Wycieczka rowerowa 6a

Grupa uczniów w kaskach rowerowych i kamizelkach odblaskowych przed szkoła w PaczkowieW dniu 23 września klasa 6a była na wycieczce rowerowej w Skansenie pszczelarskim w Swarzędzu. Uczniowie mogli poznać życie pszczół:  zwyczaje, zaobserwować pracę w „żywym ulu”, porównać ich budowę i miejsce bytowania, poznać wartość ich pracy. Każdy mógł również poczuć się jak prawdziwa pszczoła w specjalnym ulu, do którego można wejść. Teren skansenu jest pełen ciekawych uli rzeźbionych w drewnie czy  zbudowanych ze słomy. Jest też łąka pełna miododajnych roślin i prezentacje przedstawiające prace bartnika i wszystkie pomoce przydatne przy pozyskiwaniu miodu.  Miejsce godne polecenia!

 Anna Prządak

Uczniowie ogladają wystawę o pszczołach, wypełniają karty pracy

"żywy  ul' - ul z zywymi pszczołami umieszczony w szklanej skrzyni - widać zywe pszczoly i ich gniazdo

kilkoro uczniów przechodzi obok uli wykonanych z drewna