Inicjatywa uczniów klasy 2b

uczeń ubrany w kurtkę, czapkę i szalik prezentuje wykonany karmnik na tle szkołyZima to trudny czas dla ptaków. Niskie temperatury i brak dostępu do pożywienia sprawiają, że wiele gatunków ma trudności w przetrwaniu. Jednak uczniowie klasy 2B postanowili działać i pomóc naszym pięknym skrzydlatym przyjaciołom. Podczas ostatnich zajęć klasy w terenie, dzieci postanowiły przygotować karmniki i ptasie stołówki. To było nie tylko doskonałe ćwiczenie z przyrody, ale również świetna okazja do obserwowania ptaków w ich naturalnym środowisku. Po skończeniu prac, uczniowie wyruszyli w teren, aby umieścić swoje dzieła w odpowiednich miejscach. Karmniki zostały zawieszone na drzewach. Dzieci starannie wybrały miejsca, które były bezpieczne i łatwo dostępne dla ptaków. Cała klasa była podekscytowana i pełna radości, obserwując ptaki przychodzące do karmników. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele różnych gatunków, takich jak wróble, sikorki, sójki czy zięby. Dzieci dokładnie obserwowały ptaki. Ta zajęcie nie tylko pomogło uczniom rozwinąć ich zainteresowanie przyrodą, ale również pokaże im, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i zwierzęta. Poprzez własne działania, dzieci nauczyły się, że małe gesty i działania mogą mieć ogromne znaczenie dla innych istot. Klasa 2B przypomniała nam wszystkim, że każdy z nas może zmieniać świat poprzez proste czyny. Wszystko, czego potrzebujemy to trochę zaangażowania i chęci. Dzięki ich działaniu, nie tylko ptaki miały więcej pożywienia w trudnym czasie, ale również cała klasa zyskała cenne doświadczenie i wspomnienia na całe życie.