Zespół Szkół w Paczkowie
Godło Orła Białego

W dniu 8 października uczniowie klasy Va po raz pierwszy pojechali rowerami na wycieczkę klasową do Swarzędza. Każdy z uczniów zadbał o właściwe przygotowanie: odpowiedni strój rowerzysty z kaskiem i kamizelką odblaskową oraz sprawny rower z obowiązkowym wyposażeniem. Uczniowie w praktyce mogli zastosować znajomość przepisów ruchu drogowego, szczególnie zasady poruszania się w kolumnie rowerzystów. Podczas wycieczki odbyła się lekcja terenowa z biologii – uczniowie poznali roślinność Doliny Cybiny, a także ciekawostki dotyczące zwierząt i okolic jeziora swarzędzkiego. W Skate Parku w Swarzędzu każdy wypróbował swoje umiejętności jazdy na rowerze. Była to bardzo udana wycieczka!

Anna Prządak (więcej…)

We wtorek, 29 września 2020 roku, uczniowie klasy VIII b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Czekolady – Warsztatowni w centrum Poznania.

Przekraczając próg muzeum, na naszych twarzach automatycznie malował się uśmiech, a oczy zaczęły jakby bardziej błyszczeć – powód? Oczywiście widok i zapach różnorodnych czekoladowych smakołyków, którym niełatwo się oprzeć – bo któż z nas nie skusiłby się na kawałek pysznej, zdrowej, a przede wszystkim prawdziwej czekolady? Najpierw jednak wzięliśmy udział  w czekoladowych warsztatach  prowadzonych przez  chocolatiera, który przybliżył nam historię czekolady od ziarna do tabliczki czekolady, obejrzeliśmy także prezentację dot. procesu powstawania czekolady oraz dowiedzieliśmy się o światowej nowości – czwartym rodzaju czekolady, tzn. czekoladzie rubinowej. (więcej…)

 Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone corocznie 26 września w całej Europie. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Z okazji Dnia Języków uczniowie klasy 7a przygotowali plakaty prezentujące różne języki obce, zwroty grzecznościowe oraz wybrane słownictwo. W trakcie przerw śródlekcyjnych 25 września chłopcy z klasy 7b umilali czas znanymi utworami muzycznymi w różnych językach. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się zadania ukryte w kodach qr. Uczniowie rozpoznawali flagi, przyporządkowywali  wyrazy do odpowiednich języków, brali udział w quizie i teleturnieju Milionerzy. (więcej…)

Międzynarodowy Dzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki ,,Kropki” Petera Reynoldsa.  https://tiny.pl/7pwgb

 Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach i mocnych stronach, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

W tym roku w naszej szkole również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. (więcej…)

Komunikat dotyczący tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 92

OBIADY- dostawca restauracja ,,Między Nami’

 

Szanowni Rodzice,

prosimy o zapoznanie się z menu na dany tydzień.

Koszt obiadu:

– całe danie (zupa + II danie)   8,00 zł

– zupa   2,50

– II danie  5,50 zł

Zamówienie składamy w każdy PONIEDZIAŁEK danego tygodnia w godz. 6.30 do 9.00 w dyżurce szkoły (wejście A).

Rodzice deklarują obiady na CAŁY TYDZIEŃ, opłacając z góry. (więcej…)

Dla dzieci z klas pierwszych ten rok szkolny zaczął się wyjątkowo. Pierwszego września bardzo przejęci i chyba troszkę stremowani pojawili się w komplecie  wraz z Rodzicami  w progach sali gimnastycznej na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, gdzie zostali powitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szomek oraz Panią Wicedyrektor Dorotę Jagielską – Ryszczyńską.

W kuluarach krążyły słuchy, że uczniowie będą brali „ślub ze szkołą”. Niektórzy wpadli w lekki popłoch, lecz na szczęście okazało się, że nie będzie to ślub w tradycyjnym rozumieniu, a po prostu ślubowanie pierwszoklasistów.

Ślubowanie złożyli także Rodzice przyszłych uczniów, obiecując, że będą wspierać swoje dzieci w ich szkolnych przedsięwzięciach. (więcej…)

Podczas tej szczególnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020 każdy uczeń otrzymał świadectwo i złoty medal. Uczniowie wykazali się niezwykłą samodzielnością i motywacją wewnętrzną. 

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Zestaw podręczników-2020/21

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała  tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które przygotowują uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. Wyróżnienie to zostało potwierdzone certyfikatem i tabliczką.  (więcej…)

Następna strona »