Ponad 46 tysięcy dla Naszej szkoły

Pragniemy się podzielić z Państwem miłą informacją. Nasza szkoła uzyskała dotacje ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 46,178 zł. Szkoła wystartowała w konkursie z projektem o dotacje z zakresu działań na rzecz ekologii. Wniosek został wysoko oceniony, w związku z czym uzyskał całkowitą dotacje na zaplanowane we wniosku działania. Nauczyciele w projekcie grantowym pt. „Jestem EKO”  –  zaplanowali liczne  konkursy, szkolenia dla nauczycieli oraz atrakcyjne zajęcia dla uczniów. Celem wymienionych działań będzie edukacja z zakresu segregacji śmieci, recyklingu oraz uświadomienia wszystkim uczniom wpływu naszych działań na środowisko na terenie naszej gminy, regionu i w skali globalnej na losy naszej Ziemi. Uczniowie dowiedzą się jak można twórczo i praktycznie wykorzystać  odpady wtórne oraz wezmą udział w licznych eksperymentach i warsztatach artystycznych z użyciem surowców wtórnych. Finałem naszych działań będzie festyn rodzinny w przyszłym roku szkolnym, na którym zaprezentujemy efekty naszej pracy.

 

Agnieszka Łuszczek