Na początku grudnia uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w mini projekcie, który polegał na napisaniu listu w języku angielskim do św. Mikołaja. Czwartoklasiści podeszli do tego zadania z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem. W swoich listach przedstawili się, napisali o swoich zainteresowaniach i  wyjaśnili, dlaczego zima jest fajna.

Jak się wszyscy domyślamy Święty Mikołaj co roku otrzymuje ogromną ilość listów i w jedną noc ma do rozdania dużą ilość prezentów. Nic dziwnego, że jego pracownia znajduje się nie tylko w Laponii. Kolejnym miejscem, gdzie możemy go znaleźć jest Biegun Północny i tam właśnie zostały wysłane listy od naszych uczniów. W okresie świątecznym do naszej szkoły dotarła odpowiedź od samego Świętego Mikołaja wraz z plakatem, na którym widnieją imiona wszystkich uczniów biorących udział w tym projekcie. W liście św. Mikołaj opowiedział o przygotowaniach do świąt, o pracowitych elfach, a także o Pani Mikołajowej, która otrzymała ostatnio wyjątkową nagrodę ,,Most Promising Engineer in the Northern Hemisphere Avard”. (więcej…)

Nasza szkoła, w ramach innowacji pedagogicznej „Języki obce aktywnie i twórczo”, stała się inicjatorem Międzynarodowego Językowego Projektu Teatralnego „Drama at school”,  zaplanowanym na rok szkolny 2021/2022 na platformie eTwinning. Celem projektu stało się stworzenie własnego scenariusza na podstawie  bajki „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”) w całkiem nowej interpretacji. Kolejny etap to przygotowanie przedstawienia teatralnego na jego podstawie.

            Od września założeniem językowej grupy teatralnej Theater Team stało się zaangażowanie szkół z innych krajów. Po zeszłorocznych działaniach w Międzynarodowym projekcie „Nice to e- meet you” zachęciliśmy się do kontynuowania rozpoczętej współpracy. Wybrani uczniowie z trzech szkół w Turcji oraz uczniowie z klasy 6 b, ze szkoły w Paczkowie, poznali się już wzajemnie podczas prezentacji online przeprowadzonej poprzez platformę Zoom. Nauczyciele ze szkół partnerskich również odbyli już kilka spotkań online, podczas których dzielili się pomysłami na przeprowadzenie aktywizujących zajęć teatralnych oraz przede wszystkim działaniami w kwestii realizacji poszczególnych etapów projektu. (więcej…)

W ramach realizacji językowej innowacji pedagogicznej „Języki obce aktywnie i twórczo” w listopadzie bieżącego roku szkolnego nawiązaliśmy kontakt z Gimnazjum w Budapeszcie  (Friedrich Schiller Gimnázium Pilisvörösvár) i podjęliśmy owocną współpracę  w celu wzbudzania u uczniów zainteresowania innymi językami, motywowania do uczenia się języków obcych, poznawania zwyczajów i kultury innych narodów, a przede wszystkich nawiązywania nowych znajomości, a być może i przyjaźni na całe życie.

W międzynarodowy projekt językowy zaangażowali się uczniowie klasy 8a. Nasza współpraca polegać ma na poznawaniu się nawzajem, a więc podjęciu konwersacji w języku angielskim bądź niemieckim. 

Z racji zbliżającym się Świąt Bożego Narodzenia nasz nauczyciel języka niemieckiego oraz germanista naszych nowych węgierskich przyjaciół zaplanowali pierwszy wspólny projekt pod hasłem: „Życzymy sobie Wesołych Świąt”. Zadanie polegało na „połamaniu” naszych języków – mieliśmy złożyć życzenia naszym nowym znajomym w ich języku ojczystym, a oni w języku polskim. Nasi nauczyciele w tajemnicy przed nami przesłali sobie teksty piosenek świątecznych, a naszym zadaniem było ich odczytanie i nagranie świątecznego filmiku. (więcej…)

W dniu 15.12.2021 r., w Poznaniu, odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt.

W turnieju uczestniczyły 3 najlepsze zespoły z Wielkopolski.

W pierwszym meczu SP z Paczkowa wygrała z SP z Łęk Opatowskich 10 : 1. W meczu o I miejsce spotkaliśmy się z SP Salezjanie Poznań  Wygraliśmy 11 : 4.

Nasza drużyna zdobyła złoty medal Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Joanna Ziętkiewicz. Wyróżnienia otrzymały: Emilia Duszyńska i Zuzanna Woda.

Nasze złote medalistki to: Gabriela Dudzińska, Emilia Duszyńska, Oliwia Fiszer, Marianna Nagowska, Hanna Parysek, Lea Różańska, Zuzanna Woda i Joanna Ziętkiewicz. 

