Zespół Szkół w Paczkowie
Godło Orła Białego

Dnia 31 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym spotkaniu dotyczącym międzynarodowego projektu „ Nice to e- meet you – Intercultural Project for ESL Teachers and Learners”. Podczas tego spotkania uczniowie klasy 5b mieli okazję tym razem porozmawiać z uczniami i nauczycielami z Turcji, Ukrainy i Litwy na temat swoich zainteresowań, przedstawić swoje miasto, szkołę czy opowiedzieć o swojej rodzinie i posiadanych zwierzętach domowych.

Dzięki udziałowi naszej szkoły w międzynarodowym projekcie uczniowie rozwijają swoje kompetencje kluczowe poprzez porozumiewanie się w języku obcym oraz poznawanie różnic kulturowych. Jest to ogromne przeżycie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Bardzo dziękujemy za pomoc techniczną pani Joannie Szulc, dzięki której uczniowie mogą sprawnie korzystać z platformy Zoom oraz rodzicom uczniów za wyrażenie zgody udziału w tym projekcie.

Uczniowie i nauczyciele krajów biorących udział w przedsięwzięciu z ogromną  niecierpliwością oczekują na kolejne spotkania, które odbędą się już wkrótce.

We’re looking forward to speaking English online. 

 

 Klaudia Czerniak

Uczniowie kasy 2b i 3a wzięli udział w akcji wymiany kartek wielkanocnych ze Szkołą Podstawową nr 20 w Rybniku. Na początku marca dzieci na lekcjach języka angielskiego  napisały życzenia wielkanocne w języku angielskim, a następnie dekorowały i przystrajały kartki według swoich własnych pomysłów. Ich dzieła zostały wysłane do szkoły na Śląsku, by zdążyć z życzeniami na Wielkanoc. Uczniowie z Rybnika również przygotowali piękne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami i ich przesyłka właśnie dotarła do naszej szkoły. (więcej…)

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Nice to e-meet you – Intercultural Project for ESL Teachers & Learners. To kolejny duży krok dla projektu ,,Meet my class – Virtual English Teachers, w którym nauczyciele i uczniowie ze wszystkich zakątków świata łączą się online, aby opowiadać o sobie, swoich krajach i kulturze, czy zwyczajnie ćwiczyć wspólnie gramatykę. Poprzez udział w projekcie stwarzamy uczniom niepowtarzalną okazję do porozumiewania się w języku angielskim w naturalnych warunkach. Pozwalamy im zrozumieć jak istotna i jak bardzo przydatna jest nauka języka. Uczymy tolerancji i otwartości na inne kultury.

Dodatkową motywacją dla uczniów jest fakt, że dając prezentację na temat swojej szkoły, kraju czy kultury, otrzymują certyfikaty ,,Cultural Ambassadors”. (więcej…)

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „ Zróbmy szum wokół wody”. Do akcji włączyła się również nasza szkoła.  Z tej okazji mamy dla Was dwie krótkie publikacje oraz animację Polskiej Akcji Humanitarnej pt. ”Oszczędzanie wody to nie wszystko”.

  1. Woda jako globalne wyzwanie

https://drive.google.com/file/d/1Dbu2i2ZOXtLQ3saSVhvy6A1RsuDvSvr8/view

  1. Woda w kryzysie klimatycznym

https://drive.google.com/file/d/1Qu836pJ8k5XtEbdj36EJWyw_JgmBN3a7/view

  1. Link do animacji na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc

 

                       Jarosław Batkowski

Od kilku lat, corocznie 21 marca obchodzony jest pod auspicjami ONZ Światowy Dzień Zespołu Downa.

Data ta nie jest przypadkowa, wiąże się bowiem z istotą zaburzenia – trisomią chromosomu 21.

To właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów powoduje tę wadę genetyczną.

Celem inicjatywy jest budowanie świadomości na temat istoty Zespołu Downa oraz budzenie tolerancji
i społecznej wrażliwości na problemy osób nim dotkniętych.

W geście solidarności z osobami z Zespołem Downa organizowana jest specjalna akcja zakładania kolorowych skarpetek nie do pary.

Niepasująca skarpetka ma symbolizować dodatkowy chromosom.

Gest ten ma na celu pokazanie odrębności, z poczuciem której, na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. (więcej…)

W dniach 9-28 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej w Paczkowie odbywały się zajęcia związane z „Dniem Bezpiecznego Internetu” .

 

Klasa I-III

Klasy omówiły zasady bezpieczeństwa w sieci wykorzystując stronę internetową

Sieciaki.pl – Warto wiedzieć! – zasady bezpieczeństwa (więcej…)

Kiedyś w przestrzeni publicznej funkcjonowało hasło: „Książka bawi, uczy i  wychowuje”. Święte słowa. Jednak wówczas nie było takiego urodzaju na ciekawe książki. Obecnie, w księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz w bibliotekach, dostępnych jest tyle cudownych pozycji, które mogą doskonale pomóc rodzicom i wychowawcom w ich oddziaływaniach na dzieci oraz umilić im wspólny czas. W związku z tym bardzo zachęcam do wspólnego, z dzieckiem, czytania. Jeśli nie ma pomysłu na to co robić wspólnie – jest szybka odpowiedź- czytać książki.

Polecane przeze mnie pozycje spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Przeczytajcie: (więcej…)

Rekrutacja – oddział przedszkolny

Rekrutacja – klasy I

                „Idzie luty, szykuj buty”. To polskie przysłowie zapowiada tęgie mrozy. I tak właśnie się stało w tym roku. Luty przyniósł nie tylko spadek temperatury, ale także znaczne opady śniegu. Ta zimowa aura ucieszyła dzieciaki, ale nie wszyscy byli z tego powodu szczęśliwi. Uczniowie klasy Ia dostrzegli, że czas ten jest trudny dla naszych skrzydlatych przyjaciół, dlatego najpierw w formie plastycznej wykonali piękne karmniki, które ozdobiły klasę. Później w ruch poszły butelki, drewniane łyżki i ziarenka i tak oto powstały prawdziwe stołówki dla ptaków na ciężki zimowy czas. Dzieci były bardzo zaangażowane w pomoc ptakom i chętnie współpracowały w grupach, aby ptaszki nie były głodne. Przy okazji odkryły nowy sposób wykorzystania pustych butelek po napojach. Później na drzewku oraz na płocie rozwiesiły własnoręcznie wykonane karmniki oraz słoninkę dla sikorek. Do tej pory w trakcie przerw na powietrzu zaglądają skwapliwie do butelek z ziarenkami i i uzupełniają porcje karmy. Mają przy tym nadzieję, że kiedy przyjdzie wiosna, pośród drzew nieopodal szkoły rozlegną się wdzięczne ptasie trele. Życząc więc ptaszkom „smacznego” oczekujemy rychłego nadejścia wiosny.

                

                                                                                      Krystyna Bednarczyk

Piątek, 12 lutego 2021 r., był w naszej szkole Dniem Przebierańców. Wszyscy uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły przebrani. Uczniowie klasy 2a przebrali się w większości w stroje własnego autorstwa. Należało podejść do sprawy ekologicznie. I udało się. Dzieci wykorzystały to, co miały w domu i wykonały bardzo fajne stroje. A potem… super zabawa we własnym gronie. Było dużo konkursów i były tańce. Było bardzo, bardzo wesoło.

 

Maria Bestry i 2a

Następna strona »
Rozmiar czcionki
Kontrast