O kobietach w historii

Na ławce znajdują się kody qr do zadań, instrukcje i deszyfratory. W zeszłym tygodniu uczniowie klas 5-8 zmierzyli się z historycznymi zagadkami w formie escape-room’u, poznając osiągnięcia wybitnych kobiet z przeszłości. Zadania wymagały od nich ścisłej współpracy, planowania swoich działań, umiejętności szukania informacji i logicznego myślenia. Zwycięskie drużyny odszyfrowały tajemniczy kod i otrzymały nagrodę ukrytą w sejfie.

Zmagając się dzielnie zarówno w formie interaktywnej, jak i tradycyjnej, uczniowie  mieli okazję w ten sposób przyswoić sobie dokonania niezwykłych i nie zawsze znanych kobiet – poczynając od Budyki – wojowniczej przywódczyni Celtów poprzez Joannę D’Arc – francuską bohaterkę narodową aż do Katherine Johnson – matematyczki pracującej w NASA. W końcu przecież pretekstem do nauki przez zabawę był Dzień Kobiet.

Joanna Szulc