Do awansu do finału przyczyniły się też uczennice klasy IV a. Kwarantanna pozbawiła ich udziału w turnieju.

Brawo dla drużyny dziewcząt za super postawę we wszystkich turniejach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci!

Robert Dopta

W dniu 14.12.2021 r., w Poznaniu, odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców.

W turnieju uczestniczyły 4 najlepsze zespoły z Wielkopolski.

O awans do meczu o I miejsce SP z Paczkowa walczyła z SP z Żytowiecka. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 5 : 5. W dogrywce przegraliśmy 1 : 2.

W meczu o III miejsce spotkaliśmy się z SP z Baranowa. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 4 : 4. W dogrywce wygraliśmy 1 : 0.

Nasz drużyna zdobyła brązowy medal Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

W turnieju wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Kopera, Jakub Kotala i Mikołaj Ziętkiewicz.

W turnieju wzięli jeszcze udział: Oskar Drozd i Maciej Jasiński.  Do awansu do finału przyczynili się też uczniowie klasy IVa i VIIb. Kwarantanna pozbawiła ich udziału w turnieju.

Brawo dla drużyny chłopców za super postawę w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.!

Robert Dopta

Przed świętami klasa 6a i 6b uczestniczyła w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez panią Aleksandrę Leśniak – Krowicką. Warsztaty sprawiły uczniom wielką radość i przyjemność pracy z gliną. Efekty tych działań są zachwycające!

Anna Prządak

 

(więcej…)

Pięknie opakowane prezentyUwielbiamy dostawać prezenty, ale jeszcze bardziej lubimy, gdy są pięknie opakowane. Własnoręcznie wykonane paczuszki dekorowały korytarz edukacji wczesnoszkolnej. To właśnie wkład pracy dziecka był głównym kryterium w tegorocznym konkursie świątecznym. Wszystkie opakowania były wyjątkowe i niezwykłe. Stworzyły ciepły, bożonarodzeniowy klimat.

Dziękujemy za uczestnictwo, a zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce- Zuzanna Krupka (kl. 3a)

II miejsce- Maja Korejwo (kl. 1b)

III miejsce- Jan Krupecki (zerówka)

U. Maćkowiak

Dnia 7 grudnia klasa IV b udała się do Gniezna. Podczas pobytu odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego, miejsca narodzin państwowości polskiej, dziedzictwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego. Uczniowie mogli zobaczyć kolekcję zabytków archeologicznych, historycznych oraz sztuki, związanych z okresem wczesnego średniowiecza lub historią Gniezna i ziemi gnieźnieńskiej. Najcenniejszą częścią kolekcji okazały się między innymi kafle piecowe z okresu od XV do XIX wieku. Ich kolekcja stanowi jedną z najliczniejszych w Europie. Następnie udaliśmy się do Katedry, szczególnego miejsca, gdzie  odbyła się pierwsza koronacja króla Polski i znajdują się szczątki św. Wojciecha oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku. (więcej…)

W dniu 07.12.2021 r. w Kowalewie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców grupy A.
W turnieju uczestniczyły 3 zespoły z Wielkopolski. Do finału wojewódzkiego mogły awansować dwie najlepsze drużyny.
SP z Paczkowa wygrała 3 mecze.
Wygraliśmy z SP z Baranowa 7:0, z SP z Bieganowa 4:1 i z SP z Zagórowa 9:2.
SZKOŁA PODSTAWOWA Z PACZKOWA ZAJĘŁA I MIEJSCE I AWANSOWAŁA DO FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI!
Drużyna SP z Paczkowa zdobyła 20 bramki i straciła 3.
BRAWO DLA DRUŻYNY CHŁOPCÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZA SUPER POSTAWĘ W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI I ZA AWANS DO FINAŁU!
W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI MAMY 2 DRUŻYNY. BRAWO DLA DZIEWCZYN I CHŁOPCÓW!
Robert Dopta

fotografie przedstawiające jesieńJesień to piękna pora roku, dlatego by uchwycić i zatrzymać ten barwny czas wielu naszych utalentowanych młodych fotografów wzięło udział  w szkolnym konkursie fotograficznym. Przepiękne fotografie długo zdobiły nasz szkolny hol wzbudzając podziw i ciesząc oczy naszej szkolnej społeczności.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do poznania przyrody, rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia oraz propagowanie fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie.

