„Zostań łowcą elektro-śmieci”

Uczniowie z Zespołu Szkół w Paczkowie zwyciężyli w zbiórce elektro – śmieci !!!  Organizatorem konkursu była firma Ekomyst, zajmująca się recyklingiem sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: najlepsza szkoła, najlepsza klasa oraz najlepszy uczeń. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie, zbierając  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przez cały rok szkolny. W zeszłym roku zajęliśmy miejsce II- nasi uczniowie zebrali ponad 6 ton zużytych sprzętów. W tym roku zebraliśmy ponad 23 tony elektro – śmieci, zajmując tym samym miejsce I na okręg terenu miasta Poznań i powiatu poznańskiego, Gniezna oraz Środy Wielkopolskiej. W nagrodę szkoła otrzymała voucher o wartości 1500 zł do zrealizowania w sieci sklepów Komputronik. Za otrzymaną kwotę zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt elektroniczny do szkoły. To nie koniec sukcesów. Miejsce I w konkursie indywidualnym zajął również nasz uczeń Maciej Kamiński z klasy VI.  W nagrodę otrzymał tablet. Dzięki jego zaangażowaniu oraz kolegów i koleżanek z klasy, również wszyscy uczniowie z klasy VI otrzymali w prezencie pakiet upominków. Nagrodzona została również uczennica Aleksandra Poźlewicz z klasy Ia, która zajęła miejsce V. Każdy uczeń  w naszej szkole, uczestniczący w konkursie otrzymał drobny upominek oraz dyplom od firmy Ekomyst.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy !!!

 

                                                                                                              Pedagog Agnieszka Łuszczek