Niezwykłe Urodziny! 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

20 maja 2020 roku stał się dla nas Polaków a także  na całym świecie niezwykłym dniem.  Przeżywając  100 rocznicę papieskich urodzin  wspominaliśmy postać Wielkiego Polaka – Naszego Patrona – którego życie i nauczanie nadal inspirują  nie tylko ludzi wierzących. Czas w którym żyjemy nie pozwalał nam na świętowanie w szkole tak jak wcześniej planowaliśmy.             

Do tego wielkiego wydarzenia przygotowywaliśmy się już podczas zdalnych  lekcji religii realizując projekty na poszczególnych etapach edukacji. W oddziale przedszkolnym i klasach 1 -3 powstawały wspaniałe książeczki i lapbooki pt. ”Opowiem Wam o Janie Pawle”, laurki, urodzinowe torty… w klasach starszych lapbooki i facebokowy profil Karola Wojtyły.

 Zwieńczeniem naszych przygotowań była akcja  „Udekoruj swoje okno”. Własnoręcznie wykonane dekoracje i umieszczone w oknie stały się wyjątkowym podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II. Ogromnie dziękuję wszystkim uczniom za piękne prace! Z przyjemnością oglądałam Wasze książeczki, lapbooki, facebooki i inne prace plastyczne:)

Z wielkim wzruszeniem podziwiałam piękne okna! Mam świadomość że niejednokrotnie był to udział całej Rodziny! Pokazaliśmy jak świętujemy razem!

Wszystkie prace zostaną wystawione w szkole i będzie można je podziwiać w Dniu Patrona natomiast teraz zapraszam do galerii w której umieszczone zostały Papieskie Okna!

Iwona Kubiak