując się prezentacją opowiadał nam o tym jaką rolę w naszym życiu odgrywają psy, jakie mają zwyczaje i jak się nimi zajmować. Następnie zaprezentował dwoje uroczych pensjonariuszy schroniska: suczkę i jej szczeniaka. Wreszcie nastąpiło zwiedzanie pomieszczeń schroniska i poznawanie sposobu  pracy tej instytucji.

Na koniec zjedliśmy śniadanie przy ognisku.

Dzieci opuszczały schronisko bardzo zadowolone i ze świadomością, że zwierzęta  pragną mieć swoje domy i swoich ludzi do kochania. Powinniśmy im to zapewnić, ponieważ je udomowiliśmy. Są jednak sytuacje, że jest to niemożliwe. Wtedy najlepszy z możliwych adres, to Schronisko dla zwierząt w Skałowie.

Wielkie brawa dla pana dyrektora Pawła Kubiaka i jego współpracowników.

 

                                                        Maria Bestry,  Małgorzata Felińska

4 maja 2016 roku podsumowano kwietniowa edycję konkursu czytelniczego„ Książkowy szperacz”. Spośród wszystkich złożonych prawidłowych odpowiedzi został wylosowany jeden zwycięzca, którym został  Juliusz Kaźmierczak z klasy IIa.

Gratulujemy  !!!

Jarosław Batkowski

 
   
 

Paczkowo pomaga Siekierkom.

Zapraszamy Państwa do wsparcia inicjatywy mieszkańców Siekierek, którzy biorą udział w konkursie „Podwórko Nivea”. Wygraną w konkursie jest plac zabaw dla dzieci, sfinansowany i wybudowany przez firmę kosmetyczną Nivea.

Jak to zrobic?

Zasady głosowania są bardzo proste:

1. wystarczy wejść na stronę http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016, dokonać jednorazowej rejestracji i oddać głos – kolejnego dnia będzie można głosować ponownie na tą samą lokalizację, już bez konieczności ponownego rejestrowania się – głosowanie zajmie kilka sekund!

2. można też pobrać aplikację na urządzenie mobilne (komórka, smartfon, tablet, laptop, itd) i głosować bez względu na to, gdzie się aktualnie przebywa z każdego z tych urządzeń. Codziennie jeden głos 😉

Nie ma znaczenia miejsce zameldowania – głosy można oddawać z terenu całego kraju.

Zapraszam na stronę https://www.facebook.com/Podw%C3%B3rko-NIVEA-Siekierki-Wielkie-1700672456872536/

Więcej szczegółów na http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016.

 

Zapraszamy do wspólnego głosowania.

 

Dnia 28 kwietnia br. odbył się w naszej szkole już III Gminny Językowy Przegląd Teatralny.Od godziny 9.00 tego dnia witaliśmy młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Swarzędzu oraz Gimnazjum w Zalasewie.

Nasza szkoła przygotowała dwa przedstawienia na  podstawie  bajek „Hansel and Gretel” („Jaś i Małgosia”) oraz „Snow White and four dwarves” (“Królewna Śnieżka i czterech krasnoludków”). Uczniowie przygotowywali się do prezentacji aktorskiej w ramach uczestnictwa w Językowym Kole Teatralnym Theater Team, który działa w szkole od kilku lat. Zajęcia koła wykorzystują znajomość języków angielskiego i niemieckiego. W tym roku uczniowie mieli jeszcze jedną niespodziankę językową, którą zaprezentował Kacper Prządak posługując się językiem hiszpańskim w roli księcia. Bajka o Królewnie Śnieżce zasygnalizowała również ważny aspekt ochrony środowiska  naturalnego.   Natomiast opowieść o przygodzie Jasia i Małgosi ukazała siłę dobrych i ciepłych relacji w rodzinie, wagę wzajemnej pomocy i wsparcia. Młodzi aktorzy wykazali się doskonale swoimi umiejętnościami aktorskimi w sposób zabawny, z elementami humoru.

Szkoła ze Swarzędza zaprezentowała się w inscenizacji  pt. „Night at the museum” pod kierunkiem  pani  Katarzyny  Bryl,  natomiast  Gimnazjum  z  Zalasewa  przygotowała  wiersze  w języku niemieckim oraz angielskim pod opieką pani Justyny Nowickiej i Ewy Brecz.

III Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbywał się, tak jak i w zeszłych latach, pod  patronatem  wydawnictwa MacMillan, fundatora   nagród,  a   którego  reprezentantka  pani  Dorota Wysz zasiadła w składzie jury. Członkiem jury była również pani Aneta Nowicka, nauczycielka wspomagająca w klasie II a.

Celem Przeglądu staje się nie tylko integracja międzyszkolna, ale również zainteresowanie nauką języków obcych poprzez zabawę w teatr, zachęcając tym samym do korzystania z różnorodnych aktywności artystycznych. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla uczestników, okazją do zwiedzenia naszej szkoły oraz kontaktu z uczniami innych szkół.

Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców,  pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy.

 

                                                                                                      Klaudia Czerniak

Joanna Wawrowska

W piątek, 15 kwietnia 2016 r. przed budynkiem naszej szkoły zaparkowała duża ciężarówka z napisem „My Nie Gryziemy”. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji przeprowadzanej przez Fundację Ewy Naworol, której celem jest edukacja dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III wzięli udział w szkoleniach dotyczących bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Większość dzieci wiedziała, jak się zachować w konfrontacji z psem, jednak  pomoc wolontariuszek przy odpowiednim składaniu palców do bezpiecznej pozycji żółwia, była niezbędna. Dzięki warsztatom uczniowie poznali również zasady  prawidłowego odżywiania kotów i psów oraz dowiedzieli się, jak odpowiedzialnie wychować psa. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali książeczki edukacyjne oraz  baloniki.

Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom z Fundacji Ewy Naworol za przybycie i przeprowadzenie szkoleń dla najmłodszych z Paczkowa.

                                                                       Urszula Maćkowiak

Następna strona »