Spotkanie autorskie

Dnia 15 maja 2015 roku gościliśmy w Zespole Szkół w Paczkowie  autorkę książek i wierszy dla dzieci – Agatę Widzowską – Pasiak . Pisarka o godz. 9.10 spotkała się z naszymi uczniami z klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Było okazją do porozmawiania z pisarką oraz do zdobycia autografu. Pani Agata jest osobą niezwykle otwartą, pełną ciepła, optymizmu i poczucia humoru. Podczas spotkania były rozmowy o omyłkowych wierszykach i szeleszczących rymowankach. Wśród radosnych, pełnych humoru opowieści dzieci wysłuchały historyjek     o myszce Precelce i piesku Guciu. Dowiedziały się również czym jest hipoterapia i dlaczego jest ważna. Pisarka nawiązała znakomity kontakt  z publicznością przybyłą na spotkanie i z uśmiechem odpowiadała na pytania. Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało imienną dedykację od przybyłego gościa.

Agata Widzowska-Pasiak pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, teksty reklamowe, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci, jest autorką książek dla dzieci. Ukończyła wydział teatralny w Studium Kultury i Oświaty w Warszawie, a pracuje w bibliotece swarzędzkiej. Zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny” oraz III nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za książkę „Dreptak  i pępek świata”. Została również laureatką konkursu Gazety Wyborczej na tekst piosenki z okazji Dnia Mamy, wydaną na płycie Arki Noego oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na „trzeszczące wierszyki” ogłoszonym przez wydawnictwo Nowy Świat. Współpracuje  z Wydawnictwem Wilga. W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Razem z Agnieszką Frączek i Urszulą Kozłowską napisała książkę pt.: „Pokłóciły się poetki  o pietruszkę i skarpetki”. Jest również autorką serii przygód Myszki Precelki. 

                                                                                  Jarosław Batkowski