Zespół Szkół w Paczkowie
Godło Orła Białego

Taki tytuł nosił listopadowy konkurs poetycki, w którym udział zaproponowali dzieciom pracownicy Schroniska dla zwierząt w Skałowie. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Jury konkursu po bardzo długiej naradzie wyłoniło dwunastu laureatów. Wśród nich znalazło się aż pięcioro uczniów naszej szkoły: Miłosz Andryszak kl. 2a,  Bartosz Dulas kl. 3a, Maja Janowicz kl. 5a, Maja Kostowiecka kl. 1a, Weronika Szymańska kl. 1a.

Wielkie brawa dla nich!

 

Oto ich wiersze:

(więcej…)

Rita – pies adoptowany ze schroniska w Skałowie

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc dla zwierząt ze schroniska w Skałowie. W obecnej sytuacji jest to bardzo ważne i cenne.

Maria Bestry         Paweł Kubiak- dyrektor schroniska

 

 

 

 

 

Dzieci z zerówki przygotowały film z występu dla rodziców. W tajemnicy przed rodzicami uczniowie przygotowywali świąteczne piosenki oraz dekoracje. Mamy nadzieję, że niespodzianka wywołała uśmiechy oraz wzruszenie u najbliższych.

Katarzyna Misiorna- Sobkowiak

 

 

Wszystko rozpoczęło się od zabawy andrzejkowej. Dzieci brały udział we wróżbach andrzejkowych, które zakończyły się tańcami oraz słodkim poczęstunkiem. Dwa dni później zeróweczka pokazała, jakie ma „wielkie serducho” – dzieci wzięły udział w Akcji Świąteczna Kartka. Kartki zostaną przekazane pacjentom Hospicjum Palium oraz pacjentom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu. Następnym ważnym wydarzeniem były odwiedziny św. Mikołaja. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów, szybciutko założyły czapki i zjadły łakocie. Zachęcam do obejrzenia galerii.

Katarzyna Misiorna-Sobkowiak

Wyzwanie w trakcie przejścia na zdalne nauczanie było wyjątkowo trudnym przedsięwzięciem. Z pewnością łatwiej byłoby podjąć się ,,Cup Challenge” wspólnie w szkole, tak jak zrobiła to klasa 7a. Dlatego ogromnie gratulujemy uczniom z klasy 6a, którzy znaleźli chęci i znakomicie wykonali zadanie.  Brawa dla klasowego speca komputerowego Macieja Jasińskiego za zmontowanie filmiku. 

 

Każde zamówienie to bonus dla naszej szkoły!

Zachęcam do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem  sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. 

Ponad 20 tysięcy tytułów książek: literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pomoce naukowe, lektury szkolne, tania książka,

kolorowanki, książki na różne okazje…

Kilka prostych kroków w internecie i wspomagasz naszą bibliotekę szkolną:

  1. wejdź na stronę www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
  2. zamów książki, których potrzebujesz,
  3. podczas finalizowania zamówienia zaznacz:

– w polu Dodatkowe informacje wpisz kod naszej szkoły:

 

W.POZ.PACZK.ZGS

 

Przy zamówieniu powyżej 100 zł dostawa jest bezpłatna.

 

Od każdego zamówienia z wpisanym kodem naszej szkoły naliczana jest kwota

przeznaczona na książki do biblioteki szkolnej, które otrzymamy od Księgarni!

 

Zapraszam do zakupów

Jarosław Batkowski

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej do czasu powrotu uczniów do szkoły:
 

Poniedziałek     8.30 – 16.00
Wtorek              8.30 – 14.30
Środa                 8.00 – 14.00
Czwartek           8.30 – 14.30
Piątek                8.30 – 13.00      

 

W razie  pytań proszę o kontakt przez  e-dziennik dla rodziców/dla uczniów platforma Office 365.

Jarosław Batkowski

Konsultacje dla uczniów klas VIII

W czwartek, 05 listopada 2020 roku, odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia lub do wykonywania zawodu oraz wyłonienie grona laureatów i finalistów spośród uczestników konkursu.

Miło mi poinformować, iż Nadia Latocha, uczennica klasy 8b, zakwalifikowała się do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, który odbędzie się w styczniu 2021 roku – trzymamy kciuki.  

                                                                                                                        Viel Erfolg, Nadia!

Deutschlehrer
Mateusz Radomski

Podczas zajęć rozwijających umiejętność uczenia się, uczniowie klasy 7a postanowili popracować nad swoją koncentracją i skupieniem uwagi podejmując kubeczkowe wyzwanie ,,Cup Challenge”. Wyzywają na pojedynek kolejne klasy, zobaczcie sami nominacje i dołączcie do zabawy!

Z powodu zdalnego nauczania proponujemy wysyłać swoje indywidualne filmiki do klasowego speca komputerowego (na pewno takiego macie), który z pewnością stworzy świetny KLASOWY CUP CHALLENGE.  Poniższy filmik został zmontowany przez speca komputerowego z klasy 7a – Zuzannę Budzińską.

Gotowe klasowe filmiki przesyłajcie do p. Eweliny Staszak poprzez Teams do końca listopada.

Filmik instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=Y5kYLOb6i5I

Utwór muzyczny: https://www.youtube.com/watch?v=cmSbXsFE3l8

 

Następna strona »