językowy przegląd teatralny

Dnia 28 kwietnia br. odbył się w naszej szkole już III Gminny Językowy Przegląd Teatralny.Od godziny 9.00 tego dnia witaliśmy młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Swarzędzu oraz Gimnazjum w Zalasewie.

Nasza szkoła przygotowała dwa przedstawienia na  podstawie  bajek „Hansel and Gretel” („Jaś i Małgosia”) oraz „Snow White and four dwarves” (“Królewna Śnieżka i czterech krasnoludków”). Uczniowie przygotowywali się do prezentacji aktorskiej w ramach uczestnictwa w Językowym Kole Teatralnym Theater Team, który działa w szkole od kilku lat. Zajęcia koła wykorzystują znajomość języków angielskiego i niemieckiego. W tym roku uczniowie mieli jeszcze jedną niespodziankę językową, którą zaprezentował Kacper Prządak posługując się językiem hiszpańskim w roli księcia. Bajka o Królewnie Śnieżce zasygnalizowała również ważny aspekt ochrony środowiska  naturalnego.   Natomiast opowieść o przygodzie Jasia i Małgosi ukazała siłę dobrych i ciepłych relacji w rodzinie, wagę wzajemnej pomocy i wsparcia. Młodzi aktorzy wykazali się doskonale swoimi umiejętnościami aktorskimi w sposób zabawny, z elementami humoru.

Szkoła ze Swarzędza zaprezentowała się w inscenizacji  pt. „Night at the museum” pod kierunkiem  pani  Katarzyny  Bryl,  natomiast  Gimnazjum  z  Zalasewa  przygotowała  wiersze  w języku niemieckim oraz angielskim pod opieką pani Justyny Nowickiej i Ewy Brecz.

III Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbywał się, tak jak i w zeszłych latach, pod  patronatem  wydawnictwa MacMillan, fundatora   nagród,  a   którego  reprezentantka  pani  Dorota Wysz zasiadła w składzie jury. Członkiem jury była również pani Aneta Nowicka, nauczycielka wspomagająca w klasie II a.

Celem Przeglądu staje się nie tylko integracja międzyszkolna, ale również zainteresowanie nauką języków obcych poprzez zabawę w teatr, zachęcając tym samym do korzystania z różnorodnych aktywności artystycznych. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla uczestników, okazją do zwiedzenia naszej szkoły oraz kontaktu z uczniami innych szkół.

Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców,  pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy.

 

                                                                                                      Klaudia Czerniak

Joanna Wawrowska