Udane starty naszych lekkoatletów

 

Wiosna to tradycyjnie okres, w którym odbywają się zawody lekkoatletyczne. W rozegranych 19 kwietnia 2016 r. Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz dobrze zaprezentowali się nasi gimnazjaliści. Mistrzem Gminy w biegu na 100 metrów został Kacper Prządak, a w biegu na 1000 metrów srebrny medal zdobył Patryk Fornalkiewicz. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Paulina Błaszkowiak, reprezentująca szkołę w biegu na 600 metrów. Wyżej wymienieni uczniowie znaleźli się w reprezentacji Swarzędza w zawodach powiatowych rozgrywanych w Puszczykowie.

Kilka dni później w Poznaniu nad jeziorem maltańskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. W tych zawodach uczestniczyli również uczniowie szkół podstawowych. Biegi były rozgrywane w kategoriach wiekowych na dystansach od 1000 do 2000 metrów, a w każdym starcie brało udział około 200 zawodników. Nasi uczniowie przybiegali w czołowych grupach, przezwyciężając własne słabości i godnie reprezentując szkołę w tych trudnych zawodach.
Marek Kierzek