Dzień Patrona 

21 października cała szkolna społeczność miała przyjemność świętować Dzień naszego Patrona- św. Jana Pawła II. 

Już długo nie mieliśmy okazji obchodzić go w tak uroczysty sposób, więc przygotowania rozpoczęły się już we wrześniu! W tym roku całe wydarzenie było zorganizowane przez klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz oddział przedszkolny. 

Kiedy na korytarzach pojawiły się podobizny naszego opiekuna, a w głównym korytarzu szkoły zawisła papieska flaga- najmłodsi zaprosili wszystkich na apel, którego doniosły i poruszający charakter pozostanie nam w pamięci na długo. Swoją obecnością zaszczycił nas nawet ksiądz proboszcz Wojciech Waszkiel.

Dzięki prowadzącym- Nataszy Gronowskiej z 3b i Karolowi Antkowiakowi z 3a oraz wszystkim występującym, mogliśmy zobaczyć piękną historię pontyfikatu św. Jana Pawła II. Starsi powrócili do wspomnień, a młodsi mogli poznać, jak wyjątkowym przewodnikiem oraz przyjacielem dzieci i młodzieży był papież- Polak.  

Zabrzmiały ukochane pieśni św. Jana Pawła II- “Abba Ojcze” oraz “Barka”, której zmienione słowa odnosiły się do naszego szkolnego życia. Usłyszeliśmy wiersz- “Ma duma dziś rośnie, że jestem Polakiem”, którego treść oddaje poruszenie w sercach Polaków, kiedy Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Całemu występowi towarzyszyła oprawa wizualna- uczniowie mogli zobaczyć fragmenty telewizyjne z czasów, kiedy św. Jan Paweł II odwiedzał Polskę podczas swoich licznych pielgrzymek po świecie. 

Dzięki występowi naszych najmłodszych, zapamiętamy, jak wspaniałe i ważne nauki przekazał nam nasz Patron- św. Jan Paweł II. Relację z Dnia Patrona zakończę przewrotnie, a dlatego przewrotnie, bo tytułem przepięknej i poruszającej piosenki, która rozpoczęła naszą uroczystość- “NIE ZASTĄPI CIEBIE NIKT”. 

Olga Ziębaczewska