Czytelnicze przygody z misiem Czytusiem w 2b

Fotografia przedstawia Kacpra Szwarca, ucznia z klasy 2b, wraz z pluszakiem Czytusiem. Chłopiec siedzi z Czytusiem na fotelu w swoim pokoju. Kacper czyta ulubioną bajkę swojemu gościowi- Czytusiowi. Drugoklasista ubrany jest w pomarańczową bluzę i czarne spodnie. W pewien październikowy poranek, do klasy 2b przybyła tajemnicza paczka. Dzieci z zaciekawieniem i podekscytowaniem rozpakowywały karton dostarczony przez Pocztę Polską. Po wspólnym rozpakowaniu paczki ku zdumieniu dzieci pojawił się miś wraz z listem. Okazało się, że nie jest to zwykły pluszak. Misiek nazywa się Czytuś  i zachęca dzieci do czytania mu książek. Codziennie mały przyjaciel wędruje do domu jednego kolegi lub koleżanki z 2b. Dzieci z wielką radością zabierają ze sobą Czytusia, spędzają z nim każdą chwilę, opiekują się nim. Misiek towarzyszy dzieciom przy posiłkach, zabawach, a co najważniejsze słucha opowieści czytanych przez uczniów. Po każdej takiej przygodzie, dzieci wpisują się do” Księgi Pamiątkowej Czytusia”. W księdze znajduje się informacja o przeczytanej powieści oraz kolorowy obrazek.

 Czytuś sprawia dzieciom wiele radości, motywuje ich do czytania. Stał się prawdziwym przyjacielem 2bJ

W imieniu uczniów klasy 2b -Kacper Szwarc

Ewelina Wdowiak

Fotografia przedstawia uczniów klasy 2b wraz z wychowawcą Eweliną Wdowiak i nowym przyjacielem miśkiem Czytusiem. Dzieci oraz pani Ewelina pozują na tle kolorowej ściennej gazetki. Obok siedzącego Czytusia, leży niebieska księga Pamiątkowa.Fotografia przedstawia siedzących uczniów klasy 2b w sali lekcyjnej. Po lewej stronie na krzesełku siedzi Pani Ewelina i maskotka Czytuś. Wychowawczyni trzyma w rękach niebieską Księgę. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchują się w słowa Pani Eweliny.

Fotografia przedstawia uczniów klasy 2b, którzy otaczają Panią Ewelinę. Wychowawczyni wyjmuje z kartonu tajemniczego pluszaka. Maskotka trzyma w rękach żółtobiałą książkę. Na twarzach dzieci widać duże zdziwienie.

Fotografia przedstawia uczniów klasy 2b, którzy stoją wokół szarego kartonu. Na zdjęciu znajdują się dzieci z Panią Eweliną. Dzieci, aż otwierają usta ze zdziwienia i ciekawości, co zawiera tajemniczy karton. W kartonie leży szaty pluszak, książka żółtobiała i szary woreczek ze słodką niespodzianką.

Fotografia przedstawia uczniów klasy 2a, którzy znajdują się w sali nr 6. Po lewej stronie widać stojącą Panią Eweliną, która stoi przy stoliku z tajemniczą pocztową przesyłką. Na szarym kartonie leży niebieska Księgą w twardej oprawie. Dzieci siedzą i z niecierpliwością oczekują na otwarcie przesyłki.

Fotografia przedstawia Kacpra Szwarca, ucznia z klasy 2b, wraz z pluszakiem Czytusiem. Chłopiec siedzi z Czytusiem na fotelu w swoim pokoju. Kacper czyta ulubioną bajkę swojemu gościowi- Czytusiowi. Drugoklasista ubrany jest w pomarańczową bluzę i czarne spodnie.