Poczta walentynkowa

Walentynki w Polsce zdobyły popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu, chrześcijańskiego biskupa i męczennika. Najbardziej znanym miejscem kultu św. Walentego jest Bazylika w Terni, gdzie znajduje się relikwiarz z jego szczątkami oraz inskrypcją „Święty Walenty patron miłości”. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie miłosnych wierszy.
Z inicjatywy reprezentantów Samorządu Uczniowskiego w piątek, 14 lutego 2020 roku, zorganizowana została szkolna „poczta walentynkowa”. Podczas przerw między lekcjami w holu szkoły uczniowi mogli przekazać życzenia swoim sympatiom, zapisując je na ręcznie przygotowanych serduszkach. Karteczki następnie zostały wręczone adresatom. Obdarowywani życzeniami uczniowie nie kryli swojej radości – należy przyznać, że miło jest otrzymać serdeczne życzenia od tajemniczego wielbiciela.

Samorząd Uczniowski