XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

wystawa prac uczniów dotyczących tabliczki mnożenia17 listopada obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ten dzień miał na celu promowanie nauki matematyki oraz rozwijanie umiejętności mnożenia u dzieci. Tabliczka mnożenia jest podstawowym narzędziem w matematyce, które przyspiesza obliczenia i rozwija logiczne myślenie.

Uczniowie wykonali własne plakaty dotyczące tabliczki mnożenia, które rozwieszone zostały na szkolnych korytarzach. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia stał się okazją do wspólnej zabawy, nauki i rozwijania umiejętności matematycznych. Nauczyciele na lekcje matematyki przygotowali różne łamigłówki i zadania matematyczne, które miały pomóc utrwalić wiedzę, a krótki test z tabliczki mnożenia pozwolił wyłonić mistrza mnożenia w każdej klasie. Gratulujemy Wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia 🙂

Pamiętajmy, że matematyka to nie tylko dziedzina szkolna, ale również praktyczne narzędzie do codziennego życia.

Izabela Poźlewicz