Uczniowie 3a w gospodarstwie rolnym

Na zdjęciu widać dziewczynki i chłopców, którzy obserwują rośliny w ogrodzie. W rękach mają czerwone zeszyty i zapisują informacje.  Za dziećmi stoi nauczyciel.Dnia 23 maja 2022 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Rolnego Państwa Agnieszki i Piotra Niemczalów- rodziców naszego Adasia. Gospodarstwo znajduje się w Łowęcinie, więc jechaliśmy autobusem miejskim (niektórzy pierwszy raz).

Tam po krótkiej zabawie Pani Agnieszka ciekawie opowiedziała dzieciom o tym, jak działa ich gospodarstwo i co się w nim produkuje. Potem były pytania od dzieci, na które oboje Państwo wyczerpująco odpowiadali. Następnie dzieci rozpoznawały rośliny i zwierzęta, które znalazły na terenie ogrodów: warzywnego i kwiatowego oraz małego sadu. Potem było ognisko z kiełbaskami i czas na dalszą, wspólną zabawę. A na koniec- hit spotkania: przejażdżki traktorem po terenie rozległej działki. Było super!

Dzieciom bardzo się u Państwa Niemczalów podobało i nie chciały wracać do Paczkowa.

Dziękujemy serdecznie za gościnę.

Maria Bestry z klasą 3a

 

Na zdjęciu widać palące się ognisko otoczone polnymi kamieniami. Nad ogniem pieką się nadziane na patyki kiełbaski. Na dole zdjęcia widać cienie dzieci stojących przy ognisku.Na zdjęciu widać dzieci, które siedzą przy stole i jedzą kiełbaski, chleb oraz piją napoje.Z lewej strony zdjęcia widać dzieci, które zapisują coś w czerwonych zeszytach. Po prawej stronie stoi uśmiechnięta pani w różowym dresie i trzyma za rękę dziewczynkę w okularach i kolorowym ubraniu. Za nimi widać drzewa owocowe.Na zdjęciu widać od lewej strony panią w różowym dresie. Pani czyta coś z kartki. Obok pani stoi dziewczynka w okularach i kolorowym stroju. Dalej stoi pan w granatowym stroju i się uśmiecha. Na dole zdjęcia widać tyły głów dzieci. Na zdjęciu widać szary kojec dla psa. Biało-czarno-rudy pies wspina się na płot kojca a chłopiec w granatowej bluzie go głaszcze.