10 listopada klasy drugie wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Mimo, że mamy już listopad, to pogoda dopisała i uczniowie spędzili dwie godziny zwiedzając rynek i jego okolice. Podczas gry terenowej “Detektywi historii” mieli okazję poznać legendę o poznańskich koziołkach, wysłuchać mrożących krew w żyłach historii o katach i egzekucjach, które kiedyś odbywały się na rynku oraz wziąć aktywny udział w odtwarzaniu średniowiecznych bitew u stóp zamku.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd “bimbą” po Poznaniu. Podróż ta umożliwiła uczniom lepsze poznanie miasta i jego najbardziej charakterystycznych obiektów. Każdy z nich otrzymał mapę Poznania, którą musiał odpowiednio uzupełnić. Przejazd zakończył się zjedzeniem tradycyjnych rogali marcińskich. (więcej…)

W dniach od 7 do 9 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły realizowali zadania międzyklasowej gry „Dla Niepodległej”. Podczas lekcji języka polskiego, historii i zajęć edukacji wczesnoszkolnej zmierzyli się z zadaniami wymagającymi od nich różnych umiejętności. Wykazali się kreatywnością, umiejętnością logicznego myślenia, zmysłem artystycznym, a także zdolnościami pięknego formułowania myśli i szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji. Każda z klas samodzielnie oceniła rezultaty swojej pracy i na tej podstawie organizatorzy gry przygotowali dla wszystkich zespołów klasowych dyplomy z odpowiednim tytułem mistrzowskim. Podczas niezwykle wzruszającego apelu z okazji Święta Niepodległości przygotowanego przez Samorząd Uczniowski ogłoszono wyniki. Mistrzowie Precyzji, Kreatywności czy Lekkiego Pióra z radością uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasze państwo.

Dominika Nowaczewska

Joanna Szulc

21 października cała szkolna społeczność miała przyjemność świętować Dzień naszego Patrona- św. Jana Pawła II. 

Już długo nie mieliśmy okazji obchodzić go w tak uroczysty sposób, więc przygotowania rozpoczęły się już we wrześniu! W tym roku całe wydarzenie było zorganizowane przez klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz oddział przedszkolny. 

Kiedy na korytarzach pojawiły się podobizny naszego opiekuna, a w głównym korytarzu szkoły zawisła papieska flaga- najmłodsi zaprosili wszystkich na apel, którego doniosły i poruszający charakter pozostanie nam w pamięci na długo. Swoją obecnością zaszczycił nas nawet ksiądz proboszcz Wojciech Waszkiel.

Dzięki prowadzącym- Nataszy Gronowskiej z 3b i Karolowi Antkowiakowi z 3a oraz wszystkim występującym, mogliśmy zobaczyć piękną historię pontyfikatu św. Jana Pawła II. Starsi powrócili do wspomnień, a młodsi mogli poznać, jak wyjątkowym przewodnikiem oraz przyjacielem dzieci i młodzieży był papież- Polak.   (więcej…)

W ramach projektu Erasmus + uczniowie naszej szkoły gościli w swoich domach uczniów z Turcji ze Szkoły Podstawowej pod nazwą İsmetpaşa Ortaokulu w miejscowości Duće. 
Jest nam niezmiernie miło podzielić się z całą społecznością paczkowską wrażeniami naszych gości z pobytu w naszej szkole oraz   okolicach.  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej dla społeczności tureckiej w Duće.

Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pana przewodnikaW czwartek 3 listopada uczniowie z kl. VIa i VIb wyjechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie.

Wycieczka miała na celu pokazanie sposobu wydobycia soli kamiennej. Kopalnie soli pozostawiają korytarze i komory, które przy umiejętnym zagospodarowaniu stają się atrakcją turystyczną. Tak jest bez wątpienia w Kłodawie.

„Kłodawa” to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej – to jedyne złoże tej soli w Europie.

Trasa turystyczna kopalni, którą zwiedzaliśmy, znajduje się na poziomie 600 metrów pod ziemią, do której zjeżdża się szybem Michał. Pan przewodnik z wielką pasją i przywiązaniem do tego miejsca przekazał uczestnikom wiele ciekawych informacji o kopalni, powstawaniu i wydobywaniu soli, Świętej Kindze-patronce górników. Przewodnicy, którzy oprowadzają po podziemiach kopalni, to w większości jej byli pracownicy, a to gwarantuje dużą wiedzę i rzetelne informacje, jakie otrzymują turyści. (więcej…)

gazetka biblioteczna

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece została zorganizowana cotygodniowa środowa loteria „Czytam- Wygrywam”. Każdy, kto w dniu loterii wypożyczył książkę, miał możliwość wylosowania nagrody rzeczowej: przyboru szkolnego, książki, zakładki do książki, cukierka. Ilość wypożyczeń w październiku jest dowodem na to, że przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem wśród naszych czytelników.

                                Jarosław Batkowski

spotkanie z koordynatorem Motylego Wolontariatu z Hospicjum Palium w Poznaniu17 października odwiedziła naszą szkołę Pani Magdalena Szczepaniak, koordynator Motylego Wolontariatu w Hospicjum Palium w Poznaniu.

Wolontariusze mieli okazję poznać, na czym polega opieka paliatywna oraz kim jest wolontariusz medyczny i jakie są jego zadania.

Pani Magda, podczas prezentacji multimedialnej, przedstawiła także działania Hospicjum, w których biorą udział Szkolne Koła Motylego Wolontariatu.