Spośród 54 prac jury wyłoniło 3 miejsca: (więcej…)

26 listopada klasa 7a z opiekunami: Panią Izabelą Poźlewicz i Panią Eweliną Staszak, pojechała na wycieczkę do pięknego miasta z zaskakująco ciekawą historią, czyli Łodzi. Miejsce to zwiedzaliśmy wraz z naszym przewodnikiem, który już od pierwszych chwil zaciekawił całą naszą grupę, z naszymi wychowawczyniami włącznie. Na samym początku przeszliśmy wzdłuż wielkiej fabryki Karola Scheiblera, który jak mówił nasz przewodnik był jednym z kilku najważniejszych dla historii Łodzi postaci. Po tej przechadzce zawitaliśmy w Muzeum Kinematografii, gdzie najbardziej przypadła nam do gustu wystawa z bohaterami starych filmów i seriali (jak się jednak okazało, nie aż takich starych), był tam np. oryginalny Miś Uszatek! Po tej wizytacji poszliśmy do Muzeum Włókiennictwa, gdzie obejrzeliśmy kilka filmów, które zaprezentowały nam produkcję bawełny w Łodzi, a potem mogliśmy zobaczyć jeden z domów robotników z prawdziwego zdarzenia! Byliśmy również w kościele, w którym kiedyś modlili się pracujący tam robotnicy. (więcej…)

W dniu 06.12.2021 r. w Kołaczkowie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt grupy A.
W turnieju uczestniczyły 3 zespoły z Wielkopolski. Do Finału Wojewódzkiego mogły awansować dwie najlepsze drużyny.
SP z Paczkowa wygrała 3 mecze.
Wygraliśmy ze SP Salezjanie Poznań 12:4, ze SP z Drawska 12:3 i ze SP z Bieganowa 10:1 
 
SZKOŁA PODSTAWOWA Z PACZKOWA ZAJĘŁA I MIEJSCE I AWANSOWAŁA DO FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI!
 
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Joanna Ziętkiewicz.
Drużyna zdobyła 34 bramki i straciła 8.  
 
BRAWO DLA DRUŻYNY DZIEWCZĄT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZA SUPER POSTAWĘ W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI I ZA AWANS DO FINAŁU!

Robert Dopta

Fotografia przedstawia Kacpra Szwarca, ucznia z klasy 2b, wraz z pluszakiem Czytusiem. Chłopiec siedzi z Czytusiem na fotelu w swoim pokoju. Kacper czyta ulubioną bajkę swojemu gościowi- Czytusiowi. Drugoklasista ubrany jest w pomarańczową bluzę i czarne spodnie. W pewien październikowy poranek, do klasy 2b przybyła tajemnicza paczka. Dzieci z zaciekawieniem i podekscytowaniem rozpakowywały karton dostarczony przez Pocztę Polską. Po wspólnym rozpakowaniu paczki ku zdumieniu dzieci pojawił się miś wraz z listem. Okazało się, że nie jest to zwykły pluszak. Misiek nazywa się Czytuś  i zachęca dzieci do czytania mu książek. Codziennie mały przyjaciel wędruje do domu jednego kolegi lub koleżanki z 2b. Dzieci z wielką radością zabierają ze sobą Czytusia, spędzają z nim każdą chwilę, opiekują się nim. Misiek towarzyszy dzieciom przy posiłkach, zabawach, a co najważniejsze słucha opowieści czytanych przez uczniów. Po każdej takiej przygodzie, dzieci wpisują się do” Księgi Pamiątkowej Czytusia”. W księdze znajduje się informacja o przeczytanej powieści oraz kolorowy obrazek. (więcej…)

Uczniowie jeżdżący na łyżwachOstatni czwartek listopada 2021 roku klasa 8a spędziła na sportowo korzystając z otwartego w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji lodowiska. Okazało się, że pomimo dwuletniej przerwy dla większości z nas, nie zapomnieliśmy jeździć na łyżwach. Zabawa była wspaniała, całe lodowisko należało do nas i bezpiecznie mogliśmy doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd na lodowisko.

Marek Kierzek

Uczniowie stoją w rzędach, pierwsze osoby ruszają do biegu29 października 2021, odbyły się w naszej szkole wyścigi rzędów z okazji „Dnia Pyry” dla uczniów klas 4-6. Celem zawodów była integracja zespołów klasowych i przede wszystkim dobra zabawa. Przed rozpoczęciem biegu wszyscy uczniowie wzięli udział w tanecznej rozgrzewce, po czym zawodnicy przystąpili do czterech konkurencji: sadzenie ziemniaków, wyścig z workiem, pyra na łyżce, złodziej ziemniaków. Wszyscy startujący uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dobrą sprawnością fizyczną. Po zakończeniu wyścigów każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Anna Bagińska

