Dzień dziecka w naszej szkole

W tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka został połączony z Dniem Sportu. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor i przewodniczącego Rady Rodziców pana Tomasza Wolskiego, o godzinie 9 rozpoczęły się wspólne zabawy. Na boisku piłkarskim „Orlik” rozgrywane były bardzo zacięte mecze poszczególnych klas, a na bieżni lekkoatletycznej trwała rywalizacja w biegach na 60 metrów. Równolegle na scenie prezentowała swój program artystyczny grupa taneczna „Hajdasz”. Do swojego występu przygotowywali się także karatecy, trenujący w klubie „Kuzi”. Kolejną atrakcją dnia był występ grupy tanecznej pani Eweliny Staszak. W tym czasie na boisku trwał zacięty mecz piłki koszykowej pomiędzy dziewczętami ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dla pokrzepienia ciała każda klasa otrzymała słodką niespodziankę w postaci smacznych pączków, była także wata cukrowa, po którą ustawiła się długa kolejka dzieci uwielbiających słodkości. Na najmłodszych uczniów czekał zamek dmuchany, można było także zmienić kolor swojej twarzy, pograć w gry planszowe oraz poskakać na jednej z dwóch trampolin. W międzyczasie przyjechała do nas straż pożarna, wokół której zebrali się wszyscy spragnieni wodnego schłodzenia. Całą uroczystość zakończyliśmy wręczeniem dyplomów dla najszybszych zawodników w biegach na 60 metrów, w poszczególnych grupach wiekowych. Dzień Dziecka upłynął we wspaniałej atmosferze wspólnej zabawy, dopisała również zamówiona specjalnie na ten dzień pogoda.

 

 

                                                                                                    Marek Kierzek