Z wizytą w bibliotece

Uczniowie siedza przy stole i rysują swoje komiksy

W dniu 17 marca 2023 r. uczniowie klasy Vb wraz z opiekunami odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu. To doskonała okazja, by zobaczyć odnowione po remoncie wnętrza, zapoznać się z zasadami funkcjonowania i korzystania ze zbiorów biblioteki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Rozmawialiśmy o bibliotece, ulubionych książkach, a także o wartości czytania.
Uczniowie również uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedzieli się jak powstaje komiks. Zajęcia przybliżyły uczestnikom etapy tworzenia, elementy i materiały potrzebne do jego powstania. Dzieci przekonały się, że komiks to nie styl rysowania, ale sposób opowiadania historii. Zobaczyły, jak wiele jest gatunków komiksów i jak różnorodne są techniki, po które sięgają twórcy z całego świata, a na koniec ułożyły własną historię.

Jarosław Batkowski