Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!
Z okazji Waszego święta chcielibyśmy podziękować Wam za wszelkie rady oraz instrukcje, których nam udzieliliście, za budujące słowa pochwały i krytyki. Słów wdzięczności mnóstwo dla Was, szczęścia, lecz i wytrwałości, sukcesów wielu.  By przez przeszkody potrafić przejść: te, które my wam tworzymy, no i jeszcze siłę mieć, gdy szkołę i my już w końcu skończymy. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej od Waszych ukochanych uczniów!

Samorząd Uczniowski

grupa osób w pomarańczowych kitlach, okularach ochronnych i nakryciach głowy,  w  tle widac komin fabryki i tablice informacyjne z Huty W dniu 7 października uczniowie klasy 6a  zwiedzali Hutę Szkła w Poznaniu. Każdy z nas dostał odzież ochronną, okulary, nakrycie głowy. Zobaczyliśmy jakie materiały są niezbędne do wytopienia szkła – góra piasku ucieszyła wszystkich!

Mieliśmy okazję zobaczyć jak pracuje piec hutniczy i taśmociąg – wszędzie panują bardzo wysokie temperatury, a pomocą dla pracowników są automaty.  Mogliśmy również testować i badać opakowania szklane w laboratorium – tutaj w pracy pomagają  komputery i mikroskopy, co było dla nas wielkim zaskoczeniem! Każdy również otrzymał upominek. (więcej…)

Grupa uczniów w kaskach rowerowych i kamizelkach odblaskowych przed szkoła w PaczkowieW dniu 23 września klasa 6a była na wycieczce rowerowej w Skansenie pszczelarskim w Swarzędzu. Uczniowie mogli poznać życie pszczół:  zwyczaje, zaobserwować pracę w „żywym ulu”, porównać ich budowę i miejsce bytowania, poznać wartość ich pracy. Każdy mógł również poczuć się jak prawdziwa pszczoła w specjalnym ulu, do którego można wejść. Teren skansenu jest pełen ciekawych uli rzeźbionych w drewnie czy  zbudowanych ze słomy. Jest też łąka pełna miododajnych roślin i prezentacje przedstawiające prace bartnika i wszystkie pomoce przydatne przy pozyskiwaniu miodu.  Miejsce godne polecenia!

 Anna Prządak (więcej…)

Uczniowie wraz z nauczycielem i przewodnikiem pozują przed figurami wojów6 października uczniowie klas pierwszych przenieśli się w przeszłość, aby zobaczyć, gdzie i jak powstawała Polska. Nie mieliśmy wehikułu czasu, ale wystarczyło wsiąść do autokaru i posłuchać ciekawych opowieści pana przewodnika. Spotkanie z historią rozpoczęliśmy od Ostrowa Lednickiego. Na wyspę popłynęliśmy promem. Tam zwiedziliśmy ekspozycję plenerową prezentującą pozostałości grodu pierwszych Piastów. Następnie udaliśmy się do pobliskich Dziekanowic, gdzie przekroczyliśmy bramy Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Spacer po skansenie umożliwił nam poznanie drewnianej architektury wiejskiej. Był również czas na zabawy i zawody sportowe. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                                                                           Wychowawczynie kl. 1a i 1b

                                                                                   Urszula Maćkowiak i Olga Ziębaczewska

Chłopiec w granatowo-czerwonej kurtce wiąże wstążkę na pniu drzewa.10 października obchodzony jest na świecie DZIEŃ DRZEWA.

11 października obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole. Uczniowie wykonali piękne „portrety” drzew i plakaty pokazujące rolę drzew w ekosystemie. W celu zwrócenia uwagi mieszkańców Paczkowa na rolę drzew w naszym życiu dzieci zawiązały na ich pniach przy szkole kolorowe wstążki.

CHROŃMY DRZEWA! BEZ NICH NIE MA ŻYCIA.

Maria Bestry    Anna Prządak    Małgorzata Felińska

(więcej…)

Dzieci z puszką do zbierania pieniędzy stoją przed gazetką ścienną Dnia 8 października odbyła się w naszej szkole kwesta, którą przeprowadzili uczniowie klasy 3 a z wychowawczynią.

