22 marca Światowy Dzień Wody

Na zdjęciu widać dziewczynkę w szaro-niebieskim stroju, która stoi obok tablicy, na której wiszą informacje o wodzie oraz wielkie, niebieskie krople.Temat wody w ostatnich latach stał się dla nas ludzi na świecie tematem bardzo istotnym. Wody coraz bardziej nam brakuje. Musimy wszyscy zdać sobie z tego sprawę i zacząć ją szanować. Stąd dzieci w świetlicy wykonały z dostępnej makulatury dekoracje, które wykorzystaliśmy do wykonania gazetki na hol szkoły oraz dekoracji na okna. Chcieliśmy zwrócić uwagę nas wszystkich na ten istotny temat.

Mam nadzieję, że powyższe działania oraz przekaz płynący z obejrzanych przez dzieci filmów dotyczących problemu wody pomogą zarówno dzieciom jak i dorosłym właściwie nią gospodarować.

Maria Bestry, Anna Księżopolska