Spotkanie integracyjne w Paczkowie

Dnia 12 maja 2015 r. odwiedzili nas uczniowie OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu wraz z opiekunami. Wybierając się do nas chcieli zobaczyć wieś: złote i pachnące rzepakiem pola, kwitnące sady i zwierzęta w prawdziwym  gospodarstwie.  I udało się ! Pola i sady zobaczyli jadąc do Paczkowa, a do gospodarstwa zaprosili ich dziadkowie naszej uczennicy Julki, państwo Kocierz. Po wizycie w gospodarstwie czekaliśmy na naszych gości ze słodkim poczęstunkiem. Potem było spotkanie z panią Katarzyną Jasiak, wolontariuszką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Swarzędzu i towarzyszącymi jej morskimi świnkami.  Pani opowiedziała o tym jak należy postępować, gdy przyjmuje się zwierzę pod swój dach, jak zapobiegać bezdomności zwierząt oraz pokazała dzieciom pouczający film o tym, jakie niebezpieczeństwa stwarza  cywilizacja dla zwierząt domowych, gospodarskich i dzikich. Po prelekcji była wspólna, radosna  zabawa na boisku szkolnym, podczas której uczniowie obu szkół jeszcze bardziej się zintegrowali. Ten majowy dzień dostarczył dużo wiadomości, dużo wrażeń i miłych chwil. Trzeba było pożegnać gości. Jeszcze tylko przekazaliśmy  pani wolontariuszce karmę dla skrzywdzonych zwierząt i nasze zajęcia dobiegły końca. Cieszymy się, że w zbieranie karmy i udział w prelekcji włączyła się klasa II a z wychowawczynią.

Dziękujemy wszystkim dorosłym, którzy pomogli przeżyć nam  inny, ciekawy, szkolny dzień.

                                        Uczniowie  klasy IIb  z wychowawczynią