Klasy III W schronisku w Skałowie

   
 

Dzień 16 maja 2016 r. był zimny, smutny i ponury. Byliśmy w kiepskich humorach. Kiedy jechaliśmy do Skałowa zaczął padać deszcz. Jednak, gdy przekroczyliśmy próg schroniska, poczuliśmy, że jest w nim przyjaźnie i ciepło.

Powitał nas pan dyrektor Paweł Kubiak i zaprosił do sali prelekcyjnej. Posiłkując się prezentacją opowiadał nam o tym jaką rolę w naszym życiu odgrywają psy, jakie mają zwyczaje i jak się nimi zajmować. Następnie zaprezentował dwoje uroczych pensjonariuszy schroniska: suczkę i jej szczeniaka. Wreszcie nastąpiło zwiedzanie pomieszczeń schroniska i poznawanie sposobu  pracy tej instytucji.

Na koniec zjedliśmy śniadanie przy ognisku.

Dzieci opuszczały schronisko bardzo zadowolone i ze świadomością, że zwierzęta  pragną mieć swoje domy i swoich ludzi do kochania. Powinniśmy im to zapewnić, ponieważ je udomowiliśmy. Są jednak sytuacje, że jest to niemożliwe. Wtedy najlepszy z możliwych adres, to Schronisko dla zwierząt w Skałowie.

Wielkie brawa dla pana dyrektora Pawła Kubiaka i jego współpracowników.

 

                                                        Maria Bestry,  Małgorzata Felińska