Motylowe poduszeczkie

„MOTYLE’’ W KSZTAŁCIE  PODUSZECZEK DO IGIEŁ

25 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Paczkowie odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych, w którego organizację włączyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Motylego Wolontariatu  „SERCE-SERCU”.

Organizując Wieczór Pieśni Patriotycznych postanowiliśmy wykonać „motylowe poduszeczki”. Przedsięwzięcie okazało się iście trudne, sztuka bowiem szycia ściegiem za igłą, czy innego równie enigmatycznego z nazwy ściegu, dla niektórych z nas to nie lada wyczyn.  Ale ponieważ wszyscy wolontariusze postanowili przyłożyć się do dzieła, więc w czwartkowe i wtorkowe popołudnia spotykaliśmy się w szkole by szyć! Chłopcy  na równi z dziewczynami ostro wywijali igłą i nitką.

W efekcie, przy wsparciu Rodziców , (którym ogromie dziękujemy!), udało nam się wykonać ok. 80 poduszeczek. Uczestnicy Wieczoru Pieśni Patriotycznych mieli możliwość wsparcia Hospicjum Palium zakupując wykonane przez wolontariuszy poduszeczki.

Dziękujemy wszystkim którzy otworzyli swoje serce, ze sprzedaży „motylich poduszeczek” uzyskaliśmy 437 zł!

Iwona Kubiak