Zebrano kwotę 691,05 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

Dyrektor Schroniska w Skałowie- Paweł Kubiak

Maria Bestry i 3a

Dzieci i nauczycielka stoją przed budynkiem. Na budynku jest napis: Basen Pool Świta.Dnia 21 września poszliśmy na wycieczkę do BASEN POOL Świta w Skałowie. Poznaliśmy historię powstania firmy, zasady jej prowadzenia i sposób budowy basenu. Potem oglądaliśmy baseny pokazowe, które znajdują się na terenie firmy. Był też pyszny poczęstunek i zabawa na placu zabaw. Bardzo nam się ta wycieczka podobała, ponieważ w ciekawy sposób poznaliśmy nowy zawód.

Serdecznie dziękujemy.

W imieniu uczniów klasy 3a – Adam Niemczal (więcej…)

Szanowni Rodzice,

W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2021/DPI/76 z dnia 01.06.2021 r. we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza: https://pwpp.uksw.edu.pl/ .

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza ma stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

Platforma skierowana jest do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów.

Europejski Dzień Języków (26 września) został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Cześć! Hi! Hallo! Ciao!

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, 27 września (poniedziałek), odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych, którego celem było propagowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.

W tygodniu poprzedzającym językowe wydarzenie uczniowie przygotowywali z wielkim entuzjazmem i starannością międzynarodowe dekoracje: flagi różnych krajów, poznawali podstawowe słownictwo w innych językach oraz tworzyli wielojęzyczne mapy myśli – wspólnymi siłami stworzyliśmy międzynarodowe gazetki szkolne, które można było podziwiać w holu szkoły oraz  w salach lekcyjnych. (więcej…)

uczniowie siedzący w ławkach w klasie lekcyjnej z XIX wieku28 września byliśmy na wycieczce w Mniszkach. Tam znajduje się stary, ale wyremontowany folwark, a w nim Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej oraz  Muzeum Ginących Zawodów. Na tej wycieczce poznaliśmy warsztaty pracy np. kowala, bartnika, bednarza, rybaka, szewca, praczki, prasowaczki i sklepikarza. Podziwialiśmy ich narzędzia pracy, których dzisiaj już chyba nikt nie używa. Mieliśmy okazję przebywać  w bardzo starej  klasie szkolnej, która w niczym nie przypomina naszej szkoły.

Mogliśmy też sprawdzić swoje zdolności wikliniarskie wyplatając wiklinowe wozy. (więcej…)

Chłopiec w okularach, w żółtej koszulce i niebieskich spodniach zrywa czerwone jabłka w sadzieDnia 8 września poszliśmy do sadu w Łowęcinie. Była to pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. W jedną stronę trasa miała 3 i pół kilometra.  Jak dotarliśmy do sadu, to od razu było ognisko. Piekliśmy nad nim kiełbaski i pianki. Potem rysowaliśmy sad. Następnie zrywaliśmy jabłka.

Było ciekawie i wesoło.

W imieniu uczniów 3a: Julka Kowalska i Julka Świta (więcej…)

Informujemy, że nasz ogródek ma się dobrze i daje nam obfite plony. Na wiosnę próbowaliśmy rzodkiewek i sałaty. Latem był groszek zielony, fasolka i szczypiorek. Teraz jest marchew, buraki i pomidory. Chętnie jemy na śniadanie nasze pomidory. Marchewkę wykorzystaliśmy do upieczenia placka, a z buraków była zupa. PYCHA! Poszerzamy też areał naszych upraw. Posadziliśmy jeszcze sałatę i zasialiśmy zboża ozime, bo chcemy sprawdzić jak „rośnie” chleb. Na wiosnę posiejemy len. Lubimy nasz ogródek i chętnie o niego dbamy.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu, którzy nas w tych działaniach ogrodniczych wspomagają.

Klasa 3a i 3b z wychowawczyniami (więcej…)

Uczniowie w strojach sportowych słuchają instruktorów Stacji GrawitacjaPark trampolin to fantastyczne miejsce gdzie oprócz zabawy możemy dać upust swoim emocjom, rozładować napięcie i cieszyć się dziecięcą rozrywką. Skoki na trampolinie wzmagają poziom hormonów szczęścia w naszym organizmie. Działają też na nasze zdrowie ogólne w różnoraki sposób: poprawiają pracę mózgu, serca, aktywizują wszystkie grupy mięśni oraz zwiększają wydolność organizmu.

