Zespół Szkół w Paczkowie
Godło Orła Białego

 

Podczas tej szczególnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020 każdy uczeń otrzymał świadectwo i złoty medal. Uczniowie wykazali się niezwykłą samodzielnością i motywacją wewnętrzną. 

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Zestaw podręczników-2020/21

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała  tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które przygotowują uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. Wyróżnienie to zostało potwierdzone certyfikatem i tabliczką.  (więcej…)

Pierwszacy z naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w roli artystów  malarzy.    Swoje obrazy przedstawili na różnych, czasami zaskakujących  powierzchniach.  Efekty Ich starań można podziwiać  w naszej galerii, do której serdecznie zapraszam.

Małgorzata Felińska

20 maja 2020 roku stał się dla nas Polaków a także  na całym świecie niezwykłym dniem.  Przeżywając  100 rocznicę papieskich urodzin  wspominaliśmy postać Wielkiego Polaka – Naszego Patrona – którego życie i nauczanie nadal inspirują  nie tylko ludzi wierzących. Czas w którym żyjemy nie pozwalał nam na świętowanie w szkole tak jak wcześniej planowaliśmy.             

Do tego wielkiego wydarzenia przygotowywaliśmy się już podczas zdalnych  lekcji religii realizując projekty na poszczególnych etapach edukacji. (więcej…)

Trwa pandemia koronawirusa.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i pracownicy służby zdrowia trwają w tej nierównej walce na pierwszej linii frontu.

Aby dodać Im otuchy, podziękować za dotychczasowy trud i wyrazić wdzięczność za Ich wysiłek –

 Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły  przygotowali specjalne kartki z pozdrowieniami.

Kartki dotarły do Szpitala Miejskiego  im. Józefa Strusia w Poznaniu przy ulicy Szwajcarskiej

Dziękujemy Personelowi tego szpitala za miłe słowa kierowane w odpowiedzi  do naszych dzieci.

 

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Felińska i Maria Bestry

Okres pandemii zamknął nas w domach. Kiedy ludzie „zniknęli” z ulic miast, parków, terenów podmiejskich, pojawiły się tam dzikie zwierzęta. Możemy obrazy takich wizyt zwierząt oglądać w telewizji lub w Internecie. Nas, w Paczkowie i okolicy, też odwiedzają tacy niecodzienni goście. Zapraszamy do galerii zdjęć. Zamieszczamy tam fotoreportaż z wizyty jeża w wiejskim ogrodzie.

Zrelaksowanie i uśmiech na twarzy gwarantowany.

Koło Przyrodnicze „Przyjaciele przyrody”

Następna strona »