Językowy przegląd teatralny

   
 

Dnia 13 maja 2015 roku odbył się w Zespole Szkół w Paczkowie II Gminny Językowy Przegląd Teatralny. Uczniowie rywalizowali w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematyką przeważającą w prezentacjach okazały się bajki. Uczniowie przedstawiali je w sposób humorystyczny. Młodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali legendę o smoku wawelskim pt. The Cracow Dragon w języku angielskim, natomiast uczniowie Gimnazjum bajkę pt. Sleeping Beauty (Śpiąca Królewna), w której „aktorzy” używali zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego. II Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbył się pod patronatem wydawnictwa MacMillan, Pearson oraz Hello English Culture Centre, które były fundatorami nagród dla wszystkich uczestników Przeglądu. Reprezentantka Hello English Culture Centre – pani Zofia Charłampowicz– Jabłońska oraz nauczyciel z Gimnazjum w Zalasewie – pani Justyna Nowicka, jako członkowie jury miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami i bardzo pomysłowo potrafili zagrać swoje role. W tym roku Przegląd ukierunkowany był na wyłonienie uczniów najciekawiej prezentujących się aktorsko pod względem pomysłowości przedstawienia granej postaci. Pierwsze, drugie i trzecie miejsce wśród szkół podstawowych przypadło uczniom: Bartoszowi Słońskiemu i Tomaszowi Jarząbkowi ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie oraz Maji Milkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych uzyskała uczennica z Gimnazjum w Paczkowie: Natalia Kościelniak, a drugie i trzecie miejsce uczniowie  z  Gimnazjum w Zalasewie: Bartosz Niemier i Marcin Hoffmann oraz egzekwo trzecie miejsce uczeń Gimnazjum w Paczkowie: Jakub Grzesiak, który również w ubiegłym roku został wyróżniony w konkursie. Szkolny zespół taneczny Feeling the beat umilił czas oczekiwania na werdykt jury. Uwieńczeniem spotkania z okazji Językowego Przeglądu Teatralnego były pyszne wyroby cukiernicze ufundowane przez  Radę Rodziców. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców,  pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla uczestników, okazją do zwiedzenia naszej szkoły oraz kontaktu z uczniami innych szkół.

Organizatorzy: Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak