Certyfikat

CERTYFIKAT MOTYLEGO WOLONTARIATU

DLA ZESPOŁU SZKÓŁ W PACZKOWIE

21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości  w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, odbyło się spotkanie wolontariuszy z “Motylego wolontariatu”.

Po uroczystym powitaniu przez prof. Jacka Łuczaka przybyłych na spotkanie gości, nastąpiły niezwykle miłe i doniosłe momenty – wręczenie certyfikatów. Wyróżnieni zostali Koordynatorzy Wolontariatu Szkolnego – dyrektorzy, wychowawcy i nauczyciele.  Najliczniejszą grupę, która została wyróżniona dyplomami, stanowili Młodzi Liderzy. Wśród nich znalazły się osoby także z Zespołu Szkół w Paczkowie p. Iwona Kubiak i uczennice z kl. II gimnazjum – Alicja Czerniak i Agnieszka Matela.

Wyjątkowym punktem spotkania była projekcja krótkiego filmu dokumentalnego o dr Kazimierzu Hołodze, którego dobroć i poświęcenie dla drugiego człowieka jest inspiracją dla wielu współczesnych ludzi. Był to człowiek skromny, ale niezwykłego formatu, mierzonego miarą serca.

Na koniec odbył się  koncert “La vita quartet” – tanga argentyńskiego Astor Piazzoli,

w  doskonałej  aranżacja młodych muzyków.

Cieszymy się, że i nasza szkoła znalazła się w tak zaszczytnym gronie. Wiemy, że czeka nas sporo pracy, ale wiemy też,  że razem jesteśmy w stanie zrobić wiele!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim sercem dzielić się z innymi!

Iwona Kubiaka