Motyli

maly_wolontariat                                               Prezentacja

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

„SERCE – SERCU”

Pragniemy podzielić się z Wami naszą radością, bowiem od 6 listopada 2012 roku działa w naszej szkole Motyli Wolontariat! Tego dnia zostało podpisane porozumienie o współpracy między szkołą a Hospicjum Palium w Poznaniu.

Pani Dyrektor Małgorzata Szomek i pani Barbara Grochal, przedstawicielka Hospicjum, składając podpisy pod stosownym dokumentem zapoczątkowały nasze wspólne działania.

Celem Szkolnego  Koła Wolontariatu „SERCE-SERCU”,  jest min. zwiększenie wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby innych, rozwijanie empatii i zrozumienia,  a także kształtowanie umiejętności działania zespołowego.

Kto może zostać wolontariuszem? Każdy uczeń od klasy VI szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum, który chce ofiarować swój czas i serce drugiemu człowiekowi.

Naszymi działaniami pragniemy objąć uczniów naszej szkoły, mieszkańców Paczkowa , a nade wszystko wspierać działania Hospicjum w Poznaniu.

Wolontariat to radość pomagania innym!

Zapraszamy do naszego Koła, nieważne są zdolności, najważniejsze jest SERCE!

Iwona Kubiak

Koordynator SKW