Dzień Dziecka i Dzień Sportu w Paczkowie

   
 

W dniu 01. 06. 2016 roku cała społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Szomek oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Wolski wygłosili przemówienie, życząc wszystkich dzieciom, tym młodszym i tym starszym, wspaniałej zabawy oraz uśmiechu na twarzy. Następnie na placu szkolnym rozpoczął się długo wyczekiwany przez nas wszystkich „Talent show”, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty taneczne oraz wokalne. Gdy muzyczne gwiazdy naszej szkoły zeszły ze sceny, swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy zaprezentowali uczniowie z klasy 2 gimnazjum. „Ratownicy” pokazali dzieciom w jaki sposób udzielać podstawową pierwszą pomoc.

W międzyczasie na boiskach sportowych „Orlik” odbywały się mecze piłki nożnej, ręcznej oraz unihokeja, pokaz karate, a w sali gimnastycznej rozstawiono trampoliny oraz dmuchany zamek, gdzie wszystkie dzieci spożytkowały nadmiar swojej energii.

Pojawił się także wóz strażacki, a strażacy zaprezentowali sprzęt ratunkowy, udzielali przydatnych wskazówek najmłodszym w jaki sposób postępować w sytuacjach pożaru. Oczywiście dla dzieci nie mogło zabraknąć drobnych słodkości. I tak uczniowie zajadali się watą cukrowa oraz pączkami. Powodzeniem cieszył się także punkt malowania twarzy, gdzie uczennice na życzenie dzieci wyczarowywano najbardziej bajeczne makijaże.

Pomimo zmiennej pogody, na twarzach dzieci malował się uśmiech a Dzień Dziecka i Sportu w murach naszej szkoły niewątpliwie jeszcze bardziej zintegrował całą społeczność szkolną. Sponsorom oraz współorganizatorom serdecznie dziękujemy za okazane serce oraz poświęcony czas.

Organizatorzy: Joanna Wawrowska, Mateusz Radomski, Marek Kierzek, Robert Dopta