VI Gminny konkurs teatralny

29 maja 2015r. w Zespole Szkół w Paczkowie odbył się VI Miejsko – Gminny Konkurs Teatralny dla Szkół Podstawowych „Bądźmy twórczy”. W tym roku tematyka spektakli nawiązywała do lektur szkolnych.

Ten dzień to święto teatru w naszej szkole. Uczniowie w ramach zajęć uczestniczyli w warsztatach aktorskich poprowadzonych przez zacnych gości pana Pawła Binkowskiego aktora Teatru Nowego w Poznaniu oraz panią Joannę Skorupską – Górską, psychologa i prezesa Lions Club w Poznaniu. Następnie obejrzeli trzy spektakle konkursowe i wysłuchali solowego występu ucznia Jakuba Słońskiego, który zagrał na gitarze elektrycznej. Uczestnicy konkursu oraz uczniowie klas od trzeciej do szóstej doskonalili techniki oddechowe, wykonywali ćwiczenia artykulacyjne i metodą Denisona, a wszyscy razem doskonale się bawili.

Zaproszenie na konkurs przyjęła SP 1 w Swarzędzu, która pod kierunkiem pań Katarzyny Nadulicz i Renaty Grabowskiej przygotowała spektakl „Duch starej kamienicy” i SP w Kobylnicy, która uraczyła nas przedstawieniem „Przygody Tomka Sawyera” przygotowanym przy pomocy pani Magdaleny Książkiewicz. Natomiast gospodarze zaprezentowali „Małego Księcia”.

Jurorami konkursu byli pan Paweł Binkowski, pani Joanna Skorupska – Górska oraz pani Małgorzata Mielcarek, polonistka II LO w Swarzędzu. Gdy szanowne jury ogłosiło werdykt, nikt nie miał już żadnych wątpliwości, że wszyscy zostali docenieni, bo choć to konkurs i przyznano miejsce I dla SP w Paczkowie i Kobylnicy oraz II dla SP1 w Swarzędzu, to atmosfera, jaka się wytworzyła dzięki wspaniałym występom, wyjątkowym gościom oraz doskonałym umiejętnościom aktorskim pana Pawła Binkowskiego, wpłynęła na świetne nastroje dzieci i dorosłych. Najlepszymi aktorami okazali się Weronika Sobaszkiewicz z SP 1 w Swarzędzu, Adrian Nobik z Kobylnicy i zespół aktorów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie.

Serdecznie dziękujemy przemiłym jurorom. Wdzięczni jesteśmy panom Michałowi Klimaszewskiemu z Ośrodka Kultury w Swarzędzu za doskonałe nagłośnienie, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Paczkowie za pomoc finansową oraz Piekarni-Cukierni „Zagrodnicza” Pyskło, dzięki której zjedliśmy pyszne ciasto.

Magdalena Lewandowska