Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Nauczycielka ustawia drzewko w dołku. Dziewczynka zasypuje dołek. Chłopiec na nie patrzy i otrzepuje brudne ręce.Dnia 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Oprócz oglądania filmów dotyczących dbania o Ziemię i dyskusji na ten temat, podjęliśmy też konkretne działania. Na terenie szkoły, przy świetlicy posadziliśmy maliny i drzewka owocowe. Serdecznie dziękujemy za sadzonki roślin Paniom: Dorocie Jaroszczak, Zofii Jankowiak i Monice Błaszczyk.

Mamy wielką nadzieję, że biorące udział w pracach ogrodowych dzieci poniosą dalej ideę zakładania ogrodów i dbania o przyrodę.

Małgorzata Parysek           Maria Bestry

Dwaj chłopcy osypują ziemią nowo posadzone drzewo.

dwie pary dzieci sadzą drzewka do dołków.

Chłopiec w niebieskiej kurtce przelewa wodę z żółtej konewki do białego pojemnika trzymanego przez chłopca w granatowej kurtce.

Chłopiec w niebieskiej kurtce kopie w ziemi a chłopiec w granatowej kurtce obserwuje wykopany dołek.

Chłopiec grabi ziemię wkoło drzewka. Dziewczynka stoi i się przygląda.Dziewczynka i chłopiec stoją przy drzewku. W rękach trzymają narzędzia ogrodnicze.