Wizyta aktorów

Dnia 28 maja br. po raz kolejny gośćmi naszej szkoły byli aktorzy z Międzynarodowego Teatru Wędrownego The Bear Educational Theatre. Uczniowie  klas  I – III  Szkoły  Podstawowej  mieli  możliwość  uczestniczenia  w  spektaklu pt. „Jackie and the Giant”, a klasy starsze w inscenizacji pt. “Aliens and the Grammar Show”. Aktorzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem włączając widzów do udziału w przedstawieniu. Nasi „wędrowni goście” odgrywając swoje role, przypominali w umiejętny sposób zasady gramatycznej poprawności  języka angielskiego. Dzięki tej wizycie spotkanie z teatrem dostarczyło uczniom pozytywnych wrażeń związanych z nauką języka angielskiego. Kontakt z „native speakers” wzbogacił również uczniów o kolejne doświadczenie, uczniowie mogli bowiem „zasmakować” realnego języka. Spotkanie z aktorami dało też uczniom wiele radości, bowiem elementy humorystyczne pobudziły widzów do śmiechu i zachęciły do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak