Apel z okazji Dnia Patrona i wizyty ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie spędzając wspólnie czas JEDNOCZĄ SIĘ. Szkoła to również tradycje. Jedną z nich jest Dzień Patrona.

W dniu 25 października 2023 r. kolejny już raz obchodziliśmy to nasze święto – święto społeczności szkolnej.

Młodzież przypomniała wszystkim postać św. Jana Pawła II, jego dzieciństwo w Wadowicach, początki kapłaństwa, drogę wiodącą do Watykanu, a także naukę i wielkie oddanie Bogu. Wielu wzruszeń dostarczyły uczestnikom zdjęcia i fragmenty filmów o życiu i działalności Papieża prezentowane na dużym ekranie. Sceny z życia papieża przeplatały pieśni związane z Janem Pawłem II, w tym Jego ulubiona “Barka”, którą zaśpiewali wszyscy uczestnicy uroczystości.

Kilka dni później, 7 listopada w ramach wizytacji parafii naszą szkołę odwiedził ks. biskup Zdzisław Fortuniak oraz proboszcz ks. Wojciech Waszkiel. Nasza młodzież miała możliwość ponownego wystąpienia i zaprezentowania swoich umiejętności przed dostojnymi gośćmi. Występ ten również przysporzył wielu wzruszeń i emocji.

Izabela Poźlewicz