Dzieci pokonują przeszkody ustawione na szkolnym boisku27 września 2021 roku, odbył się w naszej szkole IV Jesienny Bieg z Przeszkodami dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego. Celem zawodów była popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci, integracja zespołów klasowych, a przede wszystkim dobra zabawa. Przed rozpoczęciem biegu wszystkie dzieci wzięły udział w tanecznej rozgrzewce, po czym zawodnicy przystąpili do konkurencji biegowej, podczas której musieli pokonać przeszkody: skok przez skrzynię, bieg przez płotki oraz przeczołganie się przez tunel. Wszyscy startujący uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dobrą sprawnością fizyczną. Po zakończeniu wyścigów dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz smaczne jabłko ufundowane przez Pana Roberta Prządaka.

Anna  Bagińska

Uczestnicy rajdu rowerowego11 września 2021 roku, grupa uczniów i rodziców naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym do Pobiedzisk, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, rodzinnego spędzania czasu wolnego, integracja społeczności szkolnej w Paczkowie, a przede wszystkim upowszechnianie wspaniałego hobby – rekreacyjnej jazdy na rowerze. Po pokonaniu ok. 17 km regenerowaliśmy siły w kawiarence, po czym udaliśmy się w drogę powrotną. Powróciliśmy pod paczkowską szkołę w wyśmienitych nastrojach, pełni pozytywnej energii.

Anna Bagińska

Fotografia przedstawia wszystkich uczniów klasy 2a oraz panią Krystynę Bednarczyk i panią Monikę Czechowską. Uczestnicy warsztatów z dumą prezentują swój wiklinowy pojazd. Na twarzach widać radość ze wspólnego wyjazdu.W poniedziałkowy poranek 8 listopada wraz rówieśnikami z klasy 2a i z opiekunami wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Można śmiało powiedzieć, że odbyliśmy podróż w czasie. Już po zajęciu miejsca w autokarze rozpoczęliśmy niezapomnianą przygodę. Pan Rafał, nasz przewodnik umilał nam drogę zagadkami i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek.

W wyremontowanych budynkach folwarcznych mieliśmy okazję zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz mogliśmy aktywnie uczestniczyć w pokazowych warsztatach ginących zawodów, m. in. kowala, szewca, garncarza czy bednarza. Odwiedziliśmy również skład pana Józefa Adamczaka i zobaczyliśmy produkty oraz wyposażenie dawniejszych sklepów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła sala w dawnej wiejskiej szkole.  Dużą atrakcją tego dnia były także zajęcia praktyczne z wikliniarstwa. Na twarzach każdego z nas pojawił się uśmiech i zadowolenie po wykonaniu swojego wózka. (więcej…)

poczet sztandarowy: Uczeń ze sztandarem, z prawej i lewej strony uczennice, wszyscy ubrani na galowo, w tle dekoracja z okazji święta 11 listopada z białym orłem i flagą Polski.Dnia 10.11.2021 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W holu szkoły pojawiły się plakaty i biało- czerwone flagi przygotowane przez uczniów klasy 5b i SU. Każda klasa przygotowała z tej okazji wystrój drzwi swojej sali pod hasłem: “Drzwi do Wolności” 

O ustalonej porze, przy dźwiękach Poloneza z “Pana Tadeusza” wszyscy uczniowie w swoich salach lub w korytarzach szkoły przygotowali się do odśpiewania hymnu.  

 Przy dźwiękach werbla i komendzie “Baczność” Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II został wprowadzony. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie Zuzanna, Aleksandra, Alicja, Dawid i Mikołaj z klasy 8a, Zuzanna i Magdalena z kl. 7b oraz Lena, Michalina, Nina i Marysia z kl. 4a przedstawili krótką historię prowadząca Polskę do niepodległości oraz zaprosili do wspólnego odśpiewania “Pierwszej Brygady’ i “Serca w plecaku”.   (więcej…)

W dniu 16.11.2021 r., w Paczkowie, odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód SZS dziewczyn, będący eliminacjami do Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci.
Uczestniczyły w nim 3 najlepsze zespoły z powiatów Rejonu Poznań Teren Zachód. Awans do dalszych gier mogła wywalczyć tylko drużyna z I miejsca.
Zespół ze SP z Paczkowa wygrał 2 mecze: ze SP z Obrzycka 24:1 i ze SP z Wojnowic 18:0.
 
DZIEWCZYNY ZAJĘŁY I MIEJSCE I AWANSOWAŁY DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO IGRZYSK DZIECI!
Dziewczyny strzeliły 42 bramki i straciły jedną.
Robert Dopta
Następna strona »