Nasze Koło współpracuje z Hospicjum Palium od 2012 roku, w tym czasie braliśmy udział w bardzo wielu akcjach organizowanych na rzecz Hospicjum. Propagowaliśmy ideę opieki paliatywnej w środowisku lokalnym, a także w Poznaniu. (więcej…)

Zajęcia w ogródku szkolnym oprócz budzenia zainteresowań przyrodniczych spełniają również ważną rolę wychowawczą. Na zajęciach pod czujnym okiem Pani Marysi, uczniowie w praktyczny sposób dowiadują się m.in.: jak rosną rośliny, czego potrzebują do wzrostu, co im w tym pomaga i ile pracy trzeba włożyć w opiekę nad ich pielęgnacją. Ponadto poznają ich budowę, kształtują postawy szacunku wobec świata przyrody oraz doskonalą umiejętności związane z rozpoznawaniem gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Praca w ogródku szkolnym to też ważna część integracji uczniów podczas, której uczą się współpracy w grupie oraz umiejętności podejmowania decyzji. Ta forma zajęć dydaktycznych rozbudza ciekawość ekologiczną i pomaga wychowywać ich w poczuciu przynależności do świata przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. (więcej…)

W ramach wizyty gości z Turcji, która miała miejsce na początku października,  zorganizowaliśmy w naszej szkole Warsztaty Muzyczne z piosenkarką, trenerką wokalną i instruktorką emisji głosu Panią Nicole Kuleszą oraz muzykiem, basistą zespołu Lombard Panem Pawłem Kosickim. Zachęcamy do obejrzenia nagrania, w którym uczniowie wraz z nauczycielami śpiewają piosenkę z filmu ,,Zwierzogród” pt. ,, Nie bój się chcieć” w trzech językach. 

Któż z nas nie miał swojego ulubionego nauczyciela w dzieciństwie? Ilu z nas próbowało narysować swoją ukochaną panią/pana? Jak wyglądały wizerunki nauczycieli widziane oczami uczniów?

    W związku z obchodami Dnia |Edukacji narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali na konkurs plastyczny portrety swoich ulubionych nauczycieli.

Wszyscy wykazali się wyjątkowym talentem plastycznym a przygotowane prace zachwycały nie tylko nauczycieli ale również uczniów i osoby odwiedzające naszą szkołę.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Laureatami konkursu zostały: (więcej…)

Aby rozładować niewiarygodne pokłady energii naszych uczniów, wybraliśmy się do centrum rozrywki  MAXI FUN w Swarzędzu. To wielopoziomowy plac zabaw dla dzieci.  Do dyspozycji mieliśmy kilka sal z wieloma atrakcjami. Każdy znalazł coś dla siebie. Były trampoliny, tory przeszkód, zjeżdżalnie, labirynty,  armatki z piłkami, gry zręcznościowe i wiele innych godnych uwagi rzeczy. To zdecydowanie dobrze spożytkowany czas,  podczas którego udało nam się połączyć  świetną zabawę i zintegrować dzieci.

Anna Księżopolska (więcej…)

 Dwie dziewczynki uśmiechnięte stoją koło drzewaPomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r. i przypada ono zawsze na dzień 10 października.

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, czy też  dostarczają cennego surowca.

Ciekawostką jest, że każdego roku jedno drzewo produkuje tlen wystarczający 10 osobom. (więcej…)

Uczniowie pozują przed remizą strażackąEdukacja dla bezpieczeństwa służy przygotowaniu uczniów do właściwego zachowania oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia. Podstawowym celem przedmiotu jest wykształcenie umiejętności praktycznych, szczególnie rozpoznawania niebezpieczeństw i właściwego reagowania na nie. Istotne jest też kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pierwszej pomocy.

W dniach 06 i 12 października 2022 roku odbyły się zajęcia teoretyczno-praktyczne dla uczniów klas 8 z zakresu pierwszej pomocy w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym. Warsztaty przeprowadzili zawodowi strażacy i ratownicy medyczni oraz asystenci – strażacy ochotnicy – maturzystki klasy policyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu. (więcej…)

Uczniowie stoją w lesie i słuchają przyrodnika27 października 2022 uczniowie klas Ia i Ib wraz z opiekunami gościli w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Kamionku. Po lesie oprowadził  nas przyrodnik, ornitolog i przekazał wiele ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Było układanie puzzli, rozpoznawanie rodzajów drzew i zwierząt, a na koniec pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała, tak jak humory uczestników. 
 
 
Katarzyna Markiewicz, Małgorzata Felińska
 

Galeria prezentująca współpracę czterech szkół w ramach wizyty gości z Turcji: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Paczkowie, İsmetpaşa Secondary School in Duće, Hürriyet Secondary School in Duće , Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie:

REALIZACJA PROGRAMU ERASMUS+ (padlet.com)

 

Gazetka z okazji Dnia Eukacji Narodowej przygotowana przez uczniówSzanowni Nauczyciele i Pracownicy zgodnie z tegorocznym hasłem naszej szkoły  „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”, dziękujemy, że pomagacie nam tworzyć naszą przyszłość.

Nam, jako dzieciom trudno często zrozumieć, że na efekty Waszej pracy trzeba poczekać…

Za każde dobro z Waszej strony- dziś serdecznie dziękujemy

i w podzięce szczere życzenia: zdrowia i radości Wam przekazujemy.

Uczniowie

Następna strona »