Dzień Pustej Klasy w 1 b

Dzień Pustej Klasy rozpoczął się u nas od sprawdzenia nie tylko naszych umiejętności kodowania, ale i kondycji- bieganie po boisku szkolnym i szukanie kopert miało niezłe tempo! Podchody zakończyła nagroda- wyprawa do sklepu Dino na lody! Oczywiście zakupy nie mogły odbyć się bez waloru edukacyjnego- każdy uczeń zapłacił za swoje lody sam, musiał pamiętać o odebraniu reszty i sprawdzeniu, czy została dobrze wydana.

Dalszą część dnia poświęciliśmy również na zadania związane z pieniędzmi- rozpoznawanie ich nominałów, obliczenia pieniężne, a wszystko pod cieniem naszego szkolnego drzewa. Zajęcia zakończyliśmy rozmowami na temat tego, co możemy kupić za pieniądze, a co nie. Pomysłom nie było końca! Jedno jest pewne- taki dzień w szkole jest bezcenny! Uczniowie nawet nie byli świadomi, ile umiejętności przećwiczyliśmy- od matematycznych (np. obliczenia pieniężne) po społeczne (np. używanie zwrotów grzecznościowych w sklepie) i podczas podsumowania zajęć byli bardzo zdziwieni.

Mamy postanowienie- Dzień Pustej Klasy będziemy obchodzić częściej!

Olga Ziębaczewska