Rowerowo i grillowo w klasie 7b

Na rowerze jeździć warto – to oczywistość. Ale dlaczego? Bo… nawet krótka przejażdżka na dwóch kółkach poprawia wydolność tlenową. Bo… jazda na rowerze relaksuje, usprawnia serce, wzmacnia organizm, wyszczupla oraz poprawia humor : ) Bo… rower to ekologiczny środek transportu – jeżdżąc na rowerze dbamy o środowisko naturalne.  A więc… wsiedliśmy ochoczo na rowery!

W słoneczny poniedziałek, 23 maja 2022 roku, miłośnicy jazdy na dwóch kółkach z klasy 7b wraz z opiekunami (Paniami Dominiką Nowaczewską oraz Agnieszką Łuszczek oraz Panami Markiem Kierzkiem i Mateuszem Radomskim) wyruszyli na wyprawę rowerową nad Jezioro Swarzędzkie. Ponad dwunastokilometrową trasę przejechaliśmy podziwiając krajobraz okolicznych miejscowości: Sarbinowa, Łowęcina oraz Jasinia, po czym, jadąc trasą rowerową wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego, dodarliśmy do mety – polany nad jeziorem… gdzie niezwłocznie rozpoczęliśmy wyczekiwane klasowe piknikowanie – rozłożyliśmy koce, rozpaliliśmy grille oraz ognisko i rozkoszowaliśmy się wspólnie spędzonym czasem. „Płonie ognisko i szumią knieje…” – chciało by się zanucić. Beztroska, relaks, spokój i wspólny chill – tego było nam trzeba. Pokrzepieni grillowanymi kiełbaskami oraz piknikowymi przekąskami powróciliśmy pod paczkowską szkołę. Wspólnie przejechaliśmy 25 kilometrów – BYŁO WARTO!

Organizator: Mateusz Radomski