My nie gryziemy

W piątek, 15 kwietnia 2016 r. przed budynkiem naszej szkoły zaparkowała duża ciężarówka z napisem „My Nie Gryziemy”. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji przeprowadzanej przez Fundację Ewy Naworol, której celem jest edukacja dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III wzięli udział w szkoleniach dotyczących bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Większość dzieci wiedziała, jak się zachować w konfrontacji z psem, jednak  pomoc wolontariuszek przy odpowiednim składaniu palców do bezpiecznej pozycji żółwia, była niezbędna. Dzięki warsztatom uczniowie poznali również zasady  prawidłowego odżywiania kotów i psów oraz dowiedzieli się, jak odpowiedzialnie wychować psa. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali książeczki edukacyjne oraz  baloniki.

Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom z Fundacji Ewy Naworol za przybycie i przeprowadzenie szkoleń dla najmłodszych z Paczkowa.

                                                                       Urszula Maćkowiak