Toruń zdobyty!

2 czerwca 2016 r. o godzinie 6.00 rano wyruszyliśmy autokarem do Torunia.

Po około trzech godzinach spokojnej podróży wjechaliśmy na most na Wiśle. I z ust wielu z nas wyrwały się okrzyki podziwu, bo zobaczyliśmy  rzekę i piękne miasto, o których często były rozmowy podczas zajęć w szkole.

Toruń powitał nas słońcem, więc ochoczo ruszyliśmy „ w miasto”. Maszerując urokliwymi ulicami ulegliśmy całkowicie czarowi gotyckiej jego części.

Na początku pokazała nam się Krzywa Wieża. Potem wstąpiliśmy do Piekarni Mistrza Bogumiła, gdzie zgodnie z dawną recepturą, korzystając z pięknych, (wykonanych przez snycerzy) foremek upiekliśmy pierniki. Następnie było Planetarium i Orbitarium, a w nich interesujący film o dzieciństwie Mikołaja Kopernika oraz poznawanie Wszechświata poprzez różne doświadczenia i  zabawy.

Wreszcie pamiątki i pierniki – kupowane przy ratuszu. Dalej spacer po Starówce i słuchanie niezwykle ciekawych opowieści przewodnika o mieście i jego zabytkach. Odwiedziliśmy też ratusz, Dwór Artusa i dom M. Kopernika.  Bardzo głodni udaliśmy się do baru „Małgośka”. Tam zjedliśmy pyszny obiad, a potem poszliśmy na lody. I tak pokrzepieni ruszyliśmy w kierunku ruin zamku krzyżackiego. Zwiedzaliśmy je oprowadzani przez Krzyżaka, który ciekawie i dowcipnie opowiadał o życiu w średniowiecznym zamku.

Na koniec pan Krzyżak odprowadził nas nad Wisłę, gdzie wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Paczkowa. W autokarze był jeszcze konkurs wiedzy o Toruniu. Wycieczka była bardzo udana.

Polecamy Toruń jako cel wakacyjnych wojaży.

                                            Uczniowie klas: IIIa i IIIb wraz z opiekunami