Światowy Dzień Zwierząt

gazetka przedstawiające zdjęcia zwierząt przyniesione przez dzieciObchodzimy go 4 października. To święto wszystkich zwierząt –małych i dużych, ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb a nawet bezkręgowców. Jest to szczególny czas, w którym szerzy się idee troski o wszystkie zwierzęta – szczególnie dotyczy to tych, które są zagrożone wyginięciem lub narażone na niesprawiedliwie i okrutne traktowanie.

Chcąc podkreślić wagę tego dnia, dzieci przyniosły zdjęcia swoich kochanych milusińskich, co pozwoliło nam stworzyć piękną gazetkę. Podczas zajęć świetlicowych z kolei wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką zwierzęcą.

Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że zwierzęta mają dobroczynny wpływ na ludzkie samopoczucie. Sprawiają, że jesteśmy bardziej aktywni, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości, pomagają nam radzić sobie ze stresem i samotnością, obniżają ciśnienie krwi oraz wspierają rozwój poznawczy i poczucie własnej wartości u dzieci. Doceniajmy zatem te cudowne istoty. Celebrujmy ten dzień, ale jednocześnie pamiętajmy, że o zwierzęta trzeba dbać zawsze.

Anna Księżopolska