Dlaczego pies szczeka?

Te i mnóstwo innych pytań dotyczących utrzymania zwierząt oraz konkretnych zajęć doktora w ich leczniu  padło na spotkaniu z lekarzem weterynarii. Odbyło się ono 17.10.2014 r., w naszej szkole, a gościem uczniów klas IIa i IIb był pan Radosław Dogoński, który w ciekawy i wyczerpujący sposób potrafił odpowiedzieć  na każde pytanie.

Pokazał też uczniom akcesoria niezbędne w diagnozowaniu i leczeniu zwierząt, obejrzał (przygotowaną z pomocą rodziców) wystawę fotografii zwierząt mieszkających w ich domach  i wysłuchał opowieści dzieci o ich pupilach.

To ciekawe spotkanie było podsumowaniem naszych wcześniejszych zajęć, podczas których dzieci dowiedziały się o tym, co czują zwierzęta, jak się nimi opiekować, że też mają swoje prawa oraz uczyły się, że przyjęcie do domu zwierzaka wymaga odpowiedzialności.

Dziękujemy jeszcze raz Panu Radosławowi Dogońskiemu za poświęcony nam czas i podzielenie się z nami swą ogromną wiedzą.

 

                                                                  Maria Bestry  M.Felińska