Wieści ze szkolnego ogródka

Na zdjęciu chłopiec w szaro-granatowym ubraniu sadzi rośliny do zielonej skrzyni.W naszym ogródku zrobiło się zielono, smacznie i pachnąco. Rosną w nim: marchewka, buraki, pomidory, groszek fasolka, sałata, rzodkiewki i szczypiorek. Te ostatnie urozmaicają nasze szkolne śniadania. Są ekologiczne, bo urosły bez chemii. Na młodych bzach pojawiły się pojedyncze kiście kwiatów. Kwitną konwalie. Ostatnio posadziliśmy sadzonki wyhodowanych przez nas aksamitek. Cieszy oko, rosnąca jak na drożdżach, łąka kwietna. Z niepotrzebnych materiałów wykonaliśmy wspólnie ze starszymi kolegami hotel dla owadów. Są też poidełka: dla owadów i ptaków.

Fajnie jest mieć taki ogródek. Zachęcamy!  Załóżcie u siebie ogródki. Czy wiecie jak smakuje samodzielnie wyhodowana rzodkiewka? A dla owadów koniecznie wysiejcie łąkę kwietną. Powodzenia!

Maria Bestry, Małgorzata Felińska oraz uczniowie 3a i 3b

Na zdjęciu chłopiec w szaro-niebieskiej bluzie wyrywa z ziemi cebule kwiatowe. Za nim stoi żółta konewka.Na zdjęciu dwie dziewczynki usuwają z ziemi chwasty. Dziewczynka w czarno – białej bluzie i dżinsach usuwa chwasty ręcznie. Obok niej dziewczynka w różowej bluzce i dżinsach pracuje grabkami. Za dziewczynkami widać fioletowe kwiaty.

Na zdjęciu widać trzy zielone skrzynie z sadzonkami kwiatów i trzy donice z ziołami. Na białym, brzozowym pieńku jest miseczka z wodą – poidełko dla owadów.Na zdjęciu widać bujną, zieloną roślinność.Na zdjęciu widać zamontowaną przy płocie drewnianą paletę. Na niej zamontowano biały, druciany koszyk wypełniony słomą i szyszkami. Paleta wypełniona jest gałązkami. Na szczycie palety jest koło z gałęzi.