W środę (22 września) klasa 7b wraz z wychowawcami przeżyła sportową przygodę w parku trampolin Stacja Grawitacja w Poznaniu. Na miejscu czekała na nas moc atrakcji skocznych, zwinnościowych i wysokościowych: skoki w parku trampolin, wspinaczka w parku linowym, rywalizacje na torze ninja, udział w interaktywnych grach z trampolinami oraz strefa lotów, na której uczniowie niewątpliwie poczuli dreszczyk adrenaliny – a wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. (więcej…)

Plakaty wyborczy kandydatów wiszące na ścianie w szkoleSamorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Jego członkiem zostaje się w chwili przyjęcia do szkoły. Samorząd jest organizacją uczniów dla uczniów. Jest organizacją demokratyczną. Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli spośród kolegów i koleżanek, a opiekuna samorządu z grona pedagogicznego. 

W dniach 13. 09. 2021 – 20. 09. 2021 odbywała się w naszej szkole kampania wyborcza – uczniowie chcący tworzyć Radę SU przygotowali plakaty wyborcze, rozdawali ulotki –  w  ten sposób zachęcali brać uczniowską do oddania głosów na swoją kandydaturę.

W poniedziałek, 20 września 2021 roku odbyły się wybory do Rady SU oraz nowych Opiekunów SU. Wszyscy uczniowie oddawali swoje głosy w głosowaniu powszechnym, równym, po czym Komisja Wyborcza w składzie: Alicja Mazur, Zosia Grządzielska, Emilia Przybylak i Wojtek Waszkiewicz podliczyła wszystkie oddane głosy (frekwencja wyniosła 87%). (więcej…)

Drużyna sportowców z naszej szkoły z medalami i dyplomamiW rozegranym 17 września na stadionie miejskim w Swarzędzu III Memoriale im. Zenona Baranowskiego, reprezentanci naszej szkoły wywalczyli aż 8 medali, w tym 3 złote. Bezkonkurencyjni okazali się Asia Ziętkiewicz i Maksymilian Kopera w biegu na 200 metrów oraz sztafecie 10×100 metrów.

Na drugim stopniu podium stanęli: Zosia Parysek i Dawid Dorosz za bieg na 300 metrów oraz Lea Różańska i Wojtek Waszkiewicz (bieg na 200 metrów). Ponadto brązowy medal w biegu na 60 metrów zdobyła Maja Janowicz . Zarówno dziewczynki jak i chłopcy rywalizowali na czterech dystansach: 60m, 100m, 200m i 300m. (więcej…)

Fotografia przedstawia radosnych uczniów, którzy trzymają w dłoniach „Bilet wstępu do klasy drugiej”, bilet do niezapomnianej przygody pełnej przygód                i wrażeń. Uczniowie wraz z wychowawcą ubrani są w białe, eleganckie bluzki oraz ciemne spodnie lub spódnice. W tle fotografii na gazetce oprócz powitalnego hasła można przeczytać przepis na udany rok szkolny.Początek nowego roku szkolnego to czas, na który z utęsknieniem czekali uczniowie z klasy 2b. Będąc na boisku szkolnym, z radością utworzyli krąg, aby przesłać sobie „Iskierkę przyjaźni”, jednocześnie witając nowego kolegę z zespole. W tym samym czasie powstał drugi krąg- utworzony przez rodziców i bliskich. Uczniowie dumnie i powagą przekraczali próg szkoły, otrzymując „Bilet wstępu do klasy drugiej”. Wychowawczyni przywitała ich listem, w którym zaprosiła dzieci do wspólnego przeżywania chwil- pełnych niezapomnianych emocji i wrażeń; do poznawania świata i wszystkich ciekawych rzeczy, które oferuje nam na każdym kroku. Życzyła dzieciom, aby nadchodzące miesiące były wspaniałą przygodą, pełną możliwości poznawania swoich talentów i mocnych stron, w atmosferze empatii i przyjaźni. (więcej…)

Pierwszego września, kolejny raz szeregi uczniów naszej szkoły zasilili “pierwszacy”. Podczas inauguracji roku szkolnego odbyła się bardzo ważna uroczystość- ślubowanie. Jednak nie tak łatwo zostać członkiem naszej społeczności szkolnej- trzeba pokonać wiele wyzwań! Wszyscy kandydaci na uczniów pojawili się punktualnie w sali gimnastycznej gotowi stawić czoła zadaniom, które przygotowały dla Nich przyszłe wychowawczynie. Zdanie tego egzaminu nie było łatwe- dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością zasad zachowania w szkole, a także Patrona naszej szkoły- św. Jana Pawła II. Oczywiście wynik był pozytywny! (więcej…)

Następna strona »