Wycieczka klas pierwszych do Puszczykowa i Jezior

18 maja pierwszaki miały okazję wziąć udział w wycieczce do domu wielkiego podróżnika- Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Mogły tam zobaczyć niesamowite pamiątki, które pochodzą z całego świata. Wielkim zaskoczeniem były dla wszystkich eksponaty zwierząt- pająków, motyli, gadów, których nigdy nie widzieliśmy. W jednym z pokojów było ogromne akwarium, w którym pływała gigantyczna i do tego najprawdziwsza pirania. Dzieci zwiedziły również replikę statku Kolumba oraz wysłuchały opowieści o starożytnym Egipcie w piramidzie z hieroglifami. W otoczeniu ogrodu mieliśmy okazję chwilę odpocząć i podziwiać przepiękne posągi. Pełni marzeń o dalekich podróżach pierwszoklasiści wyruszyli troszkę bliżej- do Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach. Na miejscu, po krótkim spacerze w pięknych okolicznościach przyrody dotarli do budynku muzeum. Poznali tam faunę i florę Wielkopolskiego Parku Narodowego oglądając eksponaty oraz słuchając barwnych opowieści przewodników. Wszystkie informacje mogli zapisać w bardzo ciekawych kartach pracy, które każdy otrzymał i dzięki temu nowa wiedza zostanie z nimi na długo.

Był to wspaniały dzień, pełen wiedzy o świecie i jego pięknie. Ta wycieczka wzbudziła w pierwszakach chęć do podróży- tych dalekich i bliższych, z których zawsze miło jest przywieźć jakąś pamiątkę. Kto wie, czy nie będzie ona kiedyś eksponatem w muzeum?

Wychowawczynie klas 1 a i 1 b

Urszula Estkowska- Maćkowiak i Olga Ziębaczewska