Chemiczne doświadczenia drugoklasistów

„Chemiczne doświadczenia drugoklasistów”W piątek 20 maja, uczestnicząc w warsztatach „Kolorowe Laboratorium”, poczuliśmy się jak prawdziwi chemicy. Tego dnia nasza sala zamieniła się w prawdziwe laboratorium, wyposażone w menzurki, pipety oraz inne naczynia chemiczne. Ubrani w białe fartuchy i okulary ochronne, pod okiem  doświadczonych specjalistów, przystąpiliśmy do wykonywania eksperymentów.

Wśród licznych doświadczeń, które mieliśmy okazję wykonać, mogliśmy sprawdzić jakie substancje mogą spowodować pienisty, chemiczny wybuch.

Przy użyciu, kolorowych barwników spożywczych, tworzyliśmy na mleku kolorowe plamki, a potem przy pomocy patyczka zamoczonego w płynie do naczyń, tworzyliśmy w mleku piękne, wielobarwne mozaiki. W ten oto sposób powstawały prawdziwe arcydzieła.

Sprawdziliśmy jak nadmuchać balon za pomocą sody oczyszczonej i butelki z niewielką ilością octu.

Z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem tworzyliśmy barwne mieszanki przy użyciu mleka, soku, herbaty i coli. Efekty naszych eksperymentów były naprawdę zadowalające.

Troszkę odważniejsi z nas brali  udział w doświadczeniu płonącej dłoni.

Był to dzień pełen wrażeń, niezapomnianych emocji i doświadczeń.

Bawiliśmy się tego dnia świetnie i z niecierpliwością czekamy na kolejną taką lekcję.

 

W imieniu uczniów klasy 2a i 2b Maksymilian Plaskowski

                                                                                                                                           Ewelina Wdowiak