Z wizytą w bibliotece w ramach NPRCz

Uczniowie siedzą przy długim stole i pracuja nad własnymi komiksamiW dniu 17 listopada 2023 r. uczniowie klasy Va wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Rozmawialiśmy  o bibliotece, ulubionych książkach, a także o wartości czytania.

Uczniowie również uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedzieli się, jak powstaje komiks. Zajęcia przybliżyły uczestnikom etapy tworzenia, elementy i materiały potrzebne do jego powstania. Dzieci przekonały się, że komiks to nie styl rysowania, ale sposób opowiadania historii. Zobaczyły, jak wiele jest gatunków komiksów i jak różnorodne są techniki, po które sięgają twórcy z całego świata, a na koniec ułożyły  własną historię.

  Jarosław Batkowski