Awans do półfinałów w unihokeju
BRAWO DZIEWCZYNY!
BRAWO CHŁOPCY!
Rozpoczęliśmy cykl czwartkowych zajęć, podczas których dzieci nabywały umiejętności kulinarnych, przy okazji ucząc się współpracy, odmierzania oraz obsługiwania urządzeń kuchennych.
Za nami przygoda z pieczeniem dyniowych babeczek. Dzieci włożyły w przygotowanie ciasta mnóstwo energii i serca. Zwieńczeniem ich ciężkiej pracy były idealnie wypieczone babeczki, których zapach roznosił się po całej szkole.
Serdecznie dziękuję rodzicom w wyposażenie swoich pociech w potrzebne składniki.
Kochani, mali kucharze widzimy się na następnych zajęciach.
Nasze „pierwszaki” w poprzednim tygodniu pojechały na swoją pierwszą wycieczkę! Szlakami przetartymi dzień wcześniej przez „trzeciaków”, wzięły udział w licznych aktywnościach podczas „Jesiennych integracji” w Przyborowie. Mimo słoneczka za chmurką było świetnie i planujemy wrócić tam na wiosnę.
We wrześniu utrwalaliśmy jeden z naszych tematów matematycznych w praktyce – tworzyliśmy kolorowe figury geometryczne z patyczków. Oczywiście, oprócz zwykłych (i trochę już nudnych ;)) kwadratów, trójkątów i prostokątów, kreatywni uczniowie i uczennice z 1B stworzyli wspaniałe konstrukcje.
Dzień 20 września uczniowie naszej szkoły spędzili w Kopalni Soli w Kłodawie, będącej jedyną w Europie kopalnią wydobywającą sól różową. Mottem wycieczki stały się bliskie nam słowa naszego Patrona, św. Jana Pawła II „Jesteśmy solą tej ziemi – polskiej ziemi”.
Podczas pobytu w kopalni towarzyszyły uczniom ogromne emocje, szczególnie podczas zjazdu windą na głębokość 600 metrów pod ziemię i z prędkością 6 metrów na sekundę.
Z zainteresowaniem uczestnicy wysłuchali historii powstania złóż kłodawskich, poznali trudy pracy górników oraz mieli okazję uczestniczenia w symulowanym wybuchu ładunków wybuchowych kruszących pokłady solne. Idąc solnymi korytarzami pośród pokładów liczącej ponad 200 milionów lat soli różowej, zwiedzili kaplicę św. Kingi wykonaną z soli, a także kaplicę św. Jana Pawła II.
Na zakończenie zwiedzania uczestnicy zakupili „solne” pamiątki, a także mogli zabrać do domu bryły „Kłodawskiego Złota”.
To święto, inspirowane książką „The Dot” Petera Reynoldsa, zachęca do wyrażania siebie, podejmowania nowych wyzwań oraz dostrzegania swoich mocnych stron. Tego dnia warto pomyśleć o tym, że nawet mały krok, jak postawienie kropki, może być początkiem czegoś wielkiego i inspirującego. Pomaga to budować wiarę we własne możliwości i rozwijać pozytywne podejście